Tarmo 13. Vattenfall Seuracupin Tera-sarjan finaalissa 29.8.

30.8.2009

Janne Haavisto korkeudessa oma ennätys 158
Janne Haavisto korkeudessa oma ennätys 158
Aleksi Yrjölä kuulassa P10 seuraennätys
Aleksi Yrjölä kuulassa P10 seuraennätys
Juha Hyvärinen P11 seuraennätys 1000 metrillä
Juha Hyvärinen P11 seuraennätys 1000 metrillä

Aleksi Yrjölä ja Janne Haavisto lajivoittoihin

Kerava, Vattenfall-seuracupin Tera-sarjan loppukilpailu 29.8.2009

Pisteet: 1. Helsingin Kisa-Veikot 377, 2. Espoon Tapiot 361, 3. Tampereen Pyrintö 327,5, 4. Turun Urheiluliitto 305,5, 5. Oulun Pyrintö 296,5, 6. Jyväskylän Kenttäurheilijat 293, 7. Kuivasjärven Aura 277,5, 8. Nurmijärven Yleisurheilu 271,5, 9. Kenttäurheilijat -58 256,5, 10. Lahden Ahkera 251, 11. Tampereen Urheilijat -58 233,5, 12. Imatran Urheilijat 231, 13. Hämeenlinnan Tarmo 222,5, 13. Esbo IF 188, 15. Porin Yleisurheilu 171, 16. Keravan Urheilijat 123

M17 1500 m
  1. Ossi Kekki                    LahdA             4.18,03
  2. Miika Eskuri                  KuivAu            4.18,85
  3. Jussi Huuskonen         JyväskKU          4.19,57
  4. Toni Astikainen              ImU               4.20,84
  5. Antti Mustalahti            EspTa             4.20,96
  6. Kasahun Tegegne        HKV               4.28,40
  7. Mikael Rinnetmäki        NurmijYU          4.43,79
  8. Ville Lampinen             KU-58             4.49,99
  9. Antti Oivanen               TuUL              4.50,46
10. Miika Rantanen            TampU             4.53,89
11. Joonas Leppänen        TampPy            4.54,86
12. Joosep Teemaa            EsboIF            5.03,03
13. Pekka Roine                 OulPy             5.33,77
14. Otso Salo                      KerU              5.35,41

M17 Kolmiloikka
  1. Jere Mäkelä                  NurmijYU            13,61 -1,1          
  2. Tommi Huoponen         EspTa               13,35 -1,7          
  3. Tuomas Kaukolahti       KU-58               12,64 -0,5          
  4. Markus Kallio               HKV                 12,55 -0,2          
  5. Kalle Petrelius             LahdA               12,53 -0,7          
  6. Ville Ahonen                ImU                 12,18 -1,0          
  7. Mikko Saikkonen        JyväskKU            12,09 -1,3          
  8. Lari Metsälä                TampPy              12,06 +0,6          
  9. Tatu Vähäkangas        OulPy               12,05 +0,5          
10. Santeri Kajander         TuUL                11,97 -0,3          
11. Mikael Reuna             HämeenlTa           11,74 -0,2          
12. Justus Anttila              PorinYU             11,69 +0,4          
13. Arttu Kahelin               KerU                11,69 -2,3          
14. Roni-Pekka Järvi         EsboIF              11,55 -1,5          
15. Theo Heikkilä              KuivAu              11,37 -0,9          

M17 Kuula
  1. Matti Sivonen                           KuivAu              17,16
  2. Tuomas Ranta                            TuUL                16,74
  3. Ville Kalliola                          EspTa               13,54
  4. Emil Hagström                           LahdA               12,57
  5. Toni Lifländer                          ImU                 12,42
  6. Tommi Silvennoinen                      EsboIF              11,96
  7. Leo-Elias Luoti                         KU-58               11,80
  8. Lauri Alasaukko-Oja                     TampPy              11,73
  9. Harri Paattiniemi                       PorinYU             11,37
10. Henri Seppänen                          OulPy               11,28
11. Aki Aapio                               HKV                 10,86
12. Kalle Vihinen                           TampU               10,75
13. Joni Mäkelä                             NurmijYU             9,82
14. Oras Schmid                             JyväskKU             7,15
     Erkka Seppänen                      HämeenlTa              NM

