Vuoden 2013 palkitsemistilaisuus pidetty 27.11.2013

28.11.2013

Vuoden 2013 palkitsemistilaisuus pidettiin Hämeen Suojassa keskiviikkona 27.11.2013.

Palkitsemistilaisuuteen kutsuttiin kuluneella kaudella parhaiten menestyneet urheilijat, valmentajat, ohjaajat sekä seuratoimijat.

Tilaisuuteen osallistuivat lähes kaikki palkittavat sekä runsas joukko vanhempia.

Valokuvia tilaisuudesta löytyy osoitteesta:

 http://hameenlinnantarmo.sporttisaitti.com/galleria/palkitsemistilaisuus-27-11-2013/

 

Tilaisuudessa palkittiin:

                                

Vuoden toimitsija                                              Janne Vuori

Vuoden yhteistyökumppani                            T-klubi, kaikki paikalliset maratontukijat

Vuoden juniorityttö                                            Vilma Lahti

Vuoden junioripoika                                          Arttu Seppänen

Vuoden heittäjä                                                  Pinja Karhunen

Vuoden sisulisätyttö                                          Pinja Karhunen

Vuoden sisulisäpoika                                        Aleksi Yrjölä

Vuoden kilpailija                                                Silja Toivonen

Eniten luokittelupisteitä                                     Vilma Lahti

Eniten sisulisäpisteitä                                        Reetta Juurakko

Vuoden valmentaja                                             Johannes Kerälä

Vuoden juniorivalmentaja                                  Ville Vepsä

Vuoden ohjaaja                                                   Harri Ihaniemi

Vuoden seurajohtaja                                         Kirsi-Marja Koskela

(HämSYn valinta)

 

Sisulisäikäiset palkittavat

 

p7                                                                                  t7

Elias Kerälä                                                            Amelie Kipre

Tuomas Rättö                                                        Erika Juselius

Iiro Forsell                                                              Emilia Rättö

 

p8                                                                                  t8

Valtteri Lindberg                                                    Iiris Veijola

Ukko Teppo                                                            Vilma Kerälä

Ilari Skyttä                                                               Sella Liusjärvi

 

p9                                                                                  t9

Markus Leskelä                                                     Anniina Ahvenharju

Lauri Joutsimo                                                      Vilma Toivonen

Teemu Toivonen                                                    Moona Mäkelä

 

p10                                                                                t10

Juho Moisio                                                            Vilma Teppo

Arvi Väre                                                                 Maryana Ishanova

Aaro Salmelin                                                         Iiris Ahlgren

 

p11                                                                                t11

Eino Vuori                                                             Silja Toivonen

Joonatan Veijola                                                  Tuuli Toivonen

Johannes Maetoloa                                              Enni Saarinen

 

p12                                                                                t12

Viljami Ahola                                                        Erika Ahvenharju

Olli Kurki                                                               Juuli Vainio

Aatu Laine                                                             Emmi Ketola

 

p13                                                                                t13

Nikolas Niinikoski                                                Iida Lehtonen

Voitto Nieminen                                                   Sanni Prittinen

                                                                               Jenni Rämö

 

p14                                                                                t14

Aleksi Yrjölä                                                         Reetta Juurakko

Eemeli Tikkanen                                                  Nea Laine

Olli-Oskari Suonmaa                                           Pihla Karhunen

 

p15                                                                                t15

Tuomo Rämö                                                       Pinja Karhunen

Oskari Turunen                                                   Jonna Härkönen

Johannes Hartikainen                                        Netta Nikkanen

 

Valmentajat:

Ari Lahti                                                               Ville Vepsä

Lauri Väliö                                                           Harri Ihaniemi

Johannes Kerälä                                                Tiina Vilmi-Kerälä

Irina Korelin                                                         Ilkka Seppänen

Kristiina Lahti                                                      Kari Virtanen

Eero Hämäläinen                                                 Pekka Kiviharju

 

Ohjaajat

Petri Satto                                                               Anu Virtanen

Eveliina Haavisto                                                   Reetta Juurakko

Jonna Härkönen                                                     Juuli Lahti

Vilma Lahti                                                              Milja Heikkilä

Eemeli Tikkanen                                                     Tuomo Rämö

Arttu Seppänen                                                      Noora Kauranen

Nea Hyvärinen                                                        Siiri Ijäs

Emilia Vasankari                                                    Jutta Ylitalo

 

SM-menestys

N19 Aitaviestijoukkue SM 3. (Siiri Ijäs, Nea Hyvärinen, Jutta Ylitalo, Vilma Lahti)

M19 Arttu Seppänen 100m KLL SM 2.

T15 Pinja Karhunen (SM 1, SM 1 pari kiekko, Kuula SM 6. )

T15 Netta Nikkanen (SM 1 pari, kiekko)

P15 Tuomo Rämö (korkeus SM 4)

P15 Oskari Turunen (Keihäs SM 6)

P14 Eemeli Tikkanen (pari korkeus SM 2)

P14 Olli-Oskari Suonmaa (pari korkeus SM 2)

P14 Aleksi Yrjölä (Kuula SM 4. Keihäs SM6.)

T14 Reetta Juurakko+Nea Laine (SM pariottelu SM 6.)

 

 

Suuret kiitokset kaikille urheilijoille, vanhemmille sekä muille seuratoimijoille menestyksekkäästä kaudesta! =)