Osanottajat

 NimiKouluSB
P15 100m
 Ukko KorhonenKaurialan koulu / Hämeenlinna11,78
 Jami LeppäkoskiStrömborgska skolan / Porvoo13,59
 Adrian VuorioKimitonejdens skola / Kimitoön12,33
 Roy NukalaOnkilahden yhtenäiskoulu / Vaasa 
 Andre LindroosKimitonejdens skola / Kimitoön 
 Tomi SimonenAlavieskan yhtenäiskoulu / Alavieska12,49
 Rasmus RemesahoToholammin yläkoulu / Toholampi12,09
 Juho LeppäKiiruun koulu / Somero12,69
 Aaro ParviainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli12,77
 Ville KyrönlahtiKankaisten koulu / Kangasniemi12,87
 Gustav StorbjörkÅdalens skola / Kronby 
 Aukusti JaskariNurmon yläaste / Seinäjoki11,90
 Valtteri YrjöläTammelan koulukeskus / Tammela13,31
 Patrik JärvinenSammon koulu / Tampere13,16
 Jarmo EromäkiHaukivuoren yhtenäiskoulu / Mikkeli12,12
 Benjamin HolmbäckÅdalens skola / Kronby 
 Patrick HagaUrheilupuiston koulu / Kouvola12,01
 Lassi HakonenPutaanvirran koulu / Pihtipudas11,50
 Taavi LauttamusKortesjärven yhtenäiskoulu / Kauhava 
 Taneli HietalaAlavieskan yhtenäiskoulu / Alavieska12,36
P15 800m
 Andreas KärkkäinenStorängens skola / Espoo2.14,09
 Hugo BackTegengrenskolan / Vörå 
 Joona HeikkeröLinnajoen yläaste / Porvoo2.22,61
 Veeti ValliMikkolan koulu / Tuusula2.57,10
 Jani SimoinenHalsuan yhtenäiskoulu / Halsua2.17,82
 Veikko KorpikallioKalevankankaan koulu / Mikkeli2.17,96
 Juho SeppäläSeinäjoen lyseo / Seinäjoki2.06,99
 Elmeri HämäläinenSulkavan yhtenäiskoulu / Sulkava2.11,74
 Aukusti ArvolaSuupanniityn koulu / Pirkkala 
 Oscar NyholmStrömborgska skolan / Porvoo2.25,16
 Oskari NissiläLucina Hagmanin koulu / Kokkola 
 Otto LintulaSakarinmäen peruskoulu / Helsinki2.06,44
 Mika KärkkäinenKauhavan yläkoulu / Kauhava2.34,88
P15 Korkeus
 Jami LeppäkoskiStrömborgska skolan / Porvoo145
 Samu KauppiUrjalan yhtenäiskoulu / Urjala150
 Aaro ParviainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli 
 Eero MäkinenÄhtärin yhteiskoulu / Ähtäri167
 Andre LindroosKimitonejdens skola / Kimitoön 
 Adrian VuorioKimitonejdens skola / Kimitoön150
 Jani SimoinenHalsuan yhtenäiskoulu / Halsua173
 Adrian BjörkgrenOxhamns skola / Jakobstad170
 Juho LeppäKiiruun koulu / Somero 
 Jere NyströmElimäen yhtenäiskoulu / Kouvola179
P15 Moukari
 Juho-Joel MäenpääVimpelin yhteiskoulu / Vimpeli56,68
 Aaron JohanssonStrömborgska skolan / Porvoo 
 Juha KarjunenPyhäselän koulu / Joensuu46,11
 Juho KoponenWaltterin koulu / Varkaus53,41
 Max LampinenRiihimäen koulu / Mäntsälä63,98
 Atte KangasLucina Hagmanin koulu / Kokkola45,02
 Viljami PaavolaKaustisen keskuskoulu / Kaustinen54,91
 Mikko HuhtaNummelanharjun koulu / Vihti53,25
 Samuel PuustinenLyceiparkens skola / Porvoo 
 Arttu HärkönenTalvisalon koulu / Savonlinna61,72
 Jani LaaksoTammelan koulukeskus / Tammela40,10
 Benjamin HolmbäckÅdalens skola / Kronby 
 Jaakko TenhunenLappajärven yhteiskoulu / Lappajärvi58,28
