09.01 pidetyn Tampereen halliseuraottelun tulokset

11.1.2011

Tässäpä kilpailun koko tuloslista. Kiitos vielä kerran kaikille kilpailijoille ja mukaan lähteneille vanhemmille ja toimitsijoille. Ilman teitä ei olisi näin hienoja seuraotteluita!

 

HämSY:n seuraottelu
Pirkkahalli
9.1.2011

LOPPUPISTEET
1. Tampereen Pyrintö   815
2. Tampereen Urheilijat-38  740
3. Lempäälän Kisa  540
4. Hämeenlinnan Tarmo 525
5. Nokian Urheilijat 399
6. Kangasalan Urheilijat-68 353
7. Ylöjärven Urheilijat 335
8. Virtain Urheilijat 106
9. Valkeakosken Haka 77

P11 60 m

1. Leevi Männistö                          Nokian Urheilijat                   8,74

2. Elias Ketoja                            Tampereen Urheilijat -38            9,32

3. Topi-Pekka Sipiläinen                   Tampereen Pyrintö                   9,39
4. Aleksi Jurvanen                         Kangasalan Urheilijat -68           9,47
5. Aleksi Savolainen                       Nokian Urheilijat                   9,57
6. Riku Ahvenniemi                         Tampereen Pyrintö                   9,59
7. Veikka Rajala                           Tampereen Pyrintö                   9,64
8. Artturi Ruuth                           Tampereen Pyrintö                   9,74
9. Veikka Nieminen                         Lempäälän Kisa                      9,75
10. Otto Uusinoka                           Kangasalan Urheilijat -68           9,86
11. Arttu Tuominen                          Tampereen Urheilijat -38            9,90
12. Matias Pärkkä                           Lempäälän Kisa                      9,95
13. Konsta Viitasalo                        Nokian Urheilijat                  10,10
14. Ville Rautakorpi                        Hämeenlinnan Tarmo                 10,11
15. Mikko Mäkipää                           Ylöjärven Urheilijat               10,14
16. Olli Kurki                              Hämeenlinnan Tarmo                 10,20
17. Vesa Leveelahti                         Virtain Urheilijat                 10,70
18. Otto Ollila                             Kangasalan Urheilijat -68          10,90
19. Elmeri Järvinen                         Ylöjärven Urheilijat               11,86

Erä 1                
1. Leevi Männistö                          Nokian Urheilijat                   8,74
2. Elias Ketoja                            Tampereen Urheilijat -38            9,32
3. Aleksi Jurvanen                         Kangasalan Urheilijat -68           9,47
4. Riku Ahvenniemi                         Tampereen Pyrintö                   9,59
5. Otto Uusinoka                           Kangasalan Urheilijat -68           9,86
6. Konsta Viitasalo                        Nokian Urheilijat                  10,10
7. Mikko Mäkipää                           Ylöjärven Urheilijat               10,14
8. Elmeri Järvinen                         Ylöjärven Urheilijat               11,86

Erä 2                
1. Topi-Pekka Sipiläinen                   Tampereen Pyrintö                   9,39
2. Veikka Rajala                           Tampereen Pyrintö                   9,64
3. Matias Pärkkä                           Lempäälän Kisa                      9,95
4. Ville Rautakorpi                        Hämeenlinnan Tarmo                 10,11
5. Vesa Leveelahti                         Virtain Urheilijat                 10,70
6. Otto Ollila                             Kangasalan Urheilijat -68          10,90

Erä 3                
1. Aleksi Savolainen                       Nokian Urheilijat                   9,57
2. Artturi Ruuth                           Tampereen Pyrintö                   9,74
3. Veikka Nieminen                         Lempäälän Kisa                      9,75
4. Arttu Tuominen                          Tampereen Urheilijat -38            9,90
5. Olli Kurki                              Hämeenlinnan Tarmo                 10,20

P11 1000 m
1. Elias Ketoja                            Tampereen Urheilijat -38         3.27,08
2. Aleksi Kivelä                           Lempäälän Kisa                   3.28,32
3. Henrik Hihnala                          Tampereen Pyrintö                3.34,05
4. Vilho Helenius                          Nokian Urheilijat                3.36,33
5. Miska Manninen                          Kangasalan Urheilijat -68        3.40,38
6. Eetu Oksanen                            Tampereen Pyrintö                3.41,15
7. Matias Pärkkä                           Lempäälän Kisa                   3.50,37
8. Riku Ahvenniemi                         Tampereen Pyrintö                3.58,97
9. Veikka Heikkinen                        Tampereen Pyrintö                4.02,95
10. Jimi Haapaneva                          Tampereen Urheilijat -38         4.08,43
11. Kalle Lehtinen                          Ylöjärven Urheilijat             4.08,76
12. Olli Kurki                              Hämeenlinnan Tarmo               4.29,45