P15 100 m Erä 1    +1,4
  1. Arttu Nikkilä                           TampU               11,77
  2. Joona Lyly                              JyväskKU            12,01
  3. Janne Törmänen                          OulPy               12,20
  4. Max Nikkanen                            EspTa               12,39
  5. Roni Hermo                              PorinYU             12,68
  6. Xia Xin                                 KerU                12,89
  7. Philip Af Hällström                     EsboIF              12,92
  8. Jouka Veijola                           KuivAu              13,01
Erä 2    0,0
  1. Samuli Hynninen                         TuUL                11,86
  1. Harri Ihaniemi                          HämeenlTa           11,86
  3. Aleksi Suni                             TampPy              11,95
  4. Mikko Karvinen                          KU-58               12,03
  5. Ilari Mäkinen                           NurmijYU            12,17
  6. Kristian Niemi                          ImU                 12,46
  7. Ville Heikkilä                          HKV                 12,63
  8. Joona Ruohonen                          LahdA               12,73

P15 2000 m
  1. Wassim Chokairy                         HKV               6.15,82
  2. Mikael Nakolinna                        TuUL              6.17,13
  3. Pasi Hakulinen                          EspTa             6.23,02
  4. Miika Kiminkinen                        JyväskKU          6.25,29
  5. Henri Friari                            ImU               6.25,95
  6. Justus Jääskeläinen                     NurmijYU          6.31,30
  7. Tuomas Mattila                          LahdA             6.32,84
  8. Mikael Paajanen                         TampPy            6.35,56
  9. Julius Lepola                           PorinYU           6.38,98
10. Elmo Koivunen                           EsboIF            6.45,06
11. Janne Martikainen                       KuivAu            6.45,47
12. Mikael Rantanen                         TampU             6.46,50
13. Sebastian Aaltonen                      KU-58             7.09,79
14. Jere Hölttä                             OulPy             7.20,44

P15 Seiväs
  1. Ilkka Mattila                           HKV                   310
  2. Andreas Lindström                       KU-58                 300
  3. Waltteri Talvitie                       TampU                 280
  4. Ville Koskela                           HämeenlTa             270
  5. Frans Kujanpää                          TampPy                260
  6. Aleksi Harju                            LahdA                 250
  7. Antti Vikman                            TuUL                  250
  8. Daniel Lehtonen                         JyväskKU              240
  9. Juho Knuuttila                          ImU                   240
10. Jonas Norrman                           EsboIF                230
11. Leo Väisänen                            EspTa                 220
12. Tuomas Määttä                           OulPy                 220
13. Niko Kaarlela                           KuivAu                180
14. Mikko Pöllänen                          NurmijYU              180

P15 Keihäs
  1. Lauri Nora                              NurmijYU            55,06
  2. Ville Villman                           ImU                 53,84
  3. Mikko Harjula                           JyväskKU            48,62
  4. Juho Uusitorppa                         PorinYU             48,25
  5. Ossi Koponen                            KuivAu              43,70
  6. Miro Määttänen                          EspTa               40,92
  7. Antti Vähäkainu                         KU-58               39,91
  8. Benjamin Kinnarinen                     TampU               39,32
  9. Joonas Oksanen                          TampPy              38,64
10. Joel Hurskainen                         OulPy               32,06
11. Otto Sammalisto                         EsboIF              31,86
12. Anssi Lähteenmäki                       HKV                 30,58
13. Topi Taimisto                           LahdA               27,15
14. Juho Lahtinen                           KerU                22,00
15. Aleksi Laaksonen                        TuUL                18,94

P13 1000 m
  1. Joonatan Syrjänen                       HKV               3.01,87
  2. Pauli Suomu                             JyväskKU          3.05,87
  3. Urho Kujanpää                           TampPy            3.06,67
  4. Joonas Sulasalmi                        KuivAu            3.07,49
  5. Juho Tamas                              EspTa             3.08,35
  6. Ilja Leino                              TampU             3.08,54
  7. Sakari Ylönen                           OulPy             3.09,46
  8. Lassi Laiteenmäki                       KU-58             3.11,34
  9. Aleksi Mäki                             TuUL              3.14,11
10. Aapo Ahonen                             ImU               3.15,89
11. Aapo Mutanen                            LahdA             3.17,20
12. Matias Meriläinen                       NurmijYU          3.38,89

