Tarmon seuracupjoukkue 12.8 Nokialle

5.8.2020

Joukkue lähtee Nokialle bussikyydillä Kaurialan kentältä keskiviikkona 12.8 klo 15.45. Mukaan otetaan aimo annos kilpailumieltä ja tietty kilpailuasut, omaa evästä. Mukaan lähtee myös ohjaajia ja valmentajia.

Tarmon joukkue:

 

                                                                      M/N17

Arvi Väre                                                        200m        Erika Välkkynen, Julia Tienhaara, Venla                                                                                          Mäkelä

                                                                    pituus          Moona Mäkelä, Vilma Toivonen, Maryana

                                                                                        Ishanova

Jussi Heikkiniemi                                        kuula            Vilma Kerälä

 

                                                                    P/T15

Onni Englund                                             100m           Aino Ojaniemi

Joel Seppälä                                             2000m          Emma Raimovaara, Emmi Ylä-Soinin-

                                                                                       mäki

Tuomas Rättö                                           seiväs           Emilia Rättö, Aino Aalto

Vilho Peltotalo                                          kuula             Iiris Veijola

Onni, Joel, Tuomas, Vilho                       4 x 100m        Aino O, Iirsi, Emilia, Aino A

 

                                                                 P/T13

Reko Laine                                             1000m           Vivian Satama, Silja Kariniemi, Camilla

                                                                                      Uschanov

Simeon Nieminen, Elias Kerälä               60m aj          Maria Djusko, Liisa Marttila, Unna Tör-

                                                                                     mänen

Olli Seppälä, Jaakko Veijola                  korkeus          Erika Juselius, Eerika Nieminen

Jasper Heikkiniemi                               moukari           Rebekka Petro, Enna Hämäläinen

                                                           kävely 1000m   Eliza Kusnierz

Reko, Simeon, Elias, Olli                     4x100m           Maria, Erika, Camilla, Liisa

 

                                                               P/T11

Juhani Honkajuuri                               1000m            Minttu Tunturi, Alma Peltotalo

Iivo Lumme                                            60m aj         Nelli Karevaara, 

Severi Kokkala                                   pituus               Anniina Kapanen, Bianca Mikkola,, Siiri

                                                                                   Niskanen

Leo Mikkola                                        keihäs             Venla Mennala, Nuppu Tunturi

Juhani, Iivo, Severi, Leo                     4 x 50m          Nelli, Bianca, Venla, Siiri

 

Jollei urheilija pääse lähtemään, niin ilmoitathan asiasta mahdollisimman pian Kirsi-Marjalle joko soittamalla tai tekstiviestillä numeroon 045-179 6870.