P11 Kuula
1. Vesa Leveelahti                         Virtain Urheilijat                  8,33
8,23   8,33   7,99   8,08
2. Joonas Virtanen                         Lempäälän Kisa                      8,15
7,13   8,15      X   7,03
3. Topi-Pekka Sipiläinen                   Tampereen Pyrintö                   7,36
6,36      X   7,36   7,03
4. Otto Uusinoka                           Kangasalan Urheilijat -68           7,29
6,45   7,29   7,21   6,13
5. Artturi Ruuth                           Tampereen Pyrintö                   7,28
5,79   7,28   5,98   5,69
6. Leevi Männistö                          Nokian Urheilijat                   7,22
7,20   6,91   7,22   7,19       
7. Joona Luoto                             Tampereen Urheilijat -38            6,97
6,97   6,89   6,42      X
8. Veikka Rajala                           Tampereen Pyrintö                   6,76
6,76   6,15   6,55   6,41
9. Vilho Helenius                          Nokian Urheilijat                   6,74
6,74   6,56   6,64   6,42
10. Aleksi Jurvanen                         Kangasalan Urheilijat -68           5,83
5,11   4,76   5,67   5,83
11. Kalle Lahtinen                          Ylöjärven Urheilijat                5,48
5,17   5,28   5,22   5,48
12. Arttu Tuominen                          Tampereen Urheilijat -38            5,24
5,02   4,60   5,24   4,93
13. Ivan Samurov                            Tampereen Urheilijat -38            5,08
5,08   4,94   4,80   4,64
14. Otto Ollila                             Kangasalan Urheilijat -68           4,98
4,98   4,94   4,42   4,23
15. Mikko Mäkipää                           Ylöjärven Urheilijat                4,97
4,97      X   4,47   4,91
16. Ville Rautakorpi                        Hämeenlinnan Tarmo                  4,89
4,89   4,25   4,08      X

P13 60 m
1. Anssi Pajukanta                         Nokian Urheilijat                   8,15
2. Antti Herkman                           Kangasalan Urheilijat -68           8,23
3. Jonathan Sateila                        Tampereen Pyrintö                   8,36
4. Aapeli Räsänen                          Tampereen Urheilijat -38            8,50
4. Axel Vilpas                             Valkeakosken Haka                   8,50
6. Ilari Ahonen                            Nokian Urheilijat                   8,53
7. Sakari Järvinen                         Tampereen Pyrintö                   8,95
8. Pekka Mattila                           Tampereen Urheilijat -38            9,05
8. Tatu Heinola                            Nokian Urheilijat                   9,05
10. Santero Kuusiniemi                      Lempäälän Kisa                      9,06
10. Tuomo Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,06
12. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                      9,10
13. Aleksi Yrjölä                           Hämeenlinnan Tarmo                  9,18
14. Erkki Ojala                             Kangasalan Urheilijat -68           9,20
15. Riku Laukkanen                          Tampereen Urheilijat -38            9,31
16. Tuomas Ylihärsilä                       Tampereen Pyrintö                   9,35
17. Juho-Pekka Ylä-Mononen                  Virtain Urheilijat                  9,48
17. Martti Haukioja                         Hämeenlinnan Tarmo                  9,48
19. Patrick Palmroth                        Tampereen Pyrintö                   9,58
20. Petteri Viskari                         Ylöjärven Urheilijat                9,76
21. Emil Tuomilehto                         Hämeenlinnan Tarmo                 10,16

Erä 1                
1. Anssi Pajukanta                         Nokian Urheilijat                   8,15
2. Ilari Ahonen                            Nokian Urheilijat                   8,53
3. Pekka Mattila                           Tampereen Urheilijat -38            9,05
4. Tuomas Ylihärsilä                       Tampereen Pyrintö                   9,35
5. Juho-Pekka Ylä-Mononen                  Virtain Urheilijat                  9,48
5. Martti Haukioja                         Hämeenlinnan Tarmo                  9,48
7. Petteri Viskari                         Ylöjärven Urheilijat                9,76
8. Emil Tuomilehto                         Hämeenlinnan Tarmo                 10,16

Erä 2                
1. Antti Herkman                           Kangasalan Urheilijat -68           8,23
2. Axel Vilpas                             Valkeakosken Haka                   8,50
3. Tatu Heinola                            Nokian Urheilijat                   9,05
4. Santero Kuusiniemi                      Lempäälän Kisa                      9,06
4. Tuomo Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,06
6. Patrick Palmroth                        Tampereen Pyrintö                   9,58

Erä 3                
1. Jonathan Sateila                        Tampereen Pyrintö                   8,36
2. Aapeli Räsänen                          Tampereen Urheilijat -38            8,50
3. Sakari Järvinen                         Tampereen Pyrintö                   8,95
4. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                      9,10
5. Aleksi Yrjölä                           Hämeenlinnan Tarmo                  9,18
6. Erkki Ojala                             Kangasalan Urheilijat -68           9,20
7. Riku Laukkanen                          Tampereen Urheilijat -38            9,31

P13 1000 m
1. Juha Hyvärinen                          Hämeenlinnan Tarmo               3.24,91
2. Tommi Murtonen                          Kangasalan Urheilijat -68        3.27,36
3. Valtteri Mäenpää                        Lempäälän Kisa                   3.28,31
4. Jarno Isomäki                           Lempäälän Kisa                   3.35,50
5. Arttu Siukonen                          Tampereen Urheilijat -38         3.36,32
6. Lauri Savolainen                        Nokian Urheilijat                3.37,64
7. Rasmus Ahlgren                          Hämeenlinnan Tarmo               3.40,14
8. Joona Siukonen                          Tampereen Urheilijat -38         3.45,19
9. Tuomas Ylihärsilä                       Tampereen Pyrintö                3.54,35
10. Ville Werner                            Tampereen Pyrintö                4.00,78
11. Sakari Järvinen                         Tampereen Pyrintö                4.12,69

