FJG, Helsinki, Vantaa 29.-30.7.

30.7.2009

Mikael Reuna
Mikael Reuna
Nea Hyvärinen
Nea Hyvärinen
Juha Hyvärinen
Juha Hyvärinen
Aleksi Yrjölä
Aleksi Yrjölä

T12 Nea Hyvärinen ja P11 Juha Hyvärinen 1000 metrin voittajat -T15 viestivoittoon 4x80m aj - P15 Mikael Reuna kolmiloikassa ja 100m aidoissa hopealle - P10 Aleksi Yrjölä kuulassa hopealle - P15 Ville Koskela korkeuden kolmas

Vantaa/M, Finlandia Junior Games 30.7.2009

P15 100 m aj  Loppukilpailu
1. Niko Tahvanainen    PyhäsU             13,95 
2. Mikael Reuna          HämTa              13,97 (PB)
3. Ville Stylman            LiedPa              14,45

T15 80 m aj   Alkuerät
5. Vilma Lahti      HämTa          12,2 q
(ei osallistunut loppukilpailuun)

T14 80 m aj     Alkuerät
15. Juuli Lahti    HämTa           13,53 (PB)

P15 Korkeus
1. Ville Stylman                    LiedPa                170 
2. Aleksi Honkavuori            SaarPu               170 
3. Ville Koskela                  HämTa                170 (PB)

P15 300 m
4. Mikael Reuna              HämTa          38,11(PB)


-------------------------------------------------------
Helsinki, Finlandia Junior Games 30.7.2009

P10 Kuula
1. Veikka Koskinen              KauhKa     9,27 
2. Aleksi Yrjölä                  HämTa      9,11 (seuraennätys) 
3. Valtteri Parkkonen          KyyjKy       7,96

T12 1000m
1. Nea Hyvärinen      HämTa     3.11,43 
2. Oona Heikkinen     KuivAu      3.16,27 
3. Milla Kiminkinen    JyvKU         3.17,25

P11 1000 m
1. Juha Hyvärinen          HämTa      3.19,15 
2. Eetu Luoma                ToholU       3.20,90 
3. Tomi Koponen            MaanMa     3.21,88

----------------------------------------------------
Vantaa/M, Finlandia Junior Games 29.7.2009

P15 800 m
12. Ville Koskela             HämeenlTa     2.16,34


P15 Kolmiloikka
1. Tuomas Kaukolahti           KU-58             12,62  0,0            
2. Mikael Reuna                   HämeenlTa    12,44  0,0            
3. Ville Heikkilä                    HKV                 12,20  0,0  

T15 100 m      -1,6
6. Noora Kauranen          HämeenlTa  13,11  (ae 12,90 +1,1)
8. Vilma Lahti                  HämeenlTa  13,24  (ae 13,03 +1,1)

T15 Kolmiloikka
4. Anni Suokas              HämeenlTa        10,85 +0,7            
6. Vilma Lahti               HämeenlTa         10,66 +1,4  

T15 kolmiloikka parikilpailu

2. Hämeenlinnan Tarmo      21,51

Vilma Lahti ja Anni Suokas

T15 Kuula
9. Noora Kauranen      HämeenlTa            9,21

T14 100 m     +1,8 Erä 3      -1,1
Juuli Lahti       HämeenlTa           14,38 

T14 800 m
4. Nea Nikkanen   HämeenlTa         2.27,33 

T14 Seiväs
1. Milla Siekkinen           JyväskKU             325 
2. Enna Hassinen            OulPy                 280 
3. Jutta Ylitalo             HämeenlTa           270 
4. Siiri Ijäs                   HämeenlTa           250 

T14 seiväs parikilpailu

1. Hämeenlinnan Tarmo                   520

Siiri Ijäs ja Jutta Ylitalo


T15 4 x 80 m aj
1. Hämeenlinnan Tarmo 1             51,13 
Noora Kauranen  Anni Suokas
Jutta Ylitalo  Vilma Lahti

2. Helsingin Kisa-Veikot 1             51,75 
3. Helsingin Kisa-Veikot 2             53,88