Hämsyn hallihuipentuma, Tampere 29.3.

29.3.2009

Jutta Ylitalo 60m aidoissa
Jutta Ylitalo 60m aidoissa
Laura Kuusinen ja Anni Rekola kuulapaikalla
Laura Kuusinen ja Anni Rekola kuulapaikalla
Sprintterit Jerry Tapiala ja Nuutti Turunen
Sprintterit Jerry Tapiala ja Nuutti Turunen
Vikkelät kuulamiehet Aleksi Yrjölä ja Tuomo Rämö
Vikkelät kuulamiehet Aleksi Yrjölä ja Tuomo Rämö

T12 Nea Hyvärinen ylitti korkeudessa 156

Tarmolaisista ensimmäisen mitalin otti P15 Ville Koskela 60 metrin aitajuoksussa - pronssia.

T12 Nea Hyvärinen voitti T13 korkeuden tuloksella 156. Nean entinen halliennätys parantui yhdeksän senttiä. Tulos sijoittuu Suomen kaikkien aikojen hallitilastossa kolmanneksi.


Muutama kuva Pirkkahallista Galleriassa.

P9 40 m                             Alkuerät
14. Jerry Tapiala          HämTa  8,14 
20. Nuutti Turunen      HämTa  10,13

P9 Pituus                           Loppukilpailu
16. Jerry Tapiala           HämTa        2,32                 
17. Nuutti Turunen       HämTa       1,98 

P11 60 m                            Alkuerät
16. Aleksi Yrjölä       HämTa       9,81
17. Martti Haukioja  HämTa       9,92

P11 1000 m                          Loppukilpailu
1. Niilo Mäenpää     HämTa             3.26,50 
2. Juha Hyvärinen   HämTa             3.27,72 
8. Martti Haukioja   HämTa             3.52,20 

P11 Korkeus                         Loppukilpailu
3. Tuomo Rämö       HämTa                 132 
5. Juha Hyvärinen   HämTa                 128 

P11 Kuula                           Loppukilpailu
5. Aleksi Yrjölä       HämTa                7,73 
7. Tuomo Rämö     HämTa                7,68

P11 4 x 50 m                        Loppukilpailu
2. Hämeenlinnan Tarmo 1                30,91
        Juha Hyvärinen
        Tuomo Rämö
        Aleksi Yrjölä
        Niilo Mäenpää

P13 1000 m                          Loppukilpailu
13. Eero Penttilä        HämTa        4.04,02

P13 Pituus                          Loppukilpailu
24. Eero Penttilä          HämTa         3,30  

P15 60 m                            Loppukilpailu
2. Mikael Reuna              HämTa      7,59 
3. Harri Ihaniemi            HämTa       7,66 

P15 60 m aj                         Loppukilpailu
3. Ville Koskela            HämTa         10,38 

P15 Pituus                          Loppukilpailu
1. Mikael Reuna            HämTa         6,06 

P15 Kuula                           Loppukilpailu
4. Harri Ihaniemi             HämTa     12,47

T9 40 m                             Alkuerät
21. Milla Nurmi   HämTa           8,27

T9 1000 m                           Loppukilpailu
2. Iida Lehtonen   HämTa             4.02,58  

T9 Pituus                           Loppukilpailu
4. Iida Lehtonen   HämTa                3,33
21. Milla Nurmi      HämTa                2,68

T11 60 m                            Loppukilpailu
2. Jonna Härkönen  HämTa                9,14 
4. Laura Kuusinen   HämTa                9,33 

T11 60 m                            Alkuerät
20. Anni Rekola HämTa               10,04

T11 1000 m                          Loppukilpailu
2. Suvi Aulavuo    HämTa             3.42,32 
8. Netta Nikkanen HämTa             4.02,62 

T11 Korkeus                         Loppukilpailu
4. Suvi Aulavuo      HämTa                 120

T11 Kuula                           Loppukilpailu
4. Laura Kuusinen  HämTa                7,18 
11. Anni Rekola      HämTa                6,07

T11 4 x 50 m                        Loppukilpailu
 1. Hämeenlinnan Tarmo 1               30,70
        Suvi Aulavuo
        Anni Rekola
        Jonna Härkönen
        Laura Kuusinen 

T13 1000 m                          Loppukilpailu
1. Nea Hyvärinen   HämTa             3.15,24

T13 Korkeus                         Loppukilpailu
1. Nea Hyvärinen   HämTa                 156 

T15 60 m                            Loppukilpailu
2. Anni Suokas         HämTa                8,37 
4. Noora Kauranen  HämTa                8,43 
5. Vilma Lahti           HämTa                8,44

T15 60 m                            Alkuerät
19. Essi Koskinen HämTa         8,93
25. Juuli Lahti       HämTa         9,06

T15 2000 m                          Loppukilpailu
1. Nea Nikkanen   HämTa             7.17,55  

T15 60 m aj                         Loppukilpailu
4. Jutta Ylitalo        HämTa                9,97
7. Siiri Ijäs             HämTa               10,48
Vilma Lahti            HämTa                 DNF

T15 Pituus                          Loppukilpailu
2. Anni Suokas      HämTa                5,15 
11. Siiri Ijäs           HämTa                4,60
18. Jutta Ylitalo     HämTa                4,45
21. Essi Koskinen HämTa                4,06 

T15 Kuula                           Loppukilpailu
4. Noora Kauranen  HämTa                9,12  

T15 4 x 100 m                       Loppukilpailu
2. Hämeenlinnan Tarmo 1                 52,18
        Siiri Ijäs
        Vilma Lahti
        Anni Suokas
        Noora Kauranen
2. Hämeenlinnan Tarmo 2                 54,90
        Nea Hyvärinen
        Juuli Lahti
        Essi Koskinen
        Jutta Ylitalo