 Lauri KakkoKiiruun koulu / Somero37,66
P15 3000m kävely
 Gustav StorbjörkÅdalens skola / Kronby 
T15 100m
 Mimi KontalaSakarinmäen peruskoulu / Helsinki 
 Noora HietalaVehkojan koulu / Hyvinkää13,56
 Hille KankaanpääJokelan yläaste / Tuusula13,98
 Jamira SuarezEtelänummen koulu / Pietarsaari 
 Ana Maria CiorneyÅdalens skola / Kronby14,10
 Vilma KeräläKaurialan koulu / Hämeenlinna 
 Emma VikmanÅdalens skola / Kronby14,38
 Emma RovasaloJokelan yläaste / Tuusula13,05
 Charlotta SandkullaÅdalens skola / Kronby13,71
 Nora Koskela-KoivistoKartanon koulu / Järvenpää14,15
 Elin JakobssonÅdalens skola / Kronby 
 Sanni MarkkanenMunkkiniemen yhteiskoulu / Helsinki 
 Vilhelmina SjölindÅdalens skola / Kronby 
 Aino KoskelaPohjolanrinteen koulu / Riihimäki13,24
 Maria JääskäLucina Hagmanin koulu / Kokkola12,74
 Iiris VeijolaKaurialan koulu / Hämeenlinna14,59
 Wilma HuuhkaDonnerska skolan / Kokkola13,38
 Carmen VahaPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki13,93
 Laura LehtoLänsipuiston koulu / Kokkola15,12
 Oona KiljalaJokirannan koulu / Ylivieska13,18
 Sara VeijalainenRiihenmäen koulu / Mäntsälä13,91
 Emma RemesLyseon koulu / Hämeenlinna 
 Emmi HeikkinenRuukinkankaan koulu / Suomussalmi14,15
 Anna PyykköOriveden yhteiskoulu / Orivesi13,68
 Anni TiensuuHakkarin koulu / Lempäälä13,88
 Emelie HägglundLyceiparkens skola / Porvoo 
 Olivia MarttilaKalajärven koulu / Espoo13,32
 Jannika ViljakainenLyceiparkens skola / Porvoo13,33
 Hilma RantalaLänsipuiston koulu / Kokkola13,76
 Aino OjaniemiNummen yhtenäiskoulu / Hämeenlinna13,86
 Julia TienhaaraParolan yhteiskoulu / Hattula13,89
 Leni MantilaHeinsuon koulu / Hollola13,72
 Saana PeuraTervolan lukio / Tervola13,21
 Anniina VaittinenKaitaan koulu / Espoo12,91
 Tessa MoisioJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä13,08
 Riina PalonenHaapaniemen koulu / Viitasaari13,64
 Vilma JukkolaLohtajan koulu / Kokkola13,82
 Sohvi KenttäläLinnainmaan yläaste / Tampere13,25
T15 800m
 Ea VuoriEhnroosin koulu / Mäntsälä2.27,27
 Aliisa KiiskiLangonkosken koulu / Kotka2.42,10
 Nella VarjasEspoonlahden koulu / Espoo2.21,89
 Veera HelkamaPerniön yhteiskoulu / Salo2.27,85
 Henna EineluotoTaavetin yhtenäiskoulu / Luumäki2.28,74
 Sini-Minea SaarikoskiKurkelan koulu / Kerava2.27,46
 Jenna TaipaleLyseonmäen koulu / Heinola2.50,09
 Ilona LampilaSylvään koulu / Sastamala2.28,10
 Minttu KaukonenHeinsuon koulu / Hollola2.33,21
 Maisa-Kaisla TuomolaKuhalan koulu / Forssa2.27,42
 Elma HannikainenHerttoniemen yhteiskoulu / Helsinki2.20,55
 Melissa KykyriLucina Hagmanin koulu / Kokkola2.26,46
 Carla JalkanenStrömborgska skolan / Porvoo2.28,50
 Laura LehtoLänsipuiston koulu / Kokkola5.48,86
 Hanna GranbäckNärpes högstadie skola / Närpes2.32,38
 Muska SandenHermannin koulu / Salo2.30,89
 Ida FinellLyceiparkens skola / Porvoo2.36,31