P13 60 m aj Erä 1    +1,5
  1. Tuomas Kankare                          TuUL                 9,44
  2. Joel Kelly                              JyväskKU             9,83
  3. Oskar Niva                              EspTa               10,14
  4. Anssi Välitalo                          KuivAu              10,89
  5. Rasmus Säämänen                         KerU                11,30
  6. Arttu Tyystjärvi                        ImU                 11,82
  7. Lauri Virtanen                          PorinYU             12,21
Erä 2    +1,9
  1. Jere Posti                              OulPy                9,37
  2. Aleksi Pelto                            TampU                9,81
  3. David Dawkins                           HKV                  9,85
  4. Ville Lehtinen                          TampPy              10,15
  5. Oskari Lehtonen                         NurmijYU            11,25
  6. Otto Lätti                              LahdA               11,52
  7. Joonas Salmi                            KU-58               11,72

P13 Korkeus
  1. Janne Haavisto                          HämeenlTa      158
  2. Olli Nurminen                           EspTa                 158
  3. Eemeli Hyytiäinen                       KU-58                 155
  4. Tuomas Korpijaakko                      HKV                   155
  5. Kalle Salminen                          ImU                   152
  6. Antti Lempinen                          PorinYU               152
  7. Joel Lapinlampi                         TuUL                  152
  8. Waltteri Virtanen                       TampU                 152
  9. Joni Nissinen                           KuivAu                140
  9. Miro Haataja                            OulPy                 140
11. Niilo Rinne                             LahdA                 135
12. Ilari Manninen                          JyväskKU              135
13. Marko Valkama                           TampPy                130
14. Toni Hautaniemi                         NurmijYU              110

P13 Moukari
  1. Daniel Ivanoff                          EspTa               56,99
  2. Jani Kettula                            NurmijYU            35,81
  3. Mika Ruhtinas                           JyväskKU            31,39
  4. Santeri Siren                           TampPy              30,05
  5. Niko Avikainen                          HKV                 29,81
  6. Sakari Sajamo                           TuUL                29,02
  7. Antti Mansikka                          ImU                 28,08
  8. Kalle Pyhänniska                        OulPy               26,82
  9. Verneri Suhonen                         LahdA               24,41
10. Reidar Mäkelä                           KerU                20,57
11. Heimonen Aleksi                         TampU               19,70
12. Miko Lehtinen                           HämeenlTa        18,12
13. Aki Väisänen                            KuivAu              18,07
14. Peter Sillanpää                         KU-58               14,34
15. Niko Peltola                            PorinYU             12,55

P11 60 m Erä 1    +1,3
  1. Joonatan Sateila                        TampPy               8,61
  2. Roope Läpinen                           TuUL                 8,75
  3. Riku Peltomaa                           PorinYU              8,75
  4. Mikko Kjäll                             HKV                  8,93
  5. Miska Sundberg                          JyväskKU             8,94
  6. Henri Jokiharju                         TampU                8,96
  7. Vertti Viitala                          KerU                 9,09
  8. Joonas Kaikkonen                        KuivAu               9,25
Erä 2    +0,3
  1. Mikko Peura                             EspTa                9,06
  2. Joni Heikkinen                          OulPy                9,27
  3. Petteri Vänttinen                       KU-58                9,30
  4. Niklas Nenonen                          EsboIF               9,50
  5. Juuso Hirsimäki                         LahdA                9,51
  6. Roope Lipiäinen                         ImU                  9,67
  7. Aapo Virolainen                         NurmijYU             9,83
  8. Eemil Tuomilehto                        HämeenlTa      10,33

P11 1000 m
  1. Matias Lehtonen                     ImU               3.10,84
  2. Kalle Jyrkinen                        OulPy             3.11,26
  3. Juha Hyvärinen                   HämeenlTa     3.15,50
  4. Ville Räty                              HKV               3.15,72
  5. Ville Lehti                             LahdA             3.22,63
  6. Aukusti Jääskeläinen                    NurmijYU          3.25,80
  7. Elmo Kekkonen                           TuUL              3.34,82
  8. Otto Kaario                             JyväskKU          3.38,73
  9. Perttu Talvila                          KuivAu            3.42,23
10. Konsta Nenonen                          EsboIF            3.42,49
11. Matias Koskinen                         TampPy            3.43,96
12. Werneri Suihkonen                       KerU              3.44,21
13. Eetu Syystö                             PorinYU           3.49,27
14. Alvari Oila                             EspTa             3.49,53
15. Tatu Koponen                            TampU             3.58,35
16. Henri Erkkilä                           KU-58             4.16,98

