Hämsyn sisulisämaastot, Kauppi 21.5.

21.5.2009

Nea Nikkanen
Nea Nikkanen
Nea Hyvärinen
Nea Hyvärinen

T12 Nea Hyvärinen ja T14 Nea Nikkanen mestareiksi - myös T14 ja P15 joukkueet

pm-sisulisämaastot Kaupin urheilupuisto 21.5.2009

P11 1000 m
  1. Olli Haavisto                           NokU              3.24,00
  2. Niilo Mäenpää                       HämTa             3.27,00
  3. Juha Hyvärinen                    HämTa             3.28,00

P15 3000 m
  1. Jere Kare                               ForsSa            9.53,00
  2. Ville Koskela                           HämTa         10.09,00
  3. Henrik Villanen                       HämTa         10.17,00
13. Benjamin Koivuniemi           HämTa            15.21,00 

P15 3000 m joukkuekilpailu
  1. Hämeenlinnan Tarmo                              18
     Ville Koskela                    10.09,00   2
     Henrik Villanen                10.17,00   3
     Benjamin Koivuniemi       15.21,00  13

T10 1000 m
  1. Noora Lammi                             OrivPo            3.51,00
  2. Mona Luoto                              NokU              3.53,00
  3. Suvi Aulavuo                            HämTa           3.58,00 
  6. Elina Kurki                             HämTa             4.03,05
25. Pihla Karhunen                          HämTa          4.24,00 

T10 1000 m joukkuekilpailu
 3. Hämeenlinnan Tarmo                              34
     Suvi Aulavuo                    3.58,00   3
     Elina Kurki                       4.03,05   6
     Pihla Karhunen                4.24,00  25

T11 1000 m
17. Anni Rekola                             HämTa             4.07,00 
26. Netta Nikkanen                          HämTa          4.17,00 
30. Pinja Karhunen                          HämTa          4.27,05 

T11 1000 m joukkuekilpailu
 8. Hämeenlinnan Tarmo                              73
     Anni Rekola                       4.07,00  17
     Netta Nikkanen                 4.17,00  26
     Pinja Karhunen                 4.27,05  30

T12 2000 m
  1. Nea Hyvärinen                           HämTa         6.46,00
  2. Ellinoora Myötyri                       NokU              6.56,00
  3. Janniina Antila                         TampPy            7.10,00 
15. Ida-Maria Ahlsten                       HämTa         7.58,00 
19. Kaisu Gratschev                         HämTa          8.12,00

T12 2000 m joukkuekilpailu
4. Hämeenlinnan Tarmo                              35
     Nea Hyvärinen                     6.46,00   1
     Ida-Maria Ahlsten                 7.58,00  15
     Kaisu Gratschev                   8.12,00  19

T14 2000 m
  1. Nea Nikkanen                            HämTa           6.58,00
  2. Vera Suihko                             TampPy            7.01,00
  3. Erika Jänkä                             HämTa             7.03,00
 5. Saara Gratschev                         HämTa          7.26,00 
13. Jutta Ylitalo                           HämTa              8.17,00

T14 2000 m joukkuekilpailu
1. Hämeenlinnan Tarmo                               9
     Nea Nikkanen                    6.58,00   1
     Erika Jänkä                       7.03,00   3
     Saara Gratschev               7.26,00   5

T15 2000 m
9. Jonna Järvilehto                        HämTa             8.02,00