Tulokset 21.7.


Alla tulokset torstain 21.7.22 Seurakisoista. Huomaattehan, että ajat ovat epävirallisia käsiaikoja, joka yleensä antaa n. 0.2-0.3 sekuntia parempia aikoja kuin virallinen ajanotto. 


Kiitos kaikille rohkeille kisailijoille ja mahtaville kannustusjoukoille! 


Tytöt 5v (2017) 40m 

 

1 Viivi Wessman 9,36 

2 Emilia Kelo 9,47 

3 Ciana Kautto 10,10 

4 Elle Alutoin 11,09 

5 Eerika Forsberg 11,43 

 

Tytöt 5v (2017) pituushyppy 

 

1 Emilia Kelo 2,23 

2 Lumi Toivonen 1,93 

3 Ciana Kautto 1,89 

4 Viivi Wessman 1,36 

5 Eerika Forsberg 1,20 

6 Elle Alutoin 0,78 

 

Pojat 5v (2017) 40m 

 

1 Veeti Kapanen 9,21 

2 Kaarlo Kerälä 9,78 

3 Peetu Puronaho 9,90 

4 Topias Holma 10,47 

5 Luka Hakkarainen 10,62 

6 Jooa Kölhi 10,78 

7 Vilho Kortelahti 10,95 

8 Jesse Virtanen 11,00 

9 Emil Pohjantähti 11,25 

10 Herbert Haapaniemi 11,70 

11 Sisu Nikla 12,80 

 

Pojat 5v (2017) pituushyppy 

 

1 Veeti Kapanen 1,89 

2 Peetu Puronaho 1,86 

3 Jooa Kölhi 1,83 

4 Kaarlo Kerälä 1,74 

5 Topias Holma 1,60 

6 Sisu Nikla 1,58 

7 Luka Hakkarainen 1,36 

8 Emil Pohjantähti 1,32 

9 Vilho Kortelahti 1,22 

10 Jesse Virtanen 1,07 

11 Herbert Haapaniemi 1,02 

 

Tytöt 6v (2016) 40m 

 

1 Eevi Orkola 8,45 

2 Isla Rulja 8,68 

3 Wilhelmiina Maula 8,77 

4 Fiia Suomalainen 8,78 

5 Isla Mikkola 9,04 

6 Jemina Säynäjoki 9,10 

7 Vilja Kollin 9,13 

8 Tuisku Haavisto 9,26 

9 Enna Heinä 9,41 

10 Linnea Uotila 9,97 

11 Maisa Nuutinen 10,00 

12 Lotta Järvi 10,37 

13 Aino Alutoin 11,18 

14 Stella Hillman 11,28 

  

Tytöt 6v (2016) pituushyppy 

 

1 Eevi Orkola 2,36 

2 Tuisku Haavisto 2,10 

3 Isla Rulja 2,09 

4 Vilja Kollin 2,03 

5 Isla Mikkola 1,96 

6 Fiia Suomalainen 1,91 

7 Linnea Uotila 1,80 

8 Wilhelmiina Maula 1,69 

9 Jemina Säynäjoki 1,68 

10 Enna Heinä 1,62 

11 Stella Hillman 1,61 

12 Lotta Järvi 1,54 

13 Maisa Nuutinen 1,35 

14 Aino Alutoin 1,31 

  

 Pojat 6v (2016) 40m 

 

1. Oliver Tomminen 8,60 

2. Patrik Perttula 8,72 

3. Samu Suvisola 9,28 

4. Luka Tuomisto 9,40 

5. Elliot Haavikko 9,50  

5. Herkko Rantala 9,50 

7. Topias Virtanen 9,66 

8. Benjamin Tuomenoja 9,75 

9. Niki Muilu 9,76 

10. Iivo Tiilikainen 10,03 

11. Erkka Eskelinen 10,29 

  

Pojat 6v (2016) pituushyppy 

 