P11 Pituus
  1. Julius Toivola               JyväskKU             4,63 -0,6          
  2. Aapeli Räsänen           TampU                4,56 -0,8          
  3. Otto Schultz                TuUL                 4,37 -0,2          
  4. Leo Uusimäki               KU-58                4,29 -0,2          
  5. Dani Vakkilainen         HKV                  4,25 -0,5          
  6. Jaakko Lintula             EspTa                4,17 +1,1          
  7. Felix Suihko                TampPy               4,15 -0,3          
  8. Vili Ikonen                  OulPy                4,13 +0,4          
  9. Otto Lindroos             EsboIF               4,09 -1,4          
10. Ville Tähtinen             PorinYU              3,99 +0,4          
11. Pietari Lamminpää     KuivAu               3,94 -0,7          
12. Aaron Kulomaa          ImU                  3,67 -0,3          
13. Simo Kauppila           NurmijYU             3,58 -0,4          
14. Lauri Toura                LahdA                3,23 -0,9          
15. Jaakko Määttänen      KerU                 2,70 -2,3          

P11 Kuula
  1. Aleksi Yrjölä                           HämeenlTa       9,64
  2. Oliver Saarinen                         EspTa              9,46
  3. Ville Välimaa                           KU-58                9,31
  4. Reda Bellagnaoui                        TampPy         8,79
  5. Jere Lappalainen                        PorinYU          8,55
  6. Joonatan Manson                         TampU         8,20
  7. Ossi-Pekka Mäkinen                      KuivAu         7,35
  8. Miro Ahola                              OulPy                7,29
  9. Kaapo Kangas                            JyväskKU        7,21
10. Tuukka Röpelinen                        NurmijYU        6,79
11. Oliver Sjölund                          EsboIF               6,36
12. Christian Backa                         KerU                 6,28
13. Olli Ahonen                             ImU                  6,24
14. Lassi Uotila                            HKV                  6,17
15. Ville Leinonen                          TuUL                 5,73
16. Anssi Halme                             LahdA                5,62

N17 1500 m
  1. Tinja Lindgren                          EsboIF            5.00,08
  2. Catarina Riutta                         EspTa             5.01,98
  3. Amira Chokairy                          HKV               5.04,36
  4. Heidi Vakkuri                           OulPy             5.07,47
  5. Jenna Lempinen                          KuivAu            5.09,97
  6. Alice Mattila                           LahdA             5.11,39
  7. Martina Palmgren                        TuUL              5.13,37
  8. Katariina Huppunen                      NurmijYU          5.21,80
  9. Jannina Antila                          TampPy            5.30,97
10. Anni Halko                              JyväskKU          5.48,20
11. Sini Välilä                             PorinYU           5.48,60
12. Carita Luukkanen                        ImU               5.58,89
13. Peppi Salminen                          TampU             6.26,34
14. Minna Akonniemi                         KU-58             7.06,20

N17 Kolmiloikka
  1. Reetta Hurske          TampPy              11,47 -0,6          
  2. Petra Mäenpää         JyväskKU            11,43 -0,9          
  3. Anni Suokas             HämeenlTa           11,09 -0,8          
  4. Kira Kytölä                EsboIF              11,04 -0,7          
  5. Salli Kokkinen           OulPy               10,81 -0,6          
  6. Sara Bäckström        EspTa               10,63 -0,2          
  7. Jasmin Kemppainen     KU-58               10,56 -0,2          
  8. Nanne Kolehmainen    NurmijYU            10,54 -1,4          
  9. Veera Salomäki           LahdA               10,48 -1,0          
10. Susanna Halmetoja    HKV                 10,39 -0,6          
11. Saara Hiltunen            KuivAu              10,13 -1,6          
12. Noora Pelto                TampU                9,99 -1,5          
13. Netta Naukkarinen     PorinYU              9,81 -1,5          
14. Anni Pulkkinen            ImU                  9,54 -0,8          
15. Alma-Sofia Mäkelä      KerU                 9,49 -0,8          
16. Nilla Kukkonen            TuUL                 8,82 -0,7          