 Adele ZittraÅdalens skola / Kronby 
 Aada OmbatiKalevankankaan koulu / Mikkeli2.29,81
 Viola GustafssonKauhavan yläkoulu / Kauhava2.36,05
 Milla UtriainenKaustisen keskuskoulu / Kaustinen2.41,58
 Jenna MaukonenKoulunmäen yhtenäiskoulu / Äänekoski2.28,68
 Emmi HietanenPohjolanrinteen koulu / Riihimäki2.29,86
 Sanni MarkkanenMunkkiniemen yhteiskoulu / Helsinki2.33,62
 Sini RajaniemiSalpausselän peruskoulu / Lahti2.17,69
 Elina PaavolaLucina Hagmanin koulu / Kokkola2.30,32
 Teodora WesterlundOxhamns skola / Jakobstad2.33,64
 Katharina MarekwiaHelsingin Saksalainen koulu / Helsinki2.38,04
 Elvi WarwickJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä2.33,17
 Kerttu NiiranenKarhuvuoren koulu / Kotka2.33,09
 Jenna SaarilahtiKämmenniemen koulu / Tampere2.46,76
 Senja GustafssonKauhavan yläkoulu / Kauhava2.33,08
 Suvi SatamaPappilansalmen koulu / Hamina2.29,95
 Ida-Sofia SimolaKaurialan koulu / Hämeenlinna2.24,34
 Jamira SuarezEtelänummen koulu / Pietarsaari2.34,51
 Pihla VäisänenKurkelan koulu / Kerava 
T15 Pituus
 Elin JakobssonÅdalens skola / Kronby4,12
 Noora HietalaVehkojan koulu / Hyvinkää5,26
 Aino-Maria AinasojaPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki4,96
 Aino OjaniemiNummen yhtenäiskoulu / Hämeenlinna5,25
 Vilma KeräläKaurialan koulu / Hämeenlinna4,36
 Iiris VeijolaKaurialan koulu / Hämeenlinna4,32
 Tessa MoisioJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä5,14
 Noora SihvonenKartanon koulu / Järvenpää4,45
 Hanna LindbergKorsholms högstadium / Mustasaari5,02
 Saga VanninenSammon koulu / Tampere5,72
 Olivia MarttilaKalajärven koulu / Espoo4,37
 Piia KalliomäkiKoulunmäen yhtenäiskoulu / Äänekoski5,26
 Riina PalonenHaapaniemen koulu / Viitasaari4,81
 Aino KoskimäkiKurkelan koulu / Kerava4,76
 Venla RonniRiihenmäen koulu / Mäntsälä3,72
 Oona KiljalaJokirannan koulu / Ylivieska5,35
 Minea FogelholmPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki5,59
 Anna PyykköOriveden yhteiskoulu / Orivesi5,14
 Elisa AlastaloPohjolanrinteen koulu / Riihimäki5,18
 Johanna TikkalaNärpes högstadie skola / Närpes4,53
 Emma VikmanÅdalens skola / Kronby4,20
 Emelie HägglundLyceiparkens skola / Porvoo4,58
 Emma RovasaloJokelan yläaste / Tuusula5,22
 Jannika ViljakainenLyceiparkens skola / Porvoo4,34
 Aino KoskelaPohjolanrinteen koulu / Riihimäki5,20
 Saana PeuraTervolan lukio / Tervola5,14
 Sara VeijalainenRiihenmäen koulu / Mäntsälä4,46
 Hille KankaanpääJokelan yläaste / Tuusula4,48
 Ida CardonaRiihikallion koulu / Tuusula5,26
 Jenna SaarilahtiKämmenniemen koulu / Tampere4,86
 Julia TienhaaraParolan yhteiskoulu / Hattula4,52
 Leni MantilaHeinsuon koulu / Hollola 
 Ana Maria CiorneyÅdalens skola / Kronby4,35
 Mimi KontalaSakarinmäen peruskoulu / Helsinki 
 Maria JääskäLucina Hagmanin koulu / Kokkola5,13
 Anni TiensuuHakkarin koulu / Lempäälä4,48