P13 Korkeus
1. Nico Nurmesniemi                        Valkeakosken Haka                    150
141 144 146 148 150 155
O   O   O   O   O XXX
2. Tuomo Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo                   148
125 130 135 138 141 144 146 148 150
O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
3. Jonathan Sateila                        Tampereen Pyrintö                    146
125 135 141 144 146 148 150
O   O   O  XO  XO XX-   X
4. Anssi Pajukanta                         Nokian Urheilijat                    141
125 130 135 138 141 144
O   O   O   O  XO XXX
5. Santero Kuusiniemi                      Lempäälän Kisa                       141
120 125 130 135 138 141 144
O   O   O  XO XXO  XO XXX
6. Juha Hyvärinen                          Hämeenlinnan Tarmo                   138
125 130 135 138 141
O   O   O   O XXX
7. Luca Pekki                              Tampereen Urheilijat -38             138
125 130 135 138 141
O   O   O XXO XXX
8. Erkki Ojala                             Kangasalan Urheilijat -68            130
110 115 120 125 130 135
O   O   O   O   O XXX
8. Lauri Savolainen                        Nokian Urheilijat                    130
115 120 125 130 135
O   O   O   O XXX
10. Juho-Pekka Ylä-Mononen                  Virtain Urheilijat                   130
110 115 120 125 130 135
O   O   O XXO   O XXX
11. Juuso Petäjäsuo                         Lempäälän Kisa                       130
110 115 120 125 130 135
O   O   O   O XXO XXX
12. Patrick Palmroth                        Tampereen Pyrintö                    130
100 110 115 120 125 130 135
O   O   O   O  XO XXO XXX
13. Rasmus Ahlgren                          Hämeenlinnan Tarmo                   125
100 110 115 120 125 130
O   O XXO  XO XXO XXX
14. Ville Werner                            Tampereen Pyrintö                    120
110 115 120 125
O   O   O XXX
15. Jaakko Koski                            Tampereen Urheilijat -38             120
100 110 115 120 125
O   O  XO XXO XXX
16. Riku Laukkanen                          Tampereen Urheilijat -38             115
100 110 115 120
O   O   O XXX

P15 60 m
1. Ville Aarnivala                         Nokian Urheilijat                   7,62
2. Markus Lassila                          Kangasalan Urheilijat -68           7,88
3. Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                   8,05
4. Jon Forss                               Tampereen Urheilijat -38            8,08
5. Aleksi Vihriälä                         Lempäälän Kisa                      8,14
6. Jere Syren                              Tampereen Urheilijat -38            8,28
7. Otto Airaksinen                         Tampereen Urheilijat -38            8,48
8. Elias Saarinen                          Tampereen Pyrintö                   8,50
9. Benjamin Heinonen                       Kangasalan Urheilijat -68           8,54
10. Waltteri Koskinen                       Tampereen Pyrintö                   8,67
11. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                      8,83
12. Mika Katajisto                          Hämeenlinnan Tarmo                  9,29
Markus Palmroth                         Tampereen Pyrintö                    DNS

Erä 1                
1. Ville Aarnivala                         Nokian Urheilijat                   7,62
2. Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                   8,05
3. Aleksi Vihriälä                         Lempäälän Kisa                      8,14
4. Otto Airaksinen                         Tampereen Urheilijat -38            8,48
5. Waltteri Koskinen                       Tampereen Pyrintö                   8,67
6. Olli Kallio                             Lempäälän Kisa                      8,83
7. Mika Katajisto                          Hämeenlinnan Tarmo                  9,29

Erä 2                
1. Markus Lassila                          Kangasalan Urheilijat -68           7,88
2. Jon Forss                               Tampereen Urheilijat -38            8,08
3. Jere Syren                              Tampereen Urheilijat -38            8,28
4. Elias Saarinen                          Tampereen Pyrintö                   8,50
5. Benjamin Heinonen                       Kangasalan Urheilijat -68           8,54
Markus Palmroth                         Tampereen Pyrintö                    DNS

P15 800 m
1. Jon Forss                               Tampereen Urheilijat -38         2.14,11
2. Ilja Leino                              Tampereen Urheilijat -38         2.18,05
3. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                2.18,80
4. Topi Lahtinen                           Kangasalan Urheilijat -68        2.19,64
5. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38         2.24,66
6. Benjamin Heinonen                       Kangasalan Urheilijat -68        2.25,85
7. Miko Viitanen                           Tampereen Pyrintö                2.30,55

P15 Korkeus
1. Ville Lehtinen                          Tampereen Pyrintö                    153
145 153 160
O   O XXX
2. Aleksi Pelto                            Tampereen Urheilijat -38             145
140 145 150
O   O XXX
3. Ilari Laine                             Tampereen Pyrintö                    145
145 153
XO XXX
4. Ville Palomäki                          Tampereen Urheilijat -38             140
120 130 135 140 145
O   O  XO   O XXX
5. Mika Katajisto                          Hämeenlinnan Tarmo                   135
120 130 135 140
O   O   O XXX
6. Niklas Kivipuro                         Tampereen Urheilijat -38             130
120 130 135
XXO   O XXX

P15 Kuula
1. Aleksi Jaakkola                         Nokian Urheilijat                  11,67
10,65      X      X  11,67
2. Aaro Pekkola                            Tampereen Urheilijat -38           11,13
10,36  10,89  10,68  11,13
3. Antti Ylä-Mononen                       Virtain Urheilijat                 10,55
X  10,55   9,81      X
4. Urho Kujanpää                           Tampereen Pyrintö                  10,44
10,21  10,31      X  10,44
5. Otto Airaksinen                         Tampereen Urheilijat -38           10,22
9,91  10,17  10,07  10,22
6. Marko Valkama                           Tampereen Pyrintö                  10,19
9,77   9,61  10,19   9,73
7. Atte Sikkinen                           Lempäälän Kisa                      9,93
9,93   9,85   9,86   9,55
8. Markus Lassila                          Kangasalan Urheilijat -68           9,50
8,62   9,50   8,97   9,49
9. Niko Toikkanen                          Tampereen Urheilijat -38            9,44
9,44   8,99      X      X
10. Aleksi Vihriälä                         Lempäälän Kisa                      8,38
8,38   7,30   7,42   6,55
11. Julius Saarinen                         Tampereen Pyrintö                   7,66
6,98   7,66   7,37      X
12. Patrik Salonen                          Nokian Urheilijat                   7,47
7,47      X   7,16   6,85

