Tulokset 2021

 

SEURAKISAT 21.7.2021

 

Kiitos osallistumisesta!

 

TULOKSET

 

T5 40m (Lila on saanut kultaisen mitalinsa jälkeen päin. Tulospalvelu pahoittelee)

1 Lila Mäkinen 8,8

2 Eevi Orkola 9,2

3 Linnea Lehtivuori ja Tuisku Haavisto 9,4

Isla Rulja 9,7

Isla Mikkola 10,2

Emilia Kelo 10,3

Linnea Röyttä 10,7

Vilja Numminen 11,0

Leila Kivelä 11,1

 

T5 Pituus

1 Eevi Orkola 2.12

2 Lila Mäkinen 2.00

3 Emilia Kelo 1.98

Isla Rulja 1.91

Tuisku Haavisto 1.82

Isla Mikkola 1.76

Vilja Numminen 1.71

Linnea Röyttä 1.55

Leila Kivelä 1.41

Linnea Lehtivuori 1.33

 

P5 40m

1 Touko Belitz 9,5

2 Kaspian Isoaho 9,6

3 Benjamin Tuomenoja 9,8

Kasperi Toivonen 10,5

Rasmus Haapea 10,9

Niki Muilu 11,0

Erkka Eskelinen 12,6

 

P5 Pituus

1 Touko Belitz 2.15

2 Kasperi Toivonen 1.99

3 Benjamin Tuomenoja 1.82

Kaspian Isoaho 1.75

Niki Muilu 1.68

Rasmus Haapea 1.56

Erkka Eskelinen 1.28

 

T6 40m

1 Alina Djusko 7,5

2 Behati Harnoster 8,0

3 Isla Lehtola 8,5

Alissa Väyrynen 8,7

Linda Kautiainen 8,8

Karla Aaltonen 9,4

Amelia Toiviainen ja Viola Toiviainen 9,8

 

T6 Pituus

1 Alissa Väyrynen 2.54

2 Alina Djusko 2.49

3 Isla Lehtola 2.35

Behati Harnoster 2.08

Amelia Toiviainen 1.85

Linda Kautiainen 1.83

Karla Aaltonen 1.78

Viola Toiviainen 1.58

 

P6 40m

1 Akseli Suonpää 8,3

2 Julius Kelo 8,7

3 Kasper Joutvuo 9,0

Eemeli Laine 9,3

Maximilian Stoltzenberg 9,4

Samuel Matikka 10,4

 

P6 Pituus

1 Julius Kelo 2.48

2 Eemeli Laine 2.23

3 Akseli suonpää 2.21

Kasper Joutvuo 2.20

Maximilian Stoltzenberg 2.18

Samuel Matikka 1.83

 

T7 40m

1 Eelin Mielonen 7,9

2 Veera Laine 8,3

3 Mila Heikkinen 8,5

Linnea Isoaho 8,6

 

T7 Pituus

1 Eelin Mielonen 2.65

2 Veera Laine 2.12

3 Mila Heikkinen 2.09

Linnea Isoaho 2.06

 

P7 40m

1 Aapo Nopanen 7,6

2 Oliver Lustig 7,7

3 Alex Lehtimäki 7,9

Roy Sirviö 8,1

Anton Rokkanen 8,4

Reino Ketola 8,8

Miko Kariniemi ja Aatu Lindberg ja Iivo Aalto 8,9

 

P7 Pituus

1 Oliver Lustig 2.73

2 Aapo Nopanen 2.59

3 Anton Rokkanen 2.58 (toinen hyppy 2.47)

Miko Kariniemi 2.58 (toinen hyppy 2.44)

Roy Sirviö 2.26

Reino Ketola 2.19

Iivo Aalto 2.18

Aatu Lindberg 1.89

Alex Lehtimäki 1.81

 

T8 40m

1 Iris Mäkinen 7,2

2 Aino Vuorela 7,5

3 Fanni Viitanen ja Amanda Suomela 7,6

Peppi Haavisto 7,9

Emilia Toivonen 8,2

Saimi Nuutinen ja Lyyli Tähtilaakso 8,6

 