 Maryana IshanovaNummen yhtenäiskoulu / Hämeenlinna4,59
T15 Moukari
 Sandra HongellÅdalens skola / Kronby40,30
 Ilona VerhoPitkäjärven koulu / Kangasala 
 Aino-Kaisa SihvonenVirtain yläkoulu / Virrat55,23
 Emma BacklundLyceiparkens skola / Porvoo47,98
 Jonna AholaJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä40,07
 Sara SavikkoTervakosken yhteiskoulu / Janakkala37,59
 Hannah HägglundTegengrenskolan / Vörå 
 Marika VirtanenTopeliuksen koulu / Turku58,18
 Sara PuustinenLyceiparkens skola / Porvoo46,25
 Sofia WahlstedtStrömborgska skolan / Porvoo34,97
 Petra PikkarainenHarjunrinteen koulu / Riihimäki46,29
 Nellinoora MaunulaItäkeskuksen peruskoulu / Helsinki44,61
 Nathalie NybackKorsholms högstadium / Mustasaari29,77
 Michelle NybackKorsholms högstadium / Mustasaari26,13
 Ida CardonaRiihikallion koulu / Tuusula32,94
 Nea HirvonenPohjolanrinteen koulu / Riihimäki44,20
 Salla SavikkoTervakosken yhteiskoulu / Janakkala26,36
 Charlotta SandkullaÅdalens skola / Kronby49,87
 Salla KoskimäkiVetelin yläkoulu / Veteli53,44
 Ellen UschanowVaisaaren koulu / Raisio50,85
T15 3000m kävely
 Aliisa KiiskiLangonkosken koulu / Kotka 
 Essi HietulaHelsingin Uusi Yhteiskoulu / Helsinki17.16,21
 Cindy AhponenKontiolahden yläaste / Kontiolahti15.57,44
 Iida SallinenPyhäselän koulu / Joensuu16.50,60
 Iida SalmelaKauhavan yläkoulu / Kauhava18.14,55
 Laura YlönenHärkävehmaan koulu / Hyvinkää 
 Heta VeikkolaLapuan yläkoulu / Lapua14.55,52
N19 100m
 Aliisa LuukkainenKuortaneen urheilulukio / Kuortane13,11
 Pinja KotinurmiLahden lyseo / Lahti13,38
 Emma KuikkaTurengin lukio / Janakkala13,60
 Karoliina KujanpääTietotien lukio / Valkeakoski12,47
 Anni LähdemäkiSveitsin lukio / Hyvinkää13,31
 Janette HanskiKotkan lyseo / Kotka12,71
 Maria PeuraTervolan lukio / Tervola13,04
 Saara SuonpääKosken lukio / Koski Tl13,61
 Anniina HaapalaNastopolin lukio / Nastola13,19
 Neea FlyktmanJämsän lukio / Jämsä12,84
 Rebecca ÅkerholmJakobstads gymnasium / Jakobstad13,09
N19 800m
 Sofia PiispaSalon lukio / Salo2.28,79
 Rhonda JalkanenBorgå Gymnasium / Porvoo2.40,44
 Milla Ala-LahtiKangasalan lukio / Kangasala2.19,94
 Pinja KotinurmiLahden lyseo / Lahti2.14,43
 Riina HeikkonenKimpisen lukio / Lappeenranta2.15,75
 Lotta-Maria MaineLauttakylän lukio / Huittinen2.20,74
 Suvi RantalaHämeenlinnan lyseon lukio / Hämeenlinna2.23,15
 Venla MarjanenJämsän lukio / Jämsä2.18,00
 Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen lukio / Seinäjoki2.21,70
N19 Seiväs
 Venla PeltolaKimpisen lukio / Lappeenranta350
N19 Kolmiloikka
 Maria PeuraTervolan lukio / Tervola11,73
 Victoria MynttiJakobstads gymnasium / Jakobstad10,47
 Janette TanninenKeuruun lukio / Keuruu10,57
N19 Moukari
 Aada KoppeliSchildtin lukio / Jyväskylä 
 Veera KoskinenKaustisen musiikkilukio / Kaustinen 
 Sanni KuparinenAmmattiopisto Tavastia / Hämeenlinna 