M17 60 m
1. Arttu Nikkilä                           Tampereen Urheilijat -38            7,36
2. Aleksi Suni                             Tampereen Pyrintö                   7,52
2. Harri Ihaniemi                          Hämeenlinnan Tarmo                  7,52
4. Jaakko Kallio                           Tampereen Urheilijat -38            7,58
5. Vili Keskimaa                           Tampereen Pyrintö                   7,73
6. Ilari Hännikäinen                       Lempäälän Kisa                      7,77
7. Jarmo Ahvenjärvi                        Lempäälän Kisa                      7,78
8. Eric Amanor                             Tampereen Pyrintö                   7,91
9. JImcaaleMustafe Duaale                  Tampereen Urheilijat -38            8,07
10. Ville Koskela                           Hämeenlinnan Tarmo                  8,13
11. Jani Valjakka                           Valkeakosken Haka                   8,46
12. Aleksi Ylä-Mononen                      Virtain Urheilijat                  8,50
13. Waltteri Myötyri                        Nokian Urheilijat                   8,52
14. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68           8,55
Mikael Reuna                            Hämeenlinnan Tarmo                    DQ
Kilpailun ulkopuolella
Mikael Reuna                            Hämeenlinnan Tarmo                  7,47

Erä 1                
1. Jaakko Kallio                           Tampereen Urheilijat -38            7,58
2. Jarmo Ahvenjärvi                        Lempäälän Kisa                      7,78
3. Eric Amanor                             Tampereen Pyrintö                   7,91
4. Jani Valjakka                           Valkeakosken Haka                   8,46
5. Waltteri Myötyri                        Nokian Urheilijat                   8,52
Mikael Reuna                            Hämeenlinnan Tarmo                    DQ

Erä 2                
1. Arttu Nikkilä                           Tampereen Urheilijat -38            7,36
2. Harri Ihaniemi                          Hämeenlinnan Tarmo                  7,52
3. Vili Keskimaa                           Tampereen Pyrintö                   7,73
4. Ilari Hännikäinen                       Lempäälän Kisa                      7,77
5. Ville Koskela                           Hämeenlinnan Tarmo                  8,13
6. Aleksi Ylä-Mononen                      Virtain Urheilijat                  8,50

Erä 3                
1. Aleksi Suni                             Tampereen Pyrintö                   7,52
2. JImcaaleMustafe Duaale                  Tampereen Urheilijat -38            8,07
3. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68           8,55
Kilpailun ulkopuolella
Mikael Reuna                            Hämeenlinnan Tarmo                  7,47

M17 800 m
1. Markus Kyrölä                           Lempäälän Kisa                   2.09,99
2. Henri Annila                            Tampereen Urheilijat -38         2.13,80
3. Joonas Leppänen                         Tampereen Pyrintö                2.15,12
4. Mikael Rantanen                         Tampereen Urheilijat -38         2.17,23
5. Ville Koskela                           Hämeenlinnan Tarmo               2.20,21
6. Jussi Systä                             Tampereen Urheilijat -38         2.27,61
7. Olli Koskinen                           Lempäälän Kisa                   2.28,20
8. JImcaaleMustafe Duaale                  Tampereen Urheilijat -38         2.34,73

M17 Pituus
1. Mikael Reuna                            Hämeenlinnan Tarmo                  5,89                 
5,36  5,89  5,76     X
2. Aleksi Suni                             Tampereen Pyrintö                   5,78                 
5,65  5,78  4,40  5,76
3. Ilari Hännikäinen                       Lempäälän Kisa                      5,57                 
5,34  5,15  5,42  5,57
4. Markku Sillman                          Tampereen Pyrintö                   5,52                 
5,52  3,57  5,46  5,45
5. Aki Sihvonen                            Lempäälän Kisa                      5,47                 
5,39  5,15  5,35  5,47
6. Topias Koukkula                         Kangasalan Urheilijat -68           5,13                 
5,13     X     X     X
7. Aleksi Ylä-Mononen                      Virtain Urheilijat                  4,78                 
4,38  4,78  4,73  4,71
8. Benjamin Kinnarinen                     Tampereen Urheilijat -38            4,44                 
4,24  4,44     X     X
9. Jussi Lehtonen                          Tampereen Urheilijat -38            3,96                 
X  3,96     X  3,80

T11 60 m
1. Jonna Sainio                            Tampereen Pyrintö                   9,43
2. Iida Lehtonen                           Hämeenlinnan Tarmo                  9,52
3. Lotta-Maria Ollila                      Kangasalan Urheilijat -68           9,53
3. Olivia Mäkinen                          Ylöjärven Urheilijat                9,53
5. Jemina Forss                            Tampereen Pyrintö                   9,60
6. Oona Hietala                            Ylöjärven Urheilijat                9,66
7. Essi Pitkäranta                         Kangasalan Urheilijat -68           9,75
8. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,85
9. Pinja Heinonen                          Kangasalan Urheilijat -68           9,89
10. Johanna Ranta                           Lempäälän Kisa                      9,91
11. Frida Hämäläinen                        Tampereen Pyrintö                   9,92
11. Satu-Maaria Pentilehto                  Tampereen Pyrintö                   9,92
13. Iines Vänninmaja                        Tampereen Urheilijat -38            9,96
14. Olivia Saarinen                         Kangasalan Urheilijat -68          10,12
15. Emmi Ranta-Ojala                        Tampereen Urheilijat -38           10,21
16. Merette Koskenniemi                     Tampereen Urheilijat -38           10,26
17. Jasmin Juujärvi                         Lempäälän Kisa                     10,27
18. Inka Ikonen                             Nokian Urheilijat                  10,29
19. Jenna Bergdahl                          Nokian Urheilijat                  10,59
20. Milja Lehtimäki                         Nokian Urheilijat                  10,98

