Harkkamaastojen tulokset


SYKSY 2023


Harkkamaastot 14.9.23 Mattilan kenttä

 

1km

 

P13

1.       Juho Seppälä                3.39

2.       Matias Joutvuo           3.44

3.       Jere Vänttinen            4.16

 

T13

1.       Alisa Göransson          3.46

2.       Anna Mäkelä                4.14

3.       Keira Maaniittu           4.28

 

P11

1.       Väinö Kokko                 3.44

2.       Daniel Höijer                4.04

 

T11

1.       Alina Luttinen              4.18

2.       Erika Lindberg             4.29

3.       Sanni Uschanov          5.10

4.       Helmi Messman         5.13

5.       Ilona Syrjänen             5.15

6.       Titta Viitasaari             5.21

 

P9

1.       Julius Kelo                     4.28

2.       Aapo Ahonen              4.45

3.       Joona Uschanov         5.13

 

T9

1.       Emilia Kelo                    5.28


KEVÄÄN KOKONAISCUP 


TULOKSET

Kokonaistulokset on laskettu siten, että osakisan voittajalle 1 piste, kakkoselle 2 pistettä jne. Jos ei ole osallistunut, saa viimeisen sijoituksen mukaisen pistemäärän. Pienimmän pistemäärän kerännyt voittaa. Mitalit jaettiin viimeisessä osakisassa mukana olleiden kesken. Hämeenlinnan Tarmo ja Lisää Liikettä Hämeenlinna! kiittää runsaasta osanotosta maastocupiin! 


T9

1. Noomi Savolainen 

2. Tuisku Haavisto 


P9

1. Alex Lehtimäki

2. Leevi Savolainen 

3. Oliver Lustig 


T11

1. Alina Luttinen 

2. Eerika Lonka 

3. Erika Linberg


P11

1. Väinö Kokko 

2. Daniel Höijer 

3. Leino Callemin 


T13

1. Eevi Kölhi

2. Anna Mäkelä

3. Aada Kölhi 


P13

1. Antti Mäkelä

2. Sisu Lehtonen 

3. Juho Seppälä 


T15

1. Nelli Karevaara

2. Salla Lehtonen 


P15

1. Vilho Peltotalo 


III HARKKAMAASTOT MA 1.5. KLO 15 MATTILAN KENTTÄ


AJAT:

T9 (2014 ja nuoremmat) 1km
1. Noomi Savolainen 6.51
2. Tuisku Haavisto 9.10




P9 (2014 ja nuoremmat) 1km
1. Alex Lehtimäki 4.06
2. Oliver Lustig 4.44
3. Leevi Savolainen 4.45
4. Samuel Lustig 8.43




T11 (2012-2013) 1km
1. Alina Luttinen 4.16
2. Eerika Lonka 4.24
3. Erika Lindberg 4.29
4. Sanni Uschanov 5.19
5. Aino Vuorela 5.21
6. Helmi Messman 5.26
7. Peppi Haavisto 5.47
8. Titta Viitasaari 6.17
Elsa Blomberg DNS




P11 (2012-2013) 1km
1. Väinö Kokko 3.59
2. Daniel Höijer 4.10
3. Arttu Pohjola 4.31
4. Heikki Pienräihä 4.41
5. Jesse Vänttinen 4.53
6. Leino Callemin 5.10
7. Leo Mikkola 5.20
8. Anton Ahola 6.11
Roope Riippi DNS


T13 (2010-2011) 2km
1. Eevi Kölhi 8.40
2. Anna Mäkelä 8.57
3. Bianca Mikkola 9.15
4. Sofia Parkkisenniemi 9.21
5. Aada Kölhi 9.33
6. Verna Rantanen 11.30
Helka Hiltunen DNS
Selma Rusanen DNS
Aino Rokkanen DNS
Alisa Göransson DNS
Aino Blomberg DNS


P13 (2010-2011) 2 km
1. Juho Seppälä 7.39
2. Sisu Lehtonen 7.45
3. Antti Mäkelä 7.49
4. Matias Joutvuo 8.00
5. Juhani Honkajuuri 8.17
6. Robin Lassenius 8.36
7. Ilmari Pohjola 8.53
8. Oiva Kumpuvaara 8.58
9. Jere Vänttinen 9.20
10. Miio Haavisto 9.41
Touko Rokkanen DNS


T15 (2008-2009) 2km
1. Nelli Karevaara 8.18
2. Salla Lehtonen 10.01
Cecilia Lassenius DNS


P15 (2008-2009) 3km
1. Vilho Peltotalo 11.43


N17+ (2007 ja vanhemmat) 4km
1. Enni Seppälä 20.03
2. Anniina Mikkola 


M17+ 4km (2007 ja vanhemmat)
1. Olli Seppälä 15.55
2. Juhani Mikkola 16.45


II HARKKAMAASTOT KE 26.4. KLO 17/18.30 KAUPUNGINPUISTO


AJAT:

T9 (2014 ja nuoremmat) 1km

1. Eelin Mielonen 4.39
2. Lila Mattila 4.41
3. Emilia Kelo 5.28
4. Noomi Savolainen 6.31
5. Tuisku Haavisto 9.29








P9 (2014 ja nuoremmat) 1km

1. Alex Lehtimäki 4.16
2. Julius Kelo 4.45
3. Leevi Savolainen 4.47
4. Oliver Lustig 5.08
5. Samuel Lustig 7.27

Tommi Muilu DNS








T11 (2012-2013) 1km

1. Alina Luttinen 4.21
1. Elsa Blomberg 4.21
3. Eerika Lonka 4.24
4. Erika Lindberg 4.27
5. Eevi Helminen 4.40
6. Amanda Siekkinen 4.42
7. Elle Onnela 4.46
8. Siiri Koskela 5.02
9. Helmi Messman 5.17
10. Jasmin Satomaa 5.18
11. Sanni Uschanov 5.19
12. Pihla Lehtonen 5.31
13. Essi Remes 5.32
14. Peppi Haavisto 5.34
15. Ilona Syrjänen 5.35
16. Ilona Toppola 5.46
17. Fanni Viitanen 5.47
18. Titta Viitasaari 6.13
19. Aino Vuorela 6.29
20. Meeri Syrjänen 7.08
20. Aino-Loviisa Tie 7.08
22. Siru Äikäs 8.54