T8 Kuula

1 Aino Vuorela 3.88

2 Iris Mäkinen 3.84

3 Peppi Haavisto 3.46

Saimi Nuutinen 3.27

Amanda Suomela 2.95

Lyyli Tähtilaakso 2.49

Fanni Viitanen 2.30

Emilia Toivonen 2.29

 

P8 40m

1 Eelis Wahlman 7,0

2 Leino Callemin 7,2

3 Leo Vuolle 7,4

Eliel Soininen 7,6

Jasper Lehtinen 7,7

Joel-Edvin Väester 7,8

Eino Tiilikainen 8,1

Luka Hämäläinen 8,2

Tuomas Pekola 8,6

Luka Kontio 8,9

 

P8 Kuula

1 Leo Vuolle 5.04

2 Eliel Soininen 4.61

3 Jasper Lehtinen 4.05

Tuomas Pekola 4.00

Eino Tiilikainen 3.78

Leino Callemin 3.27

Eelis Wahlman 3.17

Joel-Edvin Väester 3.07

Luka Hämäläinen 2.78

Luka Kontio 2.63

 

T9 40m

1 Eerika Lonka 6,8 (voitto ratkennut ”maalikamerassa”, kun tytöt juoksivat vierekkäisillä radoilla)

2 Erika Lindberg 6,8

3 Iida Jokinen 7,3

Joanna Impola 7,4

 

T9 Kuula

1 Joanna Impola 5.02

2 Iida Jokinen 4.97

3 Eerika Lonka 4.45

Erika Lindberg 4.43

 

P9 40m

1 Roope Riippi 6,9

2 Daniel Höijer 7,0

3 Kim-Edvard Väester ja Niilo Kerälä 7,2

Oliver Harnoster 7,3

Otso Harvio ja Jesse Härkönen 7,5

Matias Haapanen 7,6

Leevi Tie 8,0

 

P9 Kuula

1 Otso Harvio 5.82

2 Niilo Kerälä 5.73

3 Roope Riippi 5.12

Jesse Härkönen 4.59

Kim-Edvard Väester 4.52

Oliver Harnoster 4.46

Daniel Höijer 4.45

Leevi Tie 4.13

Matias Haapanen 3.07

 

 

SEURAKISAT 22.6.2021

 

Kiitos kaikille mukana urheilleille!

 

TULOKSET

 

T5 40M

  1. Lila Mäkinen 9.20
  2. Isla Rulja 9.40
  3. Tuisku Haavisto 9.50

Eevi Orkola 10.10

Linnea Röyttä 10.85

Isla Mikkola ja Linnea Lehtivuori 10.90

Viivi Wessman 11.10

Emilia Kelo ja Hilda Nordström 11.50

Selma Vuorinen 11.70

Vilja Numminen 12.10

Leila Kivelä 12.30

Enni Siltanen 12.50

 

T5 PALLONHEITTO

  1. Hilda Nordström ja Isla Mikkola 6.60
  2.  
  3. Tuisku Haavisto 6.50

Eevi Orkola 6.00

Linnea Lehtivuori 5.50

Lila Mäkinen ja Leila Kivelä 4.90

Selma Vuorinen 4.80

Vilja Numminen 4.60

Enni Siltanen 4.40

Linnea Röyttä 4.10

Isla Rulja 3.80

Emilia Kelo ja Viivi Wessman 3.20

 

P5 40M

  1. Kaspian Isoaho 10.20
  2. Touko Belitz 10.30
  3. Jasper Siira 10.40

Kasperi Toivonen 10.50

Samu Suvisola 10.75

Eeli Sistonen 10.80

Rasmus Haapea 11.20

Niki Muilu 11.50

Erkka Eskelinen 13.90

 

P5 PALLONHEITTO

  1. Kasperi Toivonen 9.30
  2. Jasper Siira 8.20
  3. Kaspian Isoaho 7.90

Eeli Sistonen 6.40

Rasmus Haapea ja Niki Muilu 6.20

Erkka Eskelinen 6.00

Touko Belitz ja Samu Suvisola 5.40

 

T6 40M

  1. Alina Djusko 7.80
  2. Alissa Väyrynen 8.80
  3. Vea Malmipuro ja Linda Kautiainen 9.30

Peppi Ahonen 9.50

Viola Toiviainen 10.10

Linnea Vikström 10.20

Karla Aaltonen ja Amelia Toiviainen 10.40

Neela Kariniemi 10.70

 

