Pm-sisulisähuipentuma kilpailtu mitalisateessa!

24.7.2010


Tarmolaiset nappasivat Ratinasta ensimmäisenä kilpailupäivänä 23 mitalia, joista 9 oli kultaisia, 12 hopeisia sekä kaksi pronssin värisiä! Toisena päivänä saaliiksi saatiin 11 kultaa, 4 hopeaa, ja 3 pronssia! Hieno suoritus koko joukkueelta!

Sisulisähuipentuma, Tampere, Ratina. 25.7.2010, tarmolaistulokset

T9 Kuula

1. Outi Haikama 6,45

T9 korkeus

4. Outi Haikama 106

T10 60m aj

13. Iida Lehtonen 13,55

T10 Pituus

6. Iida Lehtonen 381

T11 60m aj

6. Elina Kurki 11,58

T11 Pituus

16. Elina Kurki 360

T11 Kuula

3. Suvi Aulavuo 8,51

T11 Keihäs

1. Suvi Aulavuo 25,93

7. Pihla Karhunen 16,49

T12 60m aj

1. Laura Kuusinen 10,70

T12 200m

1. Jonna Härkönen 29,25

2. Laura Kuusinen 29,33

T12 Keihäs

1. Pinja Karhunen 28,82

2. Anni Rekola       28,45

T12 Kuula

1. Pinja Karhunen 9,14

5. Anni Rekola      8,04

T13 Keihäs

1. Nea Hyvärinen 41,42

T15 80m aj

3. Jutta Ylitalo 12,58

5. Juuli Lahti    12,80

T15 3-loikka

2. Jutta Ylitalo 10,88

T15 300m

2. Anni Suokas 43,56

T15 2000m

1. Nea Nikkanen 7.50,06

P9 Pituus

12. Olli Kurki 330

14. Ville Rautakorpi 323

P9 Kuula

23. Ville Rautakorpi 4,44

P11 Korkeus

11. Rasmus Ahlgren 105

13. Saku Sulkava 95

P11 60m aj

9. Rasmus Ahlgren 12,25

P11 kuula

1. Aleksi Yrjölä 10,05

11. Topias Honkanen 7,60

P11 Keihäs

9. Aleksi Yrjölä 29,23

17. Topias Honkanen 23,31

20. Saku Sulkava 10,93

P12 200m

5. Juha Hyvärinen 30,71

P13 200m

6. Mika Katajisto 30,53

P13 Pituus

12. Mika Katajisto 366

P15 Pituus

1. Arttu Seppänen 576

3. Roope Töllikkö 548

P15 100m aj

1. Arttu Seppänen 14,57

P15 300m

6. Roope Töllikkö 40,60

Sisulisähuipentuma, Tampere, Ratina. 24.7.2010, tarmolaistulokset

T9 Pituus

21. Outi Haikama 291

27 Iiris Ahlgren   254

T9 40m

29 Iiris Ahlgren  8,13

T9 Junnukeihäs

12. Outi Haikama 10,17m

T10 60m

alkuerät 7. Iida Lehtonen 9,74

finaali  8. Iida Lehtonen   9,75

T10 1000m

1. Iida Lehtonen 3.45,10

T11 Korkeus

2. Suvi Aulavuo 137

12. Elina Kurki   110

T11 60m

22. Alisa Lahti   10,22

T11 Kiekko

2. Suvi Aulavuo 24,64

3. Pihla Karhunen 22,23

T11 1000m

4. Elina Kurki   3.42,05

T12 60m

Alkuerät

2. Jonna Härkönen 8,95

9. Laura Kuusinen 9,30

22. Eveliina Haavisto 10,22

Finaali

2. Jonna Härkönen 8,78

T12 Pituus

1. Laura Kuusinen 451

3. Jonna Härkönen 414

T12 Kiekko

1. Pinja Karhunen 24.33

5. Eveliina Haavisto 18,47

T12 Moukari

2. Pinja Karhunen 32,15

T12 1000m

8. Netta Nikkanen 3.56,66

T13 Kuula

1. Nea Hyvärinen 12,31

T13 Seiväs

1. Nea Hyvärinen 335 (Piirinennätys, rikkoo Kalevan Kisojen tulosrajan!!!)

T13 Pituus

1. Nea Hyvärinen 507

T15 Pituus

2. Anni Suokas 506

4. Siiri Ijäs        472

T15 100m

2. Anni Suokas 13,10

5. Juuli Lahti     13,53

T15 Seiväs

1. Jutta Ylitalo 310

2. Siiri Ijäs      270

T15 200m aj

2. Jutta Ylitalo 32,03

4. Juuli Lahti   32,55

T15 800m

2. Nea Nikkanen 2.33,29

P9 40m

13. Olli Kurki 7,20

19. Ville Rautakorpi 7,34

29. Antti Katajisto 7,93

P9 Junnukeihäs

7. Olli Kurki 18,48

18. Ville Rautakorpi 11,63

19. Antti Katajisto 11,60

P10 Pituus

10. Pyry Honkala 350

P10 60m

16. Pyry Honkala 10,06

P11 Kiekko

1. Aleksi Yrjölä 30,53

11. Saku Sulkava 12,38

P11 60m

6. Aleksi Yrjölä 9,16 (ae 9,03)

P11 Pituus

19. Rasmus Ahlgren 339

23. Saku Sulkava 300

P11 1000m

7. Rasmus Ahlgren 3.35,27

P12 Korkeus

9. Juha Hyvärinen 130

P12 Kiekko

7. Juha Hyvärinen 24,64

P12 1000m

1. Juha Hyvärinen 3.20,06

P13 60m (ae)

15. Petrus Honkala 9,25

20. Mika Katajisto 9,62

P13 Keihäs

19. Mika Katajisto 19,48

P15 100m

2. Arttu Seppänen 12,18

P15 Korkeus

2. Arttu Seppänen 160

P15 3-loikka

2. Roope Töllikkö 11,88