Erä 1                
1. Lotta-Maria Ollila                      Kangasalan Urheilijat -68           9,53
2. Jemina Forss                            Tampereen Pyrintö                   9,60
3. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,85
4. Merette Koskenniemi                     Tampereen Urheilijat -38           10,26
5. Jasmin Juujärvi                         Lempäälän Kisa                     10,27
6. Jenna Bergdahl                          Nokian Urheilijat                  10,59

Erä 2                
1. Olivia Mäkinen                          Ylöjärven Urheilijat                9,53
2. Pinja Heinonen                          Kangasalan Urheilijat -68           9,89
3. Johanna Ranta                           Lempäälän Kisa                      9,91
4. Frida Hämäläinen                        Tampereen Pyrintö                   9,92
4. Satu-Maaria Pentilehto                  Tampereen Pyrintö                   9,92
6. Iines Vänninmaja                        Tampereen Urheilijat -38            9,96
7. Inka Ikonen                             Nokian Urheilijat                  10,29

Erä 3                
1. Jonna Sainio                            Tampereen Pyrintö                   9,43
2. Iida Lehtonen                           Hämeenlinnan Tarmo                  9,52
3. Oona Hietala                            Ylöjärven Urheilijat                9,66
4. Essi Pitkäranta                         Kangasalan Urheilijat -68           9,75
5. Olivia Saarinen                         Kangasalan Urheilijat -68          10,12
6. Emmi Ranta-Ojala                        Tampereen Urheilijat -38           10,21
7. Milja Lehtimäki                         Nokian Urheilijat                  10,98

T11 1000 m
1. Venla Ranta                             Lempäälän Kisa                   3.42,51
2. Iida Lehtonen                           Hämeenlinnan Tarmo               3.42,86
3. Jemina Forss                            Tampereen Pyrintö                3.49,89
4. Aino Sikkinen                           Kangasalan Urheilijat -68        3.53,62
5. Petra Hurme                             Tampereen Urheilijat -38         3.57,17
6. Kiia Keinonen                           Tampereen Pyrintö                3.59,07
7. Satu-Maaria Pentilehto                  Tampereen Pyrintö                4.01,49
8. Pinja Heinonen                          Kangasalan Urheilijat -68        4.04,59
9. Viena Leino                             Tampereen Urheilijat -38         4.11,09
10. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan Tarmo               4.12,78
11. Mila Manninen                           Kangasalan Urheilijat -68        4.16,22
12. Anni Lepistö                            Ylöjärven Urheilijat             4.20,29
13. Krista Manninen                         Kangasalan Urheilijat -68        4.28,11
14. Inka Ikonen                             Nokian Urheilijat                4.40,67

T11 Kuula
1. Elina Ylihonkaluoma                     Ylöjärven Urheilijat                7,38
6,60   6,19   6,75   7,38
2. Olivia Saarinen                         Kangasalan Urheilijat -68           7,34
6,09   7,34   6,41   6,85
3. Olivia Mäkinen                          Ylöjärven Urheilijat                6,49
6,19   6,49   6,37   5,65
4. Outi Haikama                            Hämeenlinnan Tarmo                  6,36
6,36   5,84   6,31   6,23
5. Frida Hämäläinen                        Tampereen Pyrintö                   6,31
X   6,21   6,14   6,31
6. Maria Lahdensuo                         Tampereen Pyrintö                   6,20
5,68   6,20   6,11   6,07
7. Essi Pitkäranta                         Kangasalan Urheilijat -68           6,04
5,28   5,35   5,43   6,04
8. Salla Saarinen                          Tampereen Pyrintö                   5,99
5,77   5,99   4,70   5,46
9. Merette Koskenniemi                     Tampereen Urheilijat -38            5,91
5,91   5,45   5,28      X
10. Lotta-Maria Ollila                      Kangasalan Urheilijat -68           5,51
5,45   5,50   5,51   5,01
11. Jasmin Juujärvi                         Lempäälän Kisa                      5,48
5,48   4,90   5,06   4,96
12. Emilia Talvitie                         Tampereen Urheilijat -38            5,35
5,15   5,10   4,84   5,35
13. Anni LEPISTÖ                            Ylöjärven Urheilijat                5,12
5,10   4,86   5,12   4,94
14. Johanna Ranta                           Lempäälän Kisa                      5,05
4,86   5,05   4,94   4,93
15. Milja Lehtimäki                         Nokian Urheilijat                   4,34
3,80   3,53   4,17   4,34
Eedia Ketoja                            Tampereen Urheilijat -38             DNS
Sanni Leinonen                          Hämeenlinnan Tarmo                   DNS

T13 60 m
1. Saana Johansson                         Kangasalan Urheilijat -68           8,41
2. Elli Kivistö                            Nokian Urheilijat                   8,76
3. Jonna Härkönen                          Hämeenlinnan Tarmo                  8,85
4. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                      9,03
5. Veronica Rouhula                        Tampereen Pyrintö                   9,05
6. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                      9,07
7. Tiia Tammisalo                          Kangasalan Urheilijat -68           9,08
8. Juulia Puheloinen                       Valkeakosken Haka                   9,10
9. Vilma Juurinen                          Nokian Urheilijat                   9,12
10. Anna Aarnivala                          Nokian Urheilijat                   9,22
11. Laura Kuusinen                          Hämeenlinnan Tarmo                  9,25
12. Lotta Muurimäki                         Tampereen Urheilijat -38            9,29
13. Annika Rantanen                         Ylöjärven Urheilijat                9,32
13. Eveliina Tähtinen                       Tampereen Urheilijat -38            9,32
15. Aino Koskinen                           Tampereen Pyrintö                   9,35
16. Milla Mäkipää                           Ylöjärven Urheilijat                9,41
16. Ella Pekola                             Tampereen Pyrintö                   9,41
18. Vilma Salomaa                           Virtain Urheilijat                  9,43
19. Karoliina Palomäki                      Tampereen Urheilijat -38            9,58
19. Jenni Palttala                          Ylöjärven Urheilijat                9,58
21. Emilia Järvinen                         Ylöjärven Urheilijat                9,63
22. Suvi Nikkola                            Valkeakosken Haka                   9,67
23. Erika Pasanen                           Nokian Urheilijat                   9,70
24. Nea Seppälä                             Tampereen Pyrintö                   9,80
25. Elina Kurki                             Hämeenlinnan Tarmo                  9,83
26. Hanna Ylitalo                           Hämeenlinnan Tarmo                 11,12

