Finlandia Junior Games 18.-20.6.

19.6.2010

Jutta Ylitalo kolmiloikassa myötätuulessa 11,14 ja Ville Koskela korkeudessa 175
Jutta Ylitalo kolmiloikassa myötätuulessa 11,14 ja Ville Koskela korkeudessa 175

M16 Ville Koskela ponnisti korkeudessa 175 - T15 tytöt aitaviestin voittoon

Helsinki/E, Finlandia Junior Games 20.6.2010 pojat

P11 Kuula    
1. Veikka Koskinen       1999 KauhajKa        10,53
2. Aleksi Yrjölä             1999 HämeenlTa       9,89 (seuraennätys)
3. Valtteri Parkkonen   1999 KyyjKy               9,64

T12 Pituus   
1. Sonja Alasaukko-oja   1998 LapLu               4,76 +0,6           
2. Kira Kruuti                   1998 HKV                  4,69 +3,9  4,52 +0,6
3. Laura Kuusinen         1998 HämeenlTa       4,65 +1,8

Espoo/Le, Finlandia Junior Games 20.6.2010

M17 300 m
Ville Koskela        1994 HämeenlTa           40,65


M17 110 m aj    +2,9
5. Mikael Reuna       1994 HämeenlTa     15,56 (ae 15,55 +2,6)

P15 300 m     
5. Roope Töllikkö     1995 HämeenlTa           40,03

N17 100 m aj Alkuerät Erä 1     -0,3
Vilma Lahti     1994 HämeenlTa           16,06

T15 80 m aj    +2,9
1. Noora Valvee            1995 EurRai             11,93
2. Laura Vainionpää     1995 ViipU               12,25
3. Siiri Ijäs                  1995 HämeenlTa     12,27 (ae 12,24 +2,4)
4. Jutta Ylitalo            1995 HämeenlTa     12,54  (ae 12,92 -1,1)
Alkuerät Erä 2     -1,4
Juuli Lahti                    1995 HämeenlTa     13,09

T15 Korkeus  
7. Siiri Ijäs                  1995 HämeenlTa     135

T13 200 m +2,9
3. Nea Hyvärinen          1997 HämeenlTa     27,55  

T13 60 m aj  +1,6
1. Jessi Landström         1997 TampPy          9,56
2. Iina Lehtimäki            1997 KuusKi            9,60
3. Nea Hyvärinen         1997 HämeenlTa      9,64 (seuraennätys)

T13 Pituus   
1. Nea Pronin                1997 HKV                  5,12 -0,4           
2. Rosa Tieksola           1997 OulPy                5,04 -0,5           
3. Nea Hyvärinen        1997 HämeenlTa       4,97 +0,2 

--------------------------------------------------------
Espoo/Le, Finlandia Junior Games 18.6.2010

M17 4 x 100 m aj
4. Hämeenlinnan Tarmo 1                            1.00,06
        Arttu Seppänen
        Ville Koskela
        Harri Ihaniemi
        Erkka Seppänen

T15 4 x 100 m
6. Hämeenlinnan Tarmo 1              52,69 (ae 52,05)
        Siiri Ijäs
        Juuli Lahti
        Jutta Ylitalo
        Nea Hyvärinen

T15 4 x 80 m aj
1. Hämeenlinnan Tarmo 1                              50,00
        Siiri Ijäs
        Juuli Lahti
        Jutta Ylitalo
        Nea Hyvärinen

Helsinki/E, Finlandia Junior Games 19.6.2010 tytöt 12-11

T12 60 mE rä 1    -2,3
  3. Jonna Härkönen           1998 HämeenlTa       8,98 (ae 8,97)

Alkuerät
Laura Kuusinen            1998 HämeenlTa            9,35

T12 Korkeus     
14. Jonna Härkönen        1998 HämeenlTa         128

T12 Pituus Karsinta
9. Laura Kuusinen         1998 HämeenlTa      4,39 -0,5

Espoo/Le, Finlandia Junior Games 19.6.2010 pojat

M17 800 m
12. Ville Koskela           HämeenlTa         2.12,60

M17 Korkeus
3. Ville Koskela            HämeenlTa        175

M17 Pituus  
9. Mikael Reuna       HämeenlTa            5,96 +1,8

P15 100 m Alkuerät
Roope Töllikkö        HämeenlTa           13,00  -4,5 !!!!

P15 Kolmiloikka
4. Roope Töllikkö      HämeenlTa           12,10 +3,9

Espoo/Le, Finlandia Junior Games 19.6.2010 tytöt

T15 100 m Alkuerät
Essi Koskinen              HämeenlTa           14,79
Jutta Ylitalo                HämeenlTa           14,14

T15 800 m   
3. Saara Gratschev          HämeenlTa         2.29,53 
6. Erika Jänkä                  HämeenlTa         2.36,73

T15 Kolmiloikka
4. Jutta Ylitalo           HämeenlTa      11,14 +3,2  10,40 +1,8

T13 Pituus Karsinta
9. Nea Hyvärinen        HämeenlTa       4,59 -2,4q