Tarmolle mitalisadetta sisulisäviesteistä

25.8.2009

Tarmo saavutti sisulisäviesteissä 6 piirinmestaruutta ja yhteensä 11 mitalisijoitusta

Nokia  sisulisäviestit 23.8

P/T 9 sukkulaviesti

3. HämTa                     1.24,6

Hilma Ahonen, Pyry Honkala, Jenni Rämö, Olli Kurki, Venla Vasankari, Mirko Hänninen, Iida Lehtonen, Miro Hänninen

P9  4 x 400m

3. HämTa                    5.36,37

Mirko Hänninen, Pyry Honkala, Olli Kurki, Miro Hänninen

T9  4 x 400m

9. HämTa                    6.00,34

Hilma Ahonen, Jenni Rämö, Venla Vasankari, Iida Lehtonen

P11 4 x 50m

2. HämTa                     29,35

Aleksi Yrjölä, Juha Hyvärinen, Aapo Mäenpää, Niilo Mäenpää

P11  4 x 600m

1. HämTa                     7.34,73

Juha Hyvärinen, Aapo Mäenpää, Joonatan Autio, Niilo Mäenpää

P15  4 x 100m

1. HämTa                      47,78 (poikien ennätys)

Arttu Seppänen, Mikael Reuna, Ville Koskela, Harri Ihaniemi

P15  4 x 80m aj           

1. HämTa                       47,28 (poikien ennätys)

 Arttu Seppänen, Ville Koskela, Harri Ihaniemi, Mikael Reuna

P15  4 x 800m

5. HämTa                    9.50,06

Mikael Reuna, Arttu Seppänen, Mikael Honkala, Ville Koskela

T11  4 x 50m

1. HämTa    I                   30,20

Eveliina Haavisto, Anni Rekola, Jonna Härkönen, Laura Kuusinen

18. HämTa II                   34,30

Hanna Ylitalo, Pinja Karhunen, Elina Kurki, Suvi Aulavuo

T11  4 x 600m

1. HämTa                         8.19,98

Anni Rekola, Laura Kuusinen, Elina Kurki, Suvi Aulavuo

T13  4 x 100m

20. HämTa                       1.04,31

Camilla Heinikari, Ira Hänninen, Milka Ahonen, Kaisu Gratschev

T13  4 x 600m

13. HämTa                        8.51, 17

Kaisu Gratschev, Milka Ahonen, Pihla Karhunen, Ida-Maria Ahlsten

T15  4x 100m

3. HämTa   I                         50,60 ( tyttöjen ennätys)

Nea Hyvärinen, Vilma Lahti, Anni Suokas, Noora Kauranen

7. HämTa   II                        54,32

Essi Koskinen, Siiri Ijäs, Juuli Lahti, Jutta Ylitalo

T15 4 x 80m aj

2. HämTa    I                          49,61 ( tyttöjen ennätys ja seuraennätys)

Noora Kauranen, Siiri Ijäs, Jutta Ylitalo, Vilma Lahti

5. HämTa   II                          54,54

Anni Suokas, Emilia Vasankari, Nea Hyvärinen, Juuli Lahti

T15  4 x 800m

1. HämTa                               10.20, 11

Nea Hyvärinen, Saara Gratschev, Jutta Ylitalo, Nea Nikkanen