 Emma UosukainenKuninkaantien lukio / Espoo 
 Emilia RapinojaViherlaakson lukio / Espoo 
 Pinja KiantaKuortaneen urheilulukio / Kuortane 
 Sara KillinenKuortaneen urheilulukio / Kuortane63,53
 Eeva LaineKimpisen lukio / Lappeenranta 
 Janina YlinenKoulutuskeskus Sedu / Seinäjoki43,40
 Veera SihvonenVirtain lukio / Virrat 
 Henni EskelinenKoulutuskeskus Salpaus / Lahti29,73
 Silja KosonenRaision lukio / Raisio56,19
N19 Keihäs
 Riia ToivanenKuopion klassillinen lukio / Kuopio39,13
 Janette HanskiKotkan lyseo / Kotka38,52
 Laura SadeharjuKuortaneen urheilulukio / Kuortane40,26
 Sanni KuparinenAmmattiopisto Tavastia / Hämeenlinna 
 Elina TamminenLahden lyseo / Lahti 
 Venla PeltolaKimpisen lukio / Lappeenranta44,00
 Pinja KiantaKuortaneen urheilulukio / Kuortane41,28
 Peppi KoppanenKuortaneen urheilulukio / Kuortane35,43
 Sofia PölkkyKuortaneen urheilulukio / Kuortane48,86
 Jemina OllikkaLahden lyseo / Lahti34,48
 Matilda LaurilaKerttulin lukio / Turku 
 Ronja KoivistoKauhavan lukio / Kauhava41,94
 Mila TakkiSuomen diakoniaopisto, Lahden kampus / Lahti31,68
N19 3000m kävely
 Anniina KivimäkiLapuan lukio / Lapua13.56,42
 Peppi AhponenNiittylahden opisto / Joensuu15.48,18
 Inka SakkaraElimäen lukio / Kouvola16.53,80
 Laura KankkunenLahden lyseo / Lahti16.03,40
M19 100m
 Arttu PeltolaSchildtin lukio / Jyväskylä11,51
 Teemu TuomelaAlajärven lukio / Alajärvi11,23
 Veeti VesalainenHeinolan lukio / Heinola11,88
 Jimi NukalaVaasan lyseon lukio / Vaasa11,24
 Joona KiviahoSedu / Ähtäri11,41
 Eino VuoriHämeenlinnan lyseon lukio / Hämeenlinna11,07
 Eero-Matias ViitalaKannuksen lukio / Kannus11,53
 Aapo NieminenHyvinkään yhteiskoulun lukio / Hyvinkää12,26
 Mikko MäkipääYlöjärven lukio / Ylöjärvi12,09
 Niilo KantoniemiHyvinkään yhteiskoulu / Hyvinkää12,01
 Tomi ValkamaKuortaneen urheilulukio / Kuortane11,60
 Jaakko AlanenKalevan lukio / Tampere11,65
 Alexander BjörkgrenJakobstads gymnasium / Jakobstad11,31
 Daniel NivaGymnasiet Grankulla samskola / Kauniainen11,42
 Iiro SuutarinenÄhtärin lukio / Ähtäri11,90
M19 800m
 Eero PeltolaLahden lyseo / Lahti 
 Elias KortelainenNurmeksen lukio / Nurmes2.04,12
 Saku MiettinenKimpisen lukio / Lappeenranta2.11,65
 Benjamin StendahlGymnasiet Grankulla samskola / Kauniainen 
 Eelis UittoMäkelänrinteen lukio / Helsinki1.57,81
 Aleksi KiveläLempäälän lukio / Lempäälä1.56,28
 Valtteri LuomalaKuortaneen urheilulukio / Kuortane2.05,29
 Julius MäkinenMäkelänrinteen lukio / Helsinki1.55,24
 Onni IkonenHankasalmen lukio / Hankasalmi2.18,48
 Atte NevalaMäkelänrinteen lukio / Helsinki1.57,37
 Santtu HeikkinenLempäälän lukio / Lempäälä2.01,80
 Oskari JacobssonMäkelänrinteen lukio / Helsinki2.03,60
 Jussi AlastaloRiihimäen lukio / Riihimäki2.06,02
M19 Seiväs
 Jami SiiraVaralan urheiluopisto / Tampere480
 Veeti VesalainenHeinolan lukio / Heinola447
