Toimitsijat

KILPAILUN JOHTO / TOIMITSIJAT 29. - 30.8.2020  HÄMEENLINNA

 

Ylituomari                                                         Niklas Lieke

Kilpailujohtaja                                                 Kirsi-Marja Koskela

Tuomarineuvosto                                           Niklas Lieke, K-M Koskela

Järjestelytoimikunnan puh.joht                  Pentti Kallionpää

Tulospalvelu&maalikamera                        Antti Rättö, Erja Äijälä(su), Seppo Kariniemi,

                                                                           Annika Rosberg-Haavisto(la)

Kuuluttajat                                                       Erkki Yrjölä, Jyrki Eriksson ( su)

Call room                                                         Susanna Hentilä

Kisakanslia                                                     Heli Ylitalo, K-M Koskela

 

LAJIJOHTAJAT JA TOIMITSIJAT

Lähetysryhmä                                                Eero Kulmala, Ilkka Nieminen,Olli Aalto, Aki Ojaniemi

Juoksut                                                           Ilkka Seppänen, lajijohtaja

                                                                          Kari Virtanen ( la-aamu), Raimo Kymäläinen ( ennen kuulaa)                                                                          

Heitot :

Kuula                                                              Johannes Kerälä, lajijohtaja

                                                                         Tiina Vilmi-Kerälä, Raimo Kymäläinen, Riitta Kokko, Jari Tunturi 

                                                                         Juhani Sarvi, Anniina Mikkola, Vilma Toivonen

Keihäs                                                            Jari Siirola, lajijohtaja

                                                                         Raimo Kymäläinen, Riitta Kokko, Jenni Lehto, Vilma Toivonen, 

                                                                        Juhani Mikkola, Silja Toivonen, Nelli Karevaara, Rebekka Petro

Kiekko                                                           Harri Vähävihu, lajijohtaja

                                                                        Mikko Satama, Raimo Kymäläinen, Riitta Kokko,Juhani Sarvi,

                                                                        Moona Mäkelä, Vilma Toivonen, Jutta Hytti, Aino Aalto

Optinen mittaus:                                        Arto Lepistö

Hypyt:

Pituus                                                             Kimmo Hartikainen,lajijohtaja

                                                                         Irina Kulkova, Virve Huilla-Mäkinen(la)

                                                                         Arvi Väre, Janne Englund, Onni Englund, Moona Mäkelä(la)

                                                                        Jani Juselius, Jari Nieminen, Annukka Ojaniemi(la),Kari

                                                                        Virtanen ( su), Pekka Kiviharju(su), Olli Aalto (su osa)

Seiväs                                                           Esa Kärkäs, lajijohtaja   

                                                                       Marko Hämäläinen, Riku Suikkanen, Ilkka Seppänen, Suvi Rantala

                                                                       Moona Mäkelä

 

Korkeus                                                      Jussi Veijola, lajijohtaja

                                                                      Joonatan Veijola, Ville Koskela, Jenni Lehto, Erika Välkkynen,

                                                                      Aino Ojaniemi

                                                                       

Kioski                                                          Susanna Hentilä(vastuuhenkilö),Johanna Uschanov, 

                                                                     Kaisu Vuori, Kirsti Suoranta, Hanne Nieminen, Eerika Nieminen

                                                                     Maria Djusko ( Eerika & Maria myös lähetteinä tarvittaessa)

                                                                     

Välinepunnitus                                         Matti Mäkelä

 

Käsiajanotto                                             Markku Laiho

Lääkintä                                                    Jutta Ylitalo (la), Noora Kauranen (su)

Yövahdit                                                    Jaakko Hämäläinen, Ari Vuorinen

 

Tarkemmat ajankohdat saat Kirsi-Marjalta. Jos huomaat nimesi puuttuvan niin ota yhteys. Mielellään voi vielä ilmoittautua. Toimitsijoita voidaan sijoitella  tarpeen mukaan ( lajien osallistujamäärät huomioiden).