Erä 1                
1. Saana Johansson                         Kangasalan Urheilijat -68           8,41
2. Jonna Härkönen                          Hämeenlinnan Tarmo                  8,85
3. Eerika Reunanen                         Lempäälän Kisa                      9,03
4. Anna Aarnivala                          Nokian Urheilijat                   9,22
5. Lotta Muurimäki                         Tampereen Urheilijat -38            9,29
6. Eveliina Tähtinen                       Tampereen Urheilijat -38            9,32
7. Vilma Salomaa                           Virtain Urheilijat                  9,43
8. Erika Pasanen                           Nokian Urheilijat                   9,70

Erä 2                
1. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                      9,07
2. Vilma Juurinen                          Nokian Urheilijat                   9,12
3. Aino Koskinen                           Tampereen Pyrintö                   9,35
4. Suvi Nikkola                            Valkeakosken Haka                   9,67
5. Nea Seppälä                             Tampereen Pyrintö                   9,80
6. Elina Kurki                             Hämeenlinnan Tarmo                  9,83
7. Hanna Ylitalo                           Hämeenlinnan Tarmo                 11,12

Erä 3                
1. Elli Kivistö                            Nokian Urheilijat                   8,76
2. Veronica Rouhula                        Tampereen Pyrintö                   9,05
3. Tiia Tammisalo                          Kangasalan Urheilijat -68           9,08
4. Juulia Puheloinen                       Valkeakosken Haka                   9,10
5. Laura Kuusinen                          Hämeenlinnan Tarmo                  9,25

Erä 4                
1. Annika Rantanen                         Ylöjärven Urheilijat                9,32
2. Milla Mäkipää                           Ylöjärven Urheilijat                9,41
2. Ella Pekola                             Tampereen Pyrintö                   9,41
4. Karoliina Palomäki                      Tampereen Urheilijat -38            9,58
4. Jenni Palttala                          Ylöjärven Urheilijat                9,58
6. Emilia Järvinen                         Ylöjärven Urheilijat                9,63

T13 1000 m
1. Laura Lehtikuusi                        Lempäälän Kisa                   3.30,49
2. Jenna Niinimäki                         Tampereen Urheilijat -38         3.31,15
3. Noora Leppimaa                          Lempäälän Kisa                   3.31,17
4. Juulia Puheloinen                       Valkeakosken Haka                3.39,22
5. Erika Hurme                             Tampereen Urheilijat -38         3.40,05
6. Ronja Kontkanen                         Tampereen Pyrintö                3.45,12
7. Karoliina Hakala                        Tampereen Urheilijat -38         3.47,28
8. Enni Jarvala                            Ylöjärven Urheilijat             3.59,73
9. Elina Kurki                             Hämeenlinnan Tarmo               4.04,10
10. Sofia Hartikainen                       Ylöjärven Urheilijat             4.13,63
11. Emilia Järvinen                         Ylöjärven Urheilijat             4.21,80

T13 Korkeus
1. Jonna Härkönen                          Hämeenlinnan Tarmo                   134
110 115 120 125 128 131 134 137
O   O   O   O   O   O   O XXX
2. Sonja Koivu                             Lempäälän Kisa                       134
120 125 128 131 134 137
O   O   O   O  XO XXX
3. Tanja Lähdekorpi                        Lempäälän Kisa                       134
120 125 128 131 134 137
O   O   O   O XXO XXX
4. Vilma Salomaa                           Virtain Urheilijat                   128
115 120 125 128 131
O   O   O  XO XXX
5. Sofia Hartikainen                       Ylöjärven Urheilijat                 120
095 100 105 110 115 120 125
O   O   O   O   O   O XXX
6. Ella Pekola                             Tampereen Pyrintö                    120
095 100 105 110 115 120 125
O   O   O   O XXO XXO XXX
7. Jenni Palttala                          Ylöjärven Urheilijat                 115
090 095 100 105 110 115 120
O   O   O   O   O   O XXX
7. Alisa Aalto                             Tampereen Pyrintö                    115
100 105 110 115 120
O   O   O   O XXX
9. Maija Marttila                          Tampereen Urheilijat -38             115
090 095 100 105 110 115 120
O   O   O   O  XO XXO XXX
9. Suvi Nikkola                            Valkeakosken Haka                    115
090 095 100 105 110 115 120
O   O   O  XO   O XXO XXX
11. Nea Nylund                              Tampereen Urheilijat -38             110
090 095 100 105 110 115
O   O   O XXO   O XXX
12. Mariella Minetti                        Tampereen Urheilijat -38             105
090 095 100 105 110
O   O   O  XO XXX
13. Sini Leppänen                           Ylöjärven Urheilijat                 105
090 095 100 105 110
O   O XXO  XO XXX