N17 Kuula
  1. Heli Rinnekari                          NurmijYU            12,28
  2. Tiina Säily                             HKV                 12,15
  3. Carita Lång                             LahdA               11,55
  4. Vanessa Varjolampi                      TuUL                11,14
  5. Elina Hyytiäinen                        KU-58               10,61
  6. Mikaela Gerkman                         EspTa               10,17
  7. Suvi Ojala                              TampPy               9,83
  8. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             9,57
  9. Tiia Ronkainen                          TampU                9,24
10. Jasmina Limnell                         PorinYU              8,96
11. Kaisa Klemetti                          KuivAu               8,88
12. Jenna Lifländer                         ImU                  8,52
13. Henna Jylhänniska                       OulPy           8,16
14. Laura Unt                               EsboIF               7,83
15. Emilia Vasankari                        HämeenlTa    7,79
16. Leise Jokiperä                          KerU                 7,59

T15 100 m Erä 1    +1,1
  1. Charlotte Schönberg                     EsboIF              13,14
  2. Petra Laakso                            PorinYU             13,38
  3. Erica Riento                            NurmijYU            13,70
  4. Hanna Liukka                            KerU                13,72
  5. Elisa Nieminen                          ImU                 13,77
  6. Meri-Tuuli Mäkinen                      KuivAu              13,78
  7. Minea Laporcherie                       TampU               14,11
  8. Anniina Kontoniemi                      JyväskKU            14,19
Erä 2    +3,3
  1. Ella Räsänen                            TampPy              12,09
  2. Johanna Rajavaara                       OulPy           12,45
  3. Hanna Kuhmonen                          TuUL            12,52
  4. Noora Kauranen                          HämeenlTa    12,69
  5. Katarina Kiltilä                        KU-58               12,78
  6. Linda Myllymäki                         EspTa               12,84
  7. Narda Ortila                            HKV                 12,97
  8. Jenna Pihkola                           LahdA               13,18

T15 2000 m
  1. Eveliina Määttänen                      KerU              7.03,45
  2. Nea Nikkanen                            HämeenlTa     7.05,36
  3. Silja Kauppinen                         KuivAu            7.05,53
  4. Lena Rehula                             EsboIF            7.05,84
  5. Emma Hyyppä                             LahdA             7.06,05
  6. Sara Lankinen                           KU-58             7.08,01
  7. Aino Tamminen                           HKV               7.10,32
  8. Saana Luoma                             EspTa             7.10,63
  9. Milla Kiminkinen                        JyväskKU          7.15,48
10. Venla Lehtonen                          ImU               7.19,82
11. Linnea Jääskeläinen                     NurmijYU          7.21,38
12. Lotta Sahla                             TuUL              7.26,09
13. Mira Taulavuori                         OulPy             7.34,15
14. Vera Suihko                             TampPy            7.40,61
15. Fanny Piuva                             TampU             8.37,17
16. Elina Kemppinen                         PorinYU          11.45,84

T15 Seiväs
  1. Milla Siekkinen                         JyväskKU           310
  2. Aino Siitonen                           HKV                   310
  3. Enna Hassinen                           OulPy             300
  4. Jutta Ylitalo                           HämeenlTa          280
  5. Henriikka Könönen                       KuivAu          250
  6. Essi Mälkiä                             LahdA                 250
  7. Natalie Uljas                           EspTa                 230
  8. Rosa Hämäläinen                         TampU           220
  8. Gabriela Kosonen                        TampPy         220
10. Amanda åström                           EsboIF          220
11. Tiina Helin                             KU-58                 200
11. Saija Suikkanen                         NurmijYU         200
13. Kaisla Nurmi                            TuUL                  150

T15 Keihäs
  1. Oona Vormisto                           TampPy              38,48
  2. Hanna Salomäki                          LahdA               37,38
  3. Henna Lehti                             PorinYU             34,14
  4. Emmi Viisainen                          ImU                 33,98
  5. Viivi Kuismanen                         HKV                 33,47
  6. Milja Jylhänniska                       OulPy               32,30
  7. åsa Sjöstedt                            NurmijYU            30,42
  8. Milla Koistinen                         EspTa               29,03
  9. Annika Silvennoinen                     EsboIF          28,28
10. Rebekka Rekola                          JyväskKU       27,79
11. Anna-Emilia Vuorenmaa                   TuUL        27,70
12. Siiri Ijäs                              HämeenlTa           26,74
13. Anne-Mari Lehtiö                        KU-58               25,79
14. Emilia Hahne                            TampU               25,20
15. Hanna Kallio                            KuivAu              23,17