T6 PALLONHEITTTO

  1. Linnea Vikström 10.40
  2. Alina Djusko 9.90
  3. Alissa Väyrynen 9.20

Amelia Toiviainen 8.90

Vea Malmipuro 8.40

Karla Aaltonen 6.40

Linda Kautiainen ja Peppi Ahonen 6.10

Viola Toiviainen 5.90

Neela Kariniemi 4.40

 

P6 40 M

  1. Julius Kelo 8.70
  2. Maximilian Stoltzenberg ja Kasper Joutvuo 9.40
  3.  

Samuel Matikka 9.70

Jesper Hyppänen 9.80

 

P6 PALLONHEITTO

  1. Samuel Matikka 12.30
  2. Kasper Joutvuo 11.40
  3. Julius Kelo 11.30

Maximilian Stoltzenberg 7.60

Jesper Hyppänen 6.20

 

T7 40M

  1. Eelin Mielonen 8.00
  2. Minea Reponen 8.60
  3. Erin Sintonen 8.90

Linnea Isoaho 9.10

 

T7 PALLONHEITTO

  1. Eelin Mielonen 10.90
  2. Linnea Isoaho 6.60
  3. Erin Sintonen 6.00

 

P7 40M

  1. Oliver Lustig 8.10
  2. Miko Kariniemi 8.50
  3. Reino Ketola 8.80

Iivo Aalto 9.70

 

P7 PALLONHEITTO

  1. Oliver Lustig 13.20
  2. Miko Kariniemi 11.45
  3. Reino Ketola 9.45

Iivo Aalto 6.90

 

T8 40M

  1. Iiris Mäkinen 7.40
  2. Sanni Uschanov ja Aino Vuorela 8.00
  3.  

Peppi Haavisto ja Fanni Viitanen 8.10

Amanda Suomela 8.20

Lyyli Tähtilaakso ja Saimi Nuutinen 9.40

 

T8 PITUUSHYPPY

  1. Iiris Mäkinen 3.10 2.90 2.80
  2. Amanda Suomela 2.75 2.70 2.45
  3. Aino Vuorela 2.65 2.65 2.50

Peppi Haavisto 2.65 2.45 2.40

Sanni Uschanov 2.60 2.55 2.30

Fanni Viitanen 2.60 2.30 2.20

Lyyli Tähtilaakso 2.30 2.20 2.05

Saimi Nuutinen 2.00 1.85 1.55

 

P8 40M

  1. Leo Vuolle 7.40
  2. Okko Haake 7.60
  3. Leino Callemin ja Launo Ahonen 7.90

Jasper Lehtinen 8.80

 

P8 PITUUSHYPPY

  1. Leo Vuolle 2.95 2.90 2.80
  2. Launo Ahonen 2.95 2.75 2.60
  3. Okko Haake 2.90 2.90 2.70

Jasper Lehtinen 2.60 2.55 2.55

Leino Callemin 2.44 2.40 2.30

 

T9 40M

  1. Erika Lindberg ja Eerika Lonka 7.00
  2.  
  3. Iida Jokinen 7.40

Amanda Hujakka ja Siiri Koskela 7.50

Susanna Kapanen 7.80

 

T9 PITUUSHYPPY

  1. Erika Lindberg 3.27 3.23 3.20
  2. Eerika Lonka 3.18 3.10 3.00
  3. Siiri Koskela 2.90 2.85 2.80

Susanna Kapanen 2.90 2.85 2.75

Iida Jokinen 2.80 2.79 2.75

Amanda Hujakka 2.43 2.30 2.20

 

P9 40M

  1. Daniel Höijer 7.00
  2. Leo Mikkola 7.15
  3. Väinö Kokko 7.20

Otso Harvio 7.60

Eino Valjakka 8.00

Leevi Tie 9.00

 

P9 PITUUSHYPPY

  1. Leo Mikkola 3.30 3.20 3.09
  2. Väinö Kokko 3.20 3.10 3.08
  3. Daniel Höijer 3.20 2.86 2.50

Otso Harvio 3.15 3.10 2.80

Eino Valjakka 2.66 2.65 2.60

Leevi Tie 2.45 2.40 2.35