Toimitsijat

KILPAILUN JOHTO / TOIMITSIJAT 15. – 16.9.2018 KLL HÄMEENLINNA

 

Kilpailun johtaja                                                Niklas Lieke

Tekninen johtaja                                               Ari Markkanen

Tuomarineuvosto                                             Niklas Lieke, Terho Tomperi

Järjestelytoimikunnan puh.joht                      Pentti Kallionpää

Järjestelytoimikunnan siht.                             Kirsi-Marja Koskela

Kävelyn ylituomari                                            Markku Ruonavaara

Juoksujen johtaja                                              Ilkka Seppänen

Tulospalvelu                                                      Antti Rättö, Ria Väisänen

Kuuluttajat                                                         Pertti Yrjölä, Erkki Yrjölä, Jyrki Eriksson

Call room                                                           Erja Äijälä, Kirsi Hänninen

Kisakanslia                                                        Heli Ylitalo

 

LAJIJOHTAJAT JA TOIMITSIJAT

Kävely                                                               Markku Ruonavaara, Juhani Kaasalainen, Timo Hovi,

                                                                           Juha Kinnunen, Ojala

Lähetysryhmä                                                  Simo Volanen, Olli Aalto, Aki Ojaniemi

Heitot                                                               Johannes Kerälä, Maarit Lindberg, Marko Hietanen

                                                                          Petri Laine ( la), Aku Korhonen, Iida Lehtonen,

                                                                          Juhani Sarvi, Tiina Vilmi-Kerälä (su), Mika Ijäs ( su)

Hypyt: pituussuuntaiset                                Kimmo Hartikainen, Irina Kulkova, Jutta Hytti,

                                                                         Jenni Lehto, Marjo Väre, Erika Ahvenharju(la),

                                                                         Samuli Pyymäki, Jukka-Pekka Hämäläinen (su)

Hypyt: seiväs                                                  Tuomas Kekki, Jutta Ylitalo, Arvi Väre, Emma Keino,

                                                                         Veera Koskela, Ville Koskela

 

Hypyt: korkeus                                              Jari Simola, Ville Koskela, Emma Keino, Veera Koskela

                                                                         Jussi Veijola ( su)

 

Tulospalvelu                                                  Antti Rättö, Ria Väisänen, Jyrki Tienhaara,

                                                                        Ljuba Tienhaara, Jenni Rämö ( lähetti)

Maalikamera                                                  Heikki Saarinen, Seppo Kariniemi, Aino Honkamäki (la)

                                                                        Krista Virtanen ( lähetti)

Juoksut                                                          Ilkka Seppänen, Miika Marttinen, Kari Virtanen

Kanslia                                                           Heli Ylitalo, Hanna Ylitalo (la), Tarja Kemppi, Ulla Juselius

                                                                        Piritta Siekkinen ( su),

                                                                        Annukka Ojaniemi

Kioski                                                             Kaisu Vuori, Nella Korhonen,

                                                                       Tuija Virtanen, Kirsti Suoranta, Annukka Ojaniemi

Välinepunnitus                                            Pertti Kalanti, Matti Mäkelä, Ari Markkanen

Palkintojenjako                                           Minttu Toivonen

Korijunnut                                                   Tuula Yrjölä

                                                                     Junnut: Nelli Karevaara, Silja Kariniemi, Aino Aalto,

                                                                     Emilia Rättö, Tuomas Rättö, Erika Juselius, Emma Raimovaara

Majoitusvalvonta:                                       Tarmon karatejaosto ( yöt)

                                                                     Jari Rantala (päivä)

Käsiajanotto                                               Raimo Kymäläinen, Esa Saarela, Eero Toivanen

Lääkintä                                                       Marika Markkanen, Ilkka Seppänen

 

Tarkemmat ajankohdat saat Kirsi-Marjalta. Jos huomaat nimesi puuttuvan niin ota yhteys. Mielellään voi vielä ilmoittautua. Toimitsijoita voidaan sijoitella  tarpeen mukaan ( lajien osallistujamäärät huomioiden).