 Iiro SuutarinenÄhtärin lukio / Ähtäri470
M19 Kolmiloikka
 Oskari KäpyahoKuortaneen urheilulukio / Kuortane13,56
 Sami LaakkonenMunkkiniemen yhteiskoulu / Helsinki13,52
M19 Moukari
 Oskari KaarilaNurmijärven yhteiskoulun lukio / Nurmijärvi53,36
 Kimi RinnekariNurmijärven yhteiskoulun lukio / Nurmijärvi 
 Ville VihersaloVaskivuoren lukio / Vantaa63,65
 Santtu KotamäkiLopen lukio / Loppi56,80
 Elmeri EskolaSäkylän seudun lukio / Säkylä 
M19 Keihäs
 Atte SailolaSalon lukio / Salo64,26
 Juuso ToivonenKuortaneen urheilulukio / Kuortane56,79
 Ville ToivonenKuortaneen urheilulukio / Kuortane 
 Juhani Hauta-AhoKuortaneen urheilulukio / Kuortane65,58
 Teemu NarviKuortaneen urheilulukio / Kuortane75,90
 Eetu KorhonenKuopion klassillinen lukio / Kuopio62,18
 Eetu PeltokangasToholammin lukio / Toholampi 
 Vili ValtonenAmmattiopisto Sampo / Imatra62,64
 Markus RajaniemiLahden lyseo / Lahti48,64
T15 300m
 Venla RonniRiihenmäen koulu / Mäntsälä 
 Anniina AhvenharjuHämeenlinnan yhteiskoulu / Hämeenlinna45,87
 Hille KankaanpääJokelan yläaste / Tuusula45,82
 Jamira SuarezEtelänummen koulu / Pietarsaari 
 Milka UkkonenLahden yhteiskoulu / Lahti41,66
 Emmi HeikkinenRuukinkankaan koulu / Suomussalmi 
 Hanna GranbäckNärpes högstadie skola / Närpes46,51
 Nora Koskela-KoivistoKartanon koulu / Järvenpää46,34
 Veera MattilaÄetsän koulu / Sastamala42,58
 Hanna LindbergKorsholms högstadium / Mustasaari 
 Laura LehtoLänsipuiston koulu / Kokkola51,16
 Kerttu NiemiPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki44,30
 Milla UtriainenKaustisen keskuskoulu / Kaustinen48,45
 Wilma TaavitsainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli45,65
 Aada OmbatiKalevankankaan koulu / Mikkeli44,66
 Aino OjaniemiNummen yhtenäiskoulu / Hämeenlinna 
 Vilma JukkolaLohtajan koulu / Kokkola44,22
 Kristiina LaitinenHakkarin koulu / Lempäälä 
 Tessa MoisioJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä43,12
T15 2000m
 Viola GustafssonKauhavan yläkoulu / Kauhava7.28,03
 Pinja KämiTammelan koulukeskus / Tammela7.03,48
 Ea VuoriEhnroosin koulu / Mäntsälä7.02,88
 Veera HelkamaPerniön yhteiskoulu / Salo7.15,37
 Henna EineluotoTaavetin yhtenäiskoulu / Luumäki6.58,07
 Sini-Minea SaarikoskiKurkelan koulu / Kerava7.02,87
 Elma HannikainenHerttoniemen yhteiskoulu / Helsinki6.50,46
 Ida-Sofia SimolaKaurialan koulu / Hämeenlinna7.11,45
 Carla JalkanenStrömborgska skolan / Porvoo7.02,15
 Elina PaavolaLucina Hagmanin koulu / Kokkola8.08,64
 Pauliina KoivuniemiÄetsän koulu / Sastamala7.04,58
 Milla LeisioPikkolan koulu / Kangasala 
 Aada OmbatiKalevankankaan koulu / Mikkeli 
 Senja GustafssonKauhavan yläkoulu / Kauhava7.18,01
 Jamira SuarezEtelänummen koulu / Pietarsaari 
 Michelle NybackKorsholms högstadium / Mustasaari9.50,34
 Birgit TuomolaSammon koulu / Tampere 