T15 60 m
1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                   8,29
2. Peppi Salminen                          Tampereen Urheilijat -38            8,39
3. Jenna-Riina Virolainen                  Nokian Urheilijat                   8,40
4. Eliisa Räsänen                          Tampereen Pyrintö                   8,48
5. Melissa Virtanen                        Tampereen Urheilijat -38            8,51
6. Elisa Savinainen                        Nokian Urheilijat                   8,57
7. Sara Jokinen                            Tampereen Pyrintö                   8,62
8. Sanna Pihkala                           Tampereen Pyrintö                   8,68
9. Sara Hämäläinen                         Tampereen Urheilijat -38            8,78
9. Emma Gleisner                           Lempäälän Kisa                      8,78
11. Julia Hämäläinen                        Ylöjärven Urheilijat                8,86
12. Jonna Tikkanen                          Lempäälän Kisa                      8,97
13. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                      9,00
14. Susanna Saari                           Kangasalan Urheilijat -68           9,05
15. Nea Räsänen                             Ylöjärven Urheilijat                9,06
16. Birgitta Ots                            Tampereen Urheilijat -38            9,15
17. Ida Arponen                             Hämeenlinnan Tarmo                  9,32
18. Vilma Mört                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,42
19. Camilla Heinikari                       Hämeenlinnan Tarmo                  9,58

Erä 1                
1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                   8,29
2. Eliisa Räsänen                          Tampereen Pyrintö                   8,48
3. Emma Gleisner                           Lempäälän Kisa                      8,78
4. Birgitta Ots                            Tampereen Urheilijat -38            9,15
5. Vilma Mört                              Hämeenlinnan Tarmo                  9,42

Erä 2                
1. Elisa Savinainen                        Nokian Urheilijat                   8,57
2. Sara Jokinen                            Tampereen Pyrintö                   8,62
3. Sanna Pihkala                           Tampereen Pyrintö                   8,68
4. Sara Hämäläinen                         Tampereen Urheilijat -38            8,78
5. Julia Hämäläinen                        Ylöjärven Urheilijat                8,86
6. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                      9,00
7. Susanna Saari                           Kangasalan Urheilijat -68           9,05
8. Camilla Heinikari                       Hämeenlinnan Tarmo                  9,58

Erä 3                
1. Peppi Salminen                          Tampereen Urheilijat -38            8,39
2. Jenna-Riina Virolainen                  Nokian Urheilijat                   8,40
3. Melissa Virtanen                        Tampereen Urheilijat -38            8,51
4. Jonna Tikkanen                          Lempäälän Kisa                      8,97
5. Nea Räsänen                             Ylöjärven Urheilijat                9,06
6. Ida Arponen                             Hämeenlinnan Tarmo                  9,32

T15 800 m
1. Nea Hyvärinen                           Hämeenlinnan Tarmo               2.35,20
2. Patricia Parkusjärvi                    Tampereen Pyrintö                2.42,58
3. Melissa Virtanen                        Tampereen Urheilijat -38         2.46,38
4. Vilma Mört                              Hämeenlinnan Tarmo               2.50,33
5. Veronica Volanen                        Tampereen Pyrintö                2.50,94
6. Birgitta Ots                            Tampereen Urheilijat -38         2.59,95
7. Emilia Joensuu                          Tampereen Urheilijat -38         3.07,73
8. Vilhelmiina Riuttala                    Ylöjärven Urheilijat             3.12,13
9. Tiia Saarinen                           Ylöjärven Urheilijat             3.12,84

T15 Pituus
1. Nea Hyvärinen                           Hämeenlinnan Tarmo                  5,25                 
5,25  5,03  3,54  3,54
2. Emmi Heikkinen                          Tampereen Pyrintö                   4,85                 
4,75  4,75  4,85  4,84
3. Erika Karttunen                         Ylöjärven Urheilijat                4,74                 
X  4,63  4,74  4,70
4. Jenna-Riina Virolainen                                                      4,66                 
4,29  4,46  4,66  4,48
5. Sara Jokinen                            Tampereen Pyrintö                   4,54                 
4,54  4,15  4,50  4,50
6. Anna-Riikka Laihanen                    Tampereen Pyrintö                   4,40                 
4,37  4,26  4,40  4,24
7. Julia Linnus                            Tampereen Urheilijat -38            4,29                 
3,97  3,91     X  4,29
8. Jonna Tikkanen                          Lempäälän Kisa                      4,22                 
4,15  4,20  4,22  4,15
9. Susanna Saari                           Kangasalan Urheilijat -68           4,12                 
3,85  4,12  3,83  4,08
10. Julia Hämäläinen                        Ylöjärven Urheilijat                4,11                 
4,09  4,07  4,11  4,08
11. Heidi Jokitulppo                        Ylöjärven Urheilijat                4,08                 
3,86  4,05  4,08  3,83
12. Peppi Salminen                          Tampereen Urheilijat -38            4,05                 
3,83  4,05     X  3,85
13. Emilia Joensuu                          Tampereen Urheilijat -38            4,04                 
X  3,94  4,04  3,69
14. Camilla Heinikari                       Hämeenlinnan Tarmo                  3,78                 
3,20     X  3,78  3,62
15. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                      3,77                 
3,77  3,74  3,76  3,49
Kilpailun ulkopuolella
Erika Reunanen                          Lempäälän Kisa                      4,64                 
X  4,64  4,47     X

