Tarmon joukkue seuraotteluun Tarmo-HSU-Kisko 30.5.2019

23.5.2019

Hämeenlinnan Tarmo on nimennyt seuraavat urheilijat seuraotteluun 30.5.2019 kello 11.00 Kaurialan kentälle.

Miehet 100m: Sampo Kiviharju, Eino Vuori, Johannes Maetoloa 800m: Samuli Mattila, Arvi Väre, Kari Virtanen

korkeus: Joonatan Veijola, Joonas Koponen, kuula: Olli Aalto, Aki Ojaniemi

4 x 100m Sampo , Eino , Arvi/Joonas , Joonatan/Johannes

 

Naiset 100m Julia Tienhaara, Enni Saarinen, kuula: Emma Remes, Julia Tienhaara, Venla Mäkelä korkeus: Maryana Ischanova, Enni Saarinen, 800m Suvi Rantala, Venla Mäkelä, Krista Virtanen

4 x 100m Julia, Enni , Maryana , Suvi 

 

P15 keihäs: Jussi Heikkiniemi, Joel Seppälä 100m Jussi Heikkiniemi, 800m: Joel Seppälä

T15 100m: Erika Välkkynen, Moona Mäkelä, Iiris Veijola, Vilma Kerälä, 800m:

Aino Ojaniemi, Jadessa Weckström, pituus: Vilma Toivonen, Aino Ojaniemi, Erika Välkkynen Keihäs: Vilma Toivonen, Vilma Kerälä, Iiris Veijola, Moona Mäkelä

4x100m Vilma T, Moona , Aino O, Erika V

P13 600m: Reko Laine, Sisu Hakkarainen, Jaakko Veijola, 60m aj: Tuomas Rättö,  Elias Kerälä, korkeus: Tuomas Rättö, Eeti Hänninen, Jaakko Veijola, kiekko: Sisu Hakkarainen, Eeti Hänninen, Elias Kerälä

4x100m: Elias, Eeti, Reko, Tuomas

T13 600m. Emilia Rättö, Camilla Uschanov, Emma Raimovaara, Maya Kusnierz   60m aj: Erika Juselius, Emilia Rättö, Maria Djusko, Liisa Marttila korkeus: Aino Aalto, Erika Juselius, Eliza Kusnierz, Elviira Jaalama

kiekko: Aino Aalto, Camilla Uschanov ,Emma Raimovaara

4x100m Emilia, Aino A, Erika J, Maria

T11 600m: Venla Mennala, Anniina Kapanen, Silja Kariniemi, Nuppu Tunturi  60m aj. Nelli Karevaara, Venla Mennala, Jarinja Saari, Siiri Niskanen pituus: , Nelli Karevaara, Silja Kariniemi, Rebekka Petro, Siiri Niskanen  keihäs: Rebekka Petro, Anniina Kapanen, Jarinja Saari

4 x 100m Karevaara, Mennala, Kariniemi, Saari

P11 keihäs: Aku Koskinen, Vilho Peltotalo, pituus: Vilho Peltotalo 600: Aku Koskinen 60m aj:

T9 pituus: Isla Juselius, Alisa Göransson, Viola Mäkinen, Alina Mäntyneva 40m: Isla Juselius, Minttu Tunturi, Alisa Göransson, Hilla Röppänen 600m: Minttu Tunturi, Ebba Väre, Hilla Röppänen, kuula: Ebba Väre, Viola Mäkinen, Alina Mäntyneva

P9 pituus: Juhani Honkajuuri, Aatos Hänninen, Riku Laine 40m: Juhani Honkajuuri, Arvo Väre, Riku Laine 600m: Aatos Hänninen, Arvo Väre

8x40 m Juselius, Tunturi, Laine, Honkajuuri, Hänninen, Röppänen, Mäkinen, Göransson

 

Toimitsijat: Pituus:  Lajijohtaja T. Kekki  ,Raimovaara, J. Juselius, Hänninen,

                                 Bykowskaja, Marttila (Liisan vanhemmista jompi kumpi)

                   Kuula:  Lajijohtaja M. Mäkelä, Välkkynen, Remes, Rantala Jari,  

                                 Djusko, Kerälä

                   Korkeus Lajijohtaja V. Koskela, Tienhaara, Veijola,     

                                   Uschanov/Modig, Jaalama

Lähettäjät: Aalto, Ojaniemi, Markkanen

Tulospalvelu: Antti Rättö

Maalikamera: Seppo Kariniemi

Kuulutus: Erkki Yrjölä

 

Seura ilmoittaa kaikki kilpailijat.

Linkki kilpailun sivustolle

Linkki

https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23863