Elsa Blomberg 2km 8.59
Oona Sillanpää DNS
Neela Kuokkanen DNS


P11 (2012-2013) 1km

1. Väinö Kokko 4.10
2. Daniel Höijer 4.16
3. Anton Ahola 4.56
4. Launo Ahonen 5.11
5. Leino Callemin 5.20
6. Luka Hämäläinen 6.02

Eliel Soininen DNS
Jesse Vänttinen DNS
Roope Riippi DNS
Topias Tähtilaakso DNS
Leo Mikkola DNS


T13 (2010-2011) 2km

1. Eevi Kölhi 8.19
2. Aino Blomberg 8.49
3. Anna Mäkelä 9.13
4. Bianca Mikkola 9.19
5. Sofia Parkkisenniemi 9.25
6. Aada Kölhi 9.26
7. Alisa Göransson 9.26
8. Alina Mäntyneva 9.27
9. Verna Rantanen 12.04
10. Hilma Hietala 12.06
11. Amanda Toikka 13.23
12. Tuulia Salonen 13.47

Elsi Molberg DNF
Julia Soininen DNS
Minttu Tunturi DNS
Minea Lehtiö DNS
Helka Hiltunen DNS
Veea Vatanen DNS
Aino Rokkanen DNS


P13 (2010-2011) 2 km

1. Sisu Lehtonen 7.45
2. Antti Mäkelä 7.47
3. Juho Seppälä 7.50
4. Matias Joutvuo 7.57
5. Tatu Koskinen 8.53
6. Leo Hamari 8.56
7. Miio Haavisto 9.05
8. Eerik Niemi 10.39
9. Akseli Jaakkola 12.05
10. Riku Laine 15.08

Touko Rokkanen DNS
Jere Vänttinen DNS


T15 (2008-2009) 2km

1. Nelli Karevaara 8.26


N17+ (2007 ja vanhemmat) 4km

1. Venla Mennala 16.21
2. Camilla Uschanov 19.57
3. Enni Seppälä 20.42
4. Hanne Blomberg 20.52

Laura Långvik DNS


M17+ 4km (2007 ja vanhemmat)

1. Olli Seppälä 15.21
2. Vilho Peltotalo 16.15


I HARKKAMAASTOT SU 16.4. KLO 15 VARIKONNIEMI


AJAT:









T9 (2014-) 1km

1.      Emilia Kelo              5.06

2.      Noomi Savolainen 6.49

Tuisku Haavisto       DNS


P9 (2014-) 1km

1.      Julius Kelo               4.23

2.      Leevi Savolainen     4.26

3.      Oliver Lustig            4.55

4.      Samuel Lustig         7.33

 

T11 (2012-2013) 1km

1.      Elsa Blomberg         4.02

2.      Alina Luttinen         4.15

3.      Eerika Lonka           4.23

4.      Erika Lindberg         4.36

5.      Helmi Messman      5.04

6.      Peppi Haavisto        5.05

7.      Ilona Syrjänen         5.10

8.      Sanni Uschanov      5.18

9.      Neela Kuokkanen    5.29

Titta Viitasaari        DNS

 

P11 (2012-2013)

1.      Väinö Kokko            3.48

2.      Daniel Höijer           4.00

3.      Leino Callemin        4.51

4.      Anton Ahola            4.59

Leo Mikkola            DNS


T13 (2010-2011) 2km

1.      Minea Lehtiö          8.36

2.      Eevi Kölhi                8.46

3.      Helka Hiltunen        8.57

4.      Anna Mäkelä          9.00

5.      Aino Rokkanen        9.07

6.      Sonja Pääkkönen    9.35

7.      Aada Kölhi               9.38

8.      Alina Lepistö           9.39

9.      Iida Hakamäki         10.05 (T13 vai T15?)

10.  Jamina Uiskamo     10.41

11.  Verna Rantanen      11.38

Bianca Mikkola       DNS


T13 1km

Olivia Forss              4.22


P13 (2010-2011) 2km

1.      Antti Mäkelä           7.44

2.      Juhani Honkajuuri   7.51

3.      Oiva Kumpuvaara   8.09

4.      Robin Lassenius      8.25

5.      Miio Haavisto          9.42

6.      Miika Lindfors         12.18

Tatu Koskinen         DNS

 

T15 (2008-2009) 2km

1.      Elisa Lepistö 9.19

2.      Lilli Ahola 9.40

3.      Cecilia Lassenius 11.55

Sofia Kynsilehto DNF?


P15 (2008-2009) 3km

1.      Olli Seppälä             11.47

2.      Mikael Forss            13.39

 

N17+ (2007-) 4km

1.      Venla Mennala       15.39

2.      Laura Långvik          18.41

3.      Camilla Uschanov   19.56


M17+ (2007-) 4km

1.      Joonas Rokkanen    16.05

2.      Miikka Kelo             17.16


Kiitos juoksijoille, 26.4. jatketaan Kaupunginpuistossa!