T13 1000 m
  1. Ida Räty                                HKV               3.07,71
  2. Eliisa Räsänen                          TampPy            3.08,98
  3. Hilma Schönberg                         KuivAu            3.14,69
  4. Hilla Uusimäki                          KU-58             3.16,91
  5. Maiju Niemelä                           TuUL              3.17,32
  6. Sofia Muinonen                          EspTa             3.17,85
  7. Nina Leivo                              NurmijYU          3.18,91
  8. Linda Ojalainen                         ImU               3.20,03
  9. Nina Kankaanpää                         KerU              3.21,75
10. Jasmin Koivunen                         EsboIF            3.23,27
11. Birgitta Ots                            TampU             3.30,09
12. Reetta Aaltonen                         JyväskKU          3.32,97
13. Iida Oikarinen                          OulPy             3.53,69
14. Emilia Järvelä                          LahdA             4.25,00

T13 60 m aj Erä 1    +1,3
  1. Nea Pronin                              HKV                  9,47
  2. Annukka Kosamo                          KuivAu          9,84
  3. Ella Huovinen                           EspTa                9,97
  4. Melissa Virtanen                        TampU               10,17
  5. Janina Kokko                            ImU                 11,64
  6. Jenna-Julia Lankinen                    KU-58               12,00
  7. Saara Hakanen                           KerU                12,95
Erä 2    +1,0
  1. Vilma Mainio                            JyväskKU             9,50
  2. Jessi Landström                         TampPy               9,95
  3. Pauliina Pessi                          TuUL                10,05
  4. Aino Lahtinen                           NurmijYU            10,07
  5. Sini Oikarinen                          OulPy               11,00
  6. Kadri Unt                               EsboIF              11,43
  7. Tuuli Kaven                             LahdA               11,64
  8. Nea-Mari Neziri                         PorinYU             11,89

T13 Korkeus
  1. Vilma Silvamaa                          OulPy                151
  2. Alisa Mäkinen                           HKV                   151
  3. Sanna Pihkala                           TampPy             151
  4. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa     151
  5. Annika Sorsa                            ImU                   148
  6. Vilma Paakkala                          EspTa                145
  7. Mari Sova                               KuivAu                145
  8. Jessica Rautelin                        EsboIF               140
  9. Sara Hämäläinen                         TampU             140
10. Sini Toivola                            JyväskKU              135
11. Elina Nieminen                          LahdA                130
12. Inka Kärkkäinen                         KerU                 130
13. Emma Mähönen                            NurmijYU        125
14. Emma Hyvärinen                          TuUL               120
15. Anniina Tuomela                         KU-58              115

T13 Moukari
  1. Helena Sivula                           EspTa               39,66
  2. Tiina Rinnekari                         NurmijYU            38,78
  3. Niia Immonen                            KerU                33,06
  4. Johanna Lehtiö                          KU-58               31,40
  5. Tuuli Solin                             TampPy              30,76
  6. Senni Salminen                          ImU                 29,97
  7. Mirva Taskinen                          TampU               29,91
  8. Maria Wimmer                            KuivAu              28,32
  9. Anna Korelin                            HämeenlTa        26,07
10. Janette Rinne                           HKV                 22,58
11. Inka Sinivuori                          JyväskKU            22,45
12. Fanny Lahdenkauppi                      OulPy               19,96
13. Annika Miettinen                        EsboIF              19,23
14. Niina Rautavirta                        LahdA               19,22
15. Helen Urho                              TuUL                18,98

T11 60 m Erä 1    +0,9
  1. Kira Kruuti                             HKV                  8,65
  2. Elina Lampela                        OulPy                8,82
  3. Jonna Härkönen                   HämeenlTa            8,90
  4. Iiris Peterzens                         EspTa                8,92
  5. Jenny Sirén                             TuUL                 8,96
  6. Riikka Mäkinen                          NurmijYU             9,03
  7. Lotta Muurimäki                         TampU                9,07
  8. Sara Rytkönen                           KuivAu               9,32
Erä 2    +0,3
  1. Anna Kontunen                           ImU                  9,30
  2. Saga Andersson                          EsboIF               9,39
  3. Linnea Lindholm                         LahdA                9,46
  4. Petriina Perttula                       KU-58                9,53
  5. Jade Bergius                            TampPy               9,60
  6. Nea Matikainen                          JyväskKU             9,61
  7. Ira Moilanen                            KerU                 9,67
  8. Eveliina Nieminen                       PorinYU             12,40

