Yleisurheilujaoston palkitut 2012

26.11.2012 klo 12:30

Vuoden Juniorityttö Siiri N17, SM4. 100m aj, SM6. 300maj, SM 2. N19 4x100maj
Vuoden Juniorityttö Siiri N17, SM4. 100m aj, SM6. 300maj, SM 2. N19 4x100maj

Tarmon yleisurheilujaosto palkitsi kauden menestyjiä Hämeen Suojassa pidetyssä tilaisuudessa. Kuvia tulossa sivuille lähipäivinä. Tsekkaa juttu myös Hämeen Sanomista (23.11.2012)

KUVALINKKI PALKINTOTILAISUUDEN MATERIAALIIN!

Vuoden Aikuisurheilija                       Sampo Kiviharju

Vuoden Toimitsija                               Mika Ijäs

Vuoden yhteistyökumppanit                Pentti Tuomola ja Veteraanijaosto

Vuoden juniorityttö                            Siiri Ijäs (N17, pika-aitojen SM4)

Vuoden junioripoika                           Arttu Seppänen (M17, pika-aitojen SM6)

Vuoden heittäjä                                   Oskari Turunen (P14, kuulan SM5)

Vuoden sisulisätyttö                           Pinja Karhunen (T14, kiekon SM-hopea)

Vuoden sisulisäpoika                          Tuomo Rämö (P14, Korkeuden SM-pronssi)

Vuoden kilpailija                                 Markus Virtanen (P11, 95 lajisuoritusta kaudella 2012)

Eniten luokittelupisteitä                      Noora Kauranen (N19, SM6, 7-ottelu, aikuisten A, SM4 200m)

Eniten sisulisäpisteitä                          Iida Lehtonen (T12, 11 pm-lajia)

Vuoden valmentaja                             Ville Vepsä

Vuoden ohjaaja                                   Siiri Ijäs

 

SM-menestyneet 14-15-vuotiaat        Pinja Karhunen

(stipendi)                                            Laura Kuusinen ( SM-parikilpailun hopea)

                                                           Johannes Hartikainen ( SM-parikilpailun hopea)

                                                           Tuomo Rämö

                                                           Oskari Turunen

SM-menestyneet yli 15-vuotiaat         Siiri Ijäs

 (stipendi)                                           Noora Kauranen

                                                            Vilma Lahti ( SM-hallipronssia,SM-viestihopea)

                                                             Jutta Ylitalo ( SM-viestihopea)

                                                            Nea Hyvärinen ( SM-hallipronssia)

                                                            Harri Ihaniemi ( SM-viestit 6.)

                                                            Ville Koskela ( SM-hallikisan viides, SM-viestit 6.)

                                                            Arttu Seppänen

                                                            Erkka Seppänen ( SM-viestit 6.)

 

Ohjaajat                                               Siiri Ijäs, Emilia Vasankari, Jutta Ylitalo,

                                                             Harri Ihaniemi, Ville Koskela

                                                             Noora Kauranen, Vilma Lahti, Juuli Lahti, Eveliina

                                                             Haavisto, Nea Hyvärinen, Jonna Härkönen

                                                           

                                                           

 

Sisulisäikäiset palkittavat

 

P7                                            T7

Väinö Laaksonen                    Iiris Veijola

Otto Ingalsuo                          Vilma Kerälä

Veikkö Mähönen                     Aila Kurki

 

P8                                            T8

Markus Leskelä                       Vilma Toivonen

Lauri Joutsimo                        Moona Mäkelä

Teemu Toivonen                      Nina Järvinen

 

P9                                            T9

Juho Moisio                             Maryana Ishanova

Arvi Väre                                Vilma Teppo

Antti Kurki                                Senni Rintala

 

P10                                          T10

Joonatan Veijola                      Silja Toivonen

Eino Vuori                               Enni Saarinen

Taavi Nyström                        Tuuli Toivonen

 

P11                                          T11

Markus Virtanen                     Sanni Koskinen

Olli Kurki                                 Emmi Ketola

Viljami Ahola                          Kaisa Keränen

 

T12

Sanni Prittinen

Iida Lehtonen

Jenni Rämö

 

P13                                          T13

Aleksi Yrjölä                           Reetta Juurakko

Eemeli Tikkanen                      Nea Laine

Rasmus Ahlgren                     Pihla Karhunen

 

P14                                          T14

Tuomo Rämö                           Pinja Karhunen

Oskari Turunen                        Jonna Härkönen

Johannes Hartikainen              Laura Kuusinen

T15

Nea Hyvärinen

Milka Ahonen

 

Valmentajat                                Ville Vepsä, Tapio Haikama, Tiina Vilmi-Kerälä, Johannes

                                                    Kerälä, Ilkka Seppänen, Heini Sistonen, Olavi Vuorinen,

                                                    Ari Lahti, Kristiina Lahti, Jyrki Eriksson, Lauri Väliö,

                                                    Irina Korelin