1 Samu Suvisola 1,90 (1,88)

2 Luka Tuomisto 1,90 (1,75)

3 Topias Virtanen 1,79 

4 Herkko Rantala 1,73 

5 Niki Muilu 1,68 

6 Benjamin Tuomenoja 1,66 

7 Oliver Tomminen 1,64 

8 Iivo Tiilikainen 1,57 

9 Patrik Perttula 1,50 

10 Erkka Eskelinen 1,37 

 

Tytöt 7v (2015) 40m 

 

1 Ella Vilppo 7,47 

2 Alissa Väyrynen 8,12 

3 Aino Tamminen 8,15 

4 Iiris Itäsalo 8,20 

5 Iisa Oksanen 9,15 

6 Hertta Kerälä 9,63 

 

Tytöt 7v (2015) Pituushyppy 

 

1 Ella Vilppo 2,66 

2 Alissa Väyrynen 2,45 

3 Iiris Itäsalo 2,41 

4 Aino Tamminen 2,31 

5 Iisa Oksanen 2,04 

6 Hertta Kerälä 1,85 

 

 Pojat 7v (2015) 40m  

 

1 Aapo Ahonen 7,45 

2 Akseli Suonpää 7,76 

3 Leo Rintakoski 8,12 

4 Julius Kelo 8,13 

5 Arttu Vilppo 8,38 

6 Eemeli Laine 8,40 

7 Nooa Seppälä 8,58 

8 Onni Toivonen 8,67 

9 Reino Värränkivi 8,90 

10 Maximilian Stoltzenberg 9,13 

 

Pojat 7v (2015) pituushyppy 

 

1 Aapo Ahonen 2,86 

2 Akseli Suonpää 2,76 

3 Julius Kelo 2,65 

4 Leo Rintakoski 2,38 

5 Arttu Vilppo 2,29 (2,29) 

 6 Onni Toivonen 2,29 (2,27)

7 Eemeli Laine 2,20 

8 Nooa Seppälä 2,15 

9 Maximilian Stoltzenberg 2,12 

10 Reino Värränkivi 1,90 

 

Tytöt 8v (2014) 40m  

 

1 Lila Mattila 7,37 

2 Nuppu Ahonen 7,70 

3 Pihla Liminka 8,43 

4 Eevi Liukkonen 8,70 

 

Tytöt 8v (2014) kuula 

 

1 Lila Mattila 3,17 

2 Pihla Liminka 2,87 

3 Nuppu Ahonen 2,80 

4 Eevi Liukkonen 2,79 

 

Pojat 8v (2014) 40m  

 

1 Anton Rokkanen 7,56 

2 Tommi Muilu 7,81 

3 Jasper Säynäjoki 8,40 

 

Pojat 8v (2014) kuula 

 

1 Anton Rokkanen 5,02 

2 Tommi Muilu 3,34 

3 Jasper Säynäjoki 2,77 

 

Tytöt 9v (2013) 40m  

 

1 Pihla Lehtonen 7,03 

2 Peppi Haavisto 7,10 

3 Fanni Viitanen 7,41 

4 Aino Vuorela 7,44 

5 Amanda Siekkinen 7,47 

6 Enni Seppälä 7,48 

 

Tytöt 9v (2013) kuula 

 

1 Aino Vuorela 5,02 

2 Amanda Siekkinen 4,93 

3 Enni Seppälä 3,91 

4 Peppi Haavisto 3,75 

5 Pihla Lehtonen 3,17  

6 Fanni Viitanen 3,14 

 

Pojat 9v (2013) 40m 

 

1 Leino Callemin 7,13 

2 Jesse Vänttinen 7,15 

3 Leo Vuolle 7,18 

4 Oskari Jokinen 7,60 

5 Eino Tiilikainen 7,62 

6 Tuomas Pekola 8,00 

 

Pojat 9v (2013) kuula 

 

1 Jesse Vänttinen 6,20 

2 Leo Vuolle 5,76 

3 Eino Tiilikainen 4,65 

4 Tuomas Pekola 4,49 

5 Oskari Jokinen 4,18 

6 Leino Callemin 4,15