Vattenfall Seuracupin joukkue, 9.8 Lempäälä

3.8.2012

Olemme ensimmäisen seuraotteluosion jälkeen hienosti valtakunnan kahdeksantena. Viisitoista eniten kerännyttä seuraa pääsee valtakunnalliseen finaaliin Seinäjoelle. Olemme valinneet seuraavat juniorit toteuttamaan kyseistä tavoitetta.

Vattenfall. 2. osa

Lempäälä 9.8.2012

 

 

T11      60m                 Sanni Koskinen, Emilie Arkko

            1000m             Tuuli Toivonen, Kaisa Keränen

            Pituus               Enni Saarinen, Viivi Kuosmanen, Emilia Suokas, Maryana Ishanova

            Kiekko              Silja Toivonen

            4x50m              Tuuli Toivonen, Enni Saarinen, Emilia Suokas, Sanni Koskinen

 

P11      60m                 Eino Vuori, Johannes Maetoloa

            1000m             Jukka Vähävihu, Jaakko Moisio, Mirko Hänninen, Taavi Nyström

            Pituus               Markus Virtanen, Aatu Laine

            Kiekko              Olli Kurki, Lauri Vähävihu

            4x50m              Olli Kurki, Markus Virtanen, Eino Vuori, Mirko Hänninen

 

T13      60m                 Iida Lehtonen, Nea Laine

            1000m             Sanni Prittinen, Hilma Ahonen, Maija Keränen, Jenni Keränen

            Korkeus           Jenni Rämö, Petra Kallionpää

            Keihäs              Pihla Karhunen

            4x100m            Iida Lehtonen, Sanni Prittinen, Jenni Rämö, Nea Laine

 

P13      60m                 Eemeli Tikkanen

            1000m             Miro Hänninen, Martti Haukioja

            Korkeus           Joonatan Veijola

            Keihäs              Aleksi Yrjölä

            4x100m            Eemeli Tikkanen, Aleksi Yrjölä, Joonatan Veijola, Martti Haukioja

 

T15      100m               Jonna Härkönen, Ida Arponen

            2000m             Milka Ahonen

            Seiväs              Reetta Juurakko

            Kuula               Pinja Karhunen

            4x100m            Jonna Härkönen, Ida Arponen, Milka Ahonen, Reetta Juurakko

P15      100m               Tuomo Rämö

            2000m             Johannes Lassila

            Seiväs              Saku Sulkava

            Kuula               Oskari Turunen

            4x100m            Tuomo Rämö, Alpo Kuvaja, Oskari Turunen, Joona Toivanen

 

N17     100m aj            Siiri Ijäs

            3-loikka           Laura Kuusinen

            Kuula               Anni Suokas, Juuli Lahti

 

M17     110m aj            Arttu Seppänen

            3-loikka           Johannes Hartikainen

            Kuula               Petteri Pelto