Hämsyn sisulisämaastot 13.5. Nokia

14.5.2010

Juha Hyvärinen
Juha Hyvärinen

Juha Hyvärinen ja Nea Nikkanen hopealle - T11 joukkue kultaa

Hämsyn Pm-sisulisämaastot Nokia keskusurheilukenttä 13.5.2010

P12 2000 m

  1. Maxim Kymäläinen               1998 OrivPo              7.47
  2. Juha Hyvärinen                  1998 HämeenlTa       7.49
  3. Olli Haavisto                         998 NokU                 7.51

T9 1000 m

 10. Kaisa Keränen                         HämTa                5.26

T10 1000 m

  1. Amanda Saari                          2000 PälkLL               4.31
  2. Hilda Kukonlehto                      2000 KangU               4.34
  3. Venla Ranta                             2000 LempKi               4.35
  4. Aino Sikkinen                           2000 KangU                4.42
  5. Iida Lehtonen                         2000 HämeenlTa         4.44
  6. Veera Haavisto                        2000 IkaalU               4.45

T11 1000 m

 9. Suvi Aulavuo                           1999 HämeenlTa 4.50
10. Elina Kurki                             1999 HämeenlTa  4.51
14. Jenni Keränen                         HämTa                4.55
15. Maija Keränen                         HämTa                4.56

T11 1000 m joukkuekilpailu

  1. Hämeenlinnan Tarmo                              33
     Suvi Aulavuo                      4.50   9
     Elina Kurki                          4.51  10
     Jenni Keränen                    4.55  14

T12 2000 m

17. Netta Nikkanen                   1998 HämeenlTa            9.58

T13 2000 m

  1. Maria Huntington                    1997 TampPy            7.39
  2. Essi Kivelä                             1997 IkaalU               7.42
  3. Jannina Antila                        1997 TampPy             7.51
  4. Nea Hyvärinen                      1997 HämeenlTa        8.19
18. Camilla Heinikari                  1997 HämeenlTa         9.30

T15 2000 m

  1. Vera Suihko                             1995 TampPy            8.04
  2. Nea Nikkanen                          1995 HämeenlTa     8.13
  3. Jonna Ojanen                           1995 YlöjRy               8.32
  4. Erika Jänkä                             1995 HämeenlTa       8.36