T15 Kuula
1. Oona Vilermo                            Nokian Urheilijat                  11,83
10,94  11,05  11,83      X
2. Eliisa Myllymki                         Tampereen Pyrintö                   9,97
9,71   9,97   9,58   9,65
3. Oona Kronholm                           Tampereen Urheilijat -38            9,31
9,31   7,93   8,74   8,78
4. Heta Haapala                            Tampereen Pyrintö                   8,90
8,65   8,90   8,86      X
5. Hannele Mäki-Äijö                       Kangasalan Urheilijat -68           8,88
8,72   8,66   7,83   8,88
6. Helena Leveelahti                       Virtain Urheilijat                  8,87
8,55   8,87   8,53   8,84
7. Stiina Kaarineva                        Lempäälän Kisa                      8,32
7,66   7,92   7,90   8,32
8. Oona Ja Natuinen                        Lempäälän Kisa                      8,20
8,20   7,75   7,41   7,65
9. Heidi Jokitulppo                        Ylöjärven Urheilijat                8,18
7,48   7,99   7,45   8,18
10. Karoliina Salminen                      Tampereen Pyrintö                   8,16
8,16   7,21   7,17   8,15
11. Anni Gröndahl                           Nokian Urheilijat                   7,66
6,75   7,07   6,81   7,66
12. Saana Seppälä                           Lempäälän Kisa                      7,45
7,45   6,97   7,06   6,32
13. Jenni Viljakka                          Valkeakosken Haka                   7,14
7,14   7,06      X      X
14. Vilma Mört                              Hämeenlinnan Tarmo                  6,33
5,62   5,61   5,85   6,33
15. Suvi Aulavuo                            Hämeenlinnan Tarmo                  6,10
6,10      X   5,87      -
16. Enni Nokkonen                           Tampereen Urheilijat -38            5,86
5,76   5,15   5,26   5,86
17. Tiia Saarinen                           Ylöjärven Urheilijat                5,71
5,00   5,08   4,57   5,71
18. Linda Riuttala                          Ylöjärven Urheilijat                5,42
X   5,42   4,82   5,02
19. Vilhelmiina Riuttala                    Ylöjärven Urheilijat                4,74
4,67   4,39   4,74   4,73

N17 60 m
1. Merika Sumanen                          Tampereen Pyrintö                   8,09
2. Sara-Leena Kamppuri                     Tampereen Pyrintö                   8,20
3. Inka Kassinen                           Tampereen Pyrintö                   8,31
4. Laura Uotila                            Nokian Urheilijat                   8,46
5. Anni Suokas                             Hämeenlinnan Tarmo                  8,51
6. Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                  8,65
7. Kati Kaaja                              Ylöjärven Urheilijat                8,84
8. Reija Raekangas                         Tampereen Urheilijat -38            8,95
9. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38            9,03
10. Rosa Lehtinen                           Tampereen Urheilijat -38            9,08
11. Anniina Nikander                        Lempäälän Kisa                      9,55
12. Laura Knuuttila                         Ylöjärven Urheilijat                9,89
Tiia-Marja Karjalainen                  Lempäälän Kisa                        DQ
Kilpailun ulkopuolella
Tiia-Marja Karjalainen                  Lempäälän Kisa                      9,00

Erä 1                
1. Merika Sumanen                          Tampereen Pyrintö                   8,09
2. Anni Suokas                             Hämeenlinnan Tarmo                  8,51
3. Kati Kaaja                              Ylöjärven Urheilijat                8,84
4. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38            9,03
5. Laura Knuuttila                         Ylöjärven Urheilijat                9,89
Tiia-Marja Karjalainen                  Lempäälän Kisa                        DQ

Erä 2                
1. Sara-Leena Kamppuri                     Tampereen Pyrintö                   8,20
2. Inka Kassinen                           Tampereen Pyrintö                   8,31
3. Laura Uotila                            Nokian Urheilijat                   8,46
4. Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                  8,65
5. Reija Raekangas                         Tampereen Urheilijat -38            8,95
6. Rosa Lehtinen                           Tampereen Urheilijat -38            9,08
7. Anniina Nikander                        Lempäälän Kisa                      9,55
Kilpailun ulkopuolella
Tiia-Marja Karjalainen                  Lempäälän Kisa                      9,00

N17 800 m
1. Roosa Lahtinen                          Tampereen Pyrintö                2.37,84
2. Jutta Kuusela                           Tampereen Pyrintö                2.42,77
3. Nea Nikkanen                            Hämeenlinnan Tarmo               2.44,40
4. Johanna Lehtonen                        Tampereen Pyrintö                2.46,61
5. Minea Laporcherie                      Tampereen Urheilijat -38         2.59,59
6. Janina Soimanniemi                      Tampereen Urheilijat -38         3.01,08
7. Ella Simola                             Tampereen Urheilijat -38         3.05,76
8. Fanny Piuva                             Tampereen Urheilijat -38         3.13,74
9. LINDA Riuttala                          Ylöjärven Urheilijat             3.31,13

N17 Pituus
1. Merika Sumanen                          Tampereen Pyrintö                   5,54                 
5,54  5,41     X  5,37
2. Saila Seppälä                           Tampereen Pyrintö                   4,79                 
X  4,74  4,79  4,58
3. Noora Pelto                             Tampereen Urheilijat -38            4,69                 
X     X  4,69     X
4. Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                  4,63                 
4,57  4,63  4,00  4,43
5. Kati Kaaja                              Ylöjärven Urheilijat                4,40                 
4,40     X     X  4,40
6. Rosa Lehtinen                           Tampereen Urheilijat -38            4,25                 
X  4,25  4,13     -
7. Laura Uotila                            Nokian Urheilijat                   4,19                 
4,03     X  4,19  3,40
8. Anniina Nikander                        Lempäälän Kisa                      4,13                 
4,07  4,13  4,06  3,50
9. Emilia Hahne                            Tampereen Urheilijat -38            4,12                 
4,07  4,12  3,87     X
10. Laura Knuuttila                         Ylöjärven Urheilijat                3,58                 
X     X  3,58  3,58