T11 1000 m
  1. Olivia Jokinen                          KuivAu            3.22,31
  2. Ida Andersson                           NurmijYU          3.24,90
  3. Enni Nurmi                              EspTa             3.31,51
  4. Kaisa Myllylä                           HKV               3.36,12
  5. Cindy Miettinen                         TuUL              3.38,64
  6. Neea Mikkola                            OulPy             3.42,26
  7. Anniina Hakala                          PorinYU           3.43,03
  8. Eveliina Piippo                         TampPy            3.44,08
  9. Veronika Kasper                         KerU              3.45,40
10. Sohvi Nenonen                           EsboIF            3.45,50
11. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU      3.46,34
12. Matilda Suhonen                         LahdA             3.47,80
13. Suvi Aulavuo                            HämeenlTa      3.50,25
14. Karoliina Hakala                        TampU             3.56,84
15. Kia Oilinki                             KU-58             3.57,65
16. Erika Luukkanen                         ImU               4.06,02

T11 Pituus
  1. Ada Rautiainen            TuUL                 4,50 -1,2          
  2. Laura Kuusinen           HämeenlTa        4,35 -1,2          
  3. Isabel Vilmi                 EspTa                4,28 -1,0          
  4. Emma Tuominen         LahdA                4,26 -0,4          
  5. Iida Pihlaja                 KuivAu               4,26 -1,2          
  6. Viivi Lehikoinen           NurmijYU            4,24 -0,6          
  7. Heidi Parikka               HKV                  4,08 -1,1          
  8. Emilia Linna                OulPy                4,03 -0,9          
  9. Helmi Hämäläinen      TampPy               3,99 -0,4          
10. Sara Liukka                KerU                 3,99 -0,7          
11. Emmi Nieminen          PorinYU              3,98 -0,7          
12. Monika Ahonen          JyväskKU            3,95 +0,6          
13. Sari Virtanen             ImU                  3,82 -0,2          
14. Marie Nyberg             EsboIF               3,75 -1,2          
15. Johanna Räsänen     KU-58                3,75 -2,4          
16. Eveliina Tähtinen      TampU                3,45 -0,8          

T11 Kuula
  1. Milla Lempinen                          PorinYU              9,47
  2. Venla Lampinen                          KU-58                9,42
  3. Julia Karjalainen                       OulPy                9,33
  4. Hanna Hujanen                           HKV                  8,66
  5. Pinja Karhunen                          HämeenlTa       8,25
  6. Oona Viitanen                           TuUL                 8,09
  7. Janica Korhonen                         KuivAu               7,83
  8. Tara Vaittinen                          LahdA                7,76
  9. Mette Gerkman                           EspTa                7,59
10. Maija Marttila                          TampU                7,52
11. Johanna Luhtalampi                      TampPy               7,48
12. Iina-Kaisa Mäkelä                       KerU                 6,85
13. Sanni Pajasmaa                          NurmijYU             6,63
14. Veera Säynätmäki                        JyväskKU             6,35
15. Ella Auvinen                            EsboIF               6,15
16. Milla Piironen                          ImU                  5,75

MIXED 16 x 60 m: 1) Turun Urheiluliitto 2.10,8, 2) Helsingin Kisa-Veikot 2.11,3, 3) Oulun Pyrintö 2.13,3, 4) Tampereen Pyrintö 2.14,0, 5) Jyväskylän Kenttäurheilijat 2.14,8, 6) Espoon Tapiot 2.15,9, 7) Tampereen Urheilijat -38 2.16,7, 8) Kuivasjärven Aura 2.17,1,
9) Hämeenlinnan Tarmo 2.17,4,
Jonna Härkönen, Juha Hyvärinen, Laura Kuusinen, Aleksi Yrjölä, Eveliina Haavisto, Miko Lehtinen, Nea Hyvärinen, Janne Haavisto, Vilma Lahti, Ville Koskela, Noora Kauranen, Harri Ihaniemi, Essi Koskinen, Erkka Seppänen, Juuli Lahti, Mikael Reuna

10) Kenttäurheilijat-58 2.18,4, 11) Lahden Ahkera 2.19,7, 12) Esbo IF 2.20,9, 13) Porin Yleisurheilu 2.22,3, 14) Imatran Urheilijat 2.22,6, 15) Nurmijärven Yleisurheilu 2.22,7, 16) Keravan Urheilijat 2.27,4.