 Kerttu NiiranenKarhuvuoren koulu / Kotka7.19,89
 Milla AirolaKalajärven koulu / Espoo 
 Melissa KykyriLucina Hagmanin koulu / Kokkola6.57,45
 Jenna MaukonenKoulunmäen yhtenäiskoulu / Äänekoski7.19,79
 Reija-Elina JylhäHalsuan yhtenäiskoulu / Halsua6.55,55
 Teodora WesterlundOxhamns skola / Jakobstad7.12,58
T15 80m aidat
 Aino KoskimäkiKurkelan koulu / Kerava14,32
 Lilli VirtanenÄetsän koulu / Sastamala13,36
 Oona KiljalaJokirannan koulu / Ylivieska11,64
 Anna Elina NummikoskiLauttasaaren yhteiskoulu / Helsinki 
 Lotta JalonenLyseon koulu / Hämeenlinna13,00
 Tessa MoisioJämsänjoen yhtenäiskoulu / Jämsä12,87
 Anna PyykköOriveden yhteiskoulu / Orivesi12,68
 Anni TiensuuHakkarin koulu / Lempäälä12,99
 Wilma TaavitsainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli12,86
 Emilia VörlinLänsipuiston koulu / Kokkola13,98
 Heljä HalonenMikkelin lyseo / Mikkeli13,09
 Minea FogelholmPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki12,05
 Emmi LampioKurkelan koulu / Kerava14,89
 Siiri MäkiläTammelan koulukeskus / Tammela13,26
 Emmi HietanenPohjolanrinteen koulu / Riihimäki12,47
 Carmen VahaPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki 
 Nora Koskela-KoivistoKartanon koulu / Järvenpää14,50
 Kerttu NiemiPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki12,82
 Emmi PohjolainenPellonpuiston koulu / Huittinen13,12
 Alisa LaukkarinenHelsingin ranskalais-suomalainen koulu / Helsinki14,89
 Anniina VaittinenKaitaan koulu / Espoo12,82
 Aino KoskelaPohjolanrinteen koulu / Riihimäki12,29
 Vilma KeräläKaurialan koulu / Hämeenlinna 
 Nita RasiPutaanvirran koulu / Pihtipudas13,08
 Teodora WesterlundOxhamns skola / Jakobstad15,01
 Jenna TaskinenRiihenmäen koulu / Mäntsälä13,47
T15 Korkeus
 Vanessa LindbergPohjolanrinteen koulu / Riihimäki160
 Aino KoskelaPohjolanrinteen koulu / Riihimäki160
 Hilma RantalaLänsipuiston koulu / Kokkola144
 Saana PeuraTervolan lukio / Tervola153
 Alisa LaukkarinenHelsingin ranskalais-suomalainen koulu / Helsinki146
 Heljä HalonenMikkelin lyseo / Mikkeli150
 Viivi KupiainenHartolan yhtenäiskoulu / Hartola159
 Mia KänsäkangasLänsipuiston koulu / Kokkola138
 Noora SihvonenKartanon koulu / Järvenpää146
 Aino-Maria AinasojaPohjois-Haagan yhteiskoulu / Helsinki159
 Nita RasiPutaanvirran koulu / Pihtipudas161
 Jenna TaskinenRiihenmäen koulu / Mäntsälä140
T15 Kuula
 Moona MäkeläKaurialan koulu / Hämeenlinna11,87
 Anette SaalismaaMyllytullin koulu / Oulu14,54
 Iiris VeijolaKaurialan koulu / Hämeenlinna 
 Viivi KupiainenHartolan yhtenäiskoulu / Hartola 
 Salla SavikkoTervakosken yhteiskoulu / Janakkala10,71
 Tiia MatilaKuortaneen yhteiskoulu / Kuortane11,67
 Vilma KeräläKaurialan koulu / Hämeenlinna 
 Emma RemesLyseon koulu / Hämeenlinna8,83
 Henna KrekiläLucina Hagmanin koulu / Kokkola12,18
 Nellinoora MaunulaItäkeskuksen peruskoulu / Helsinki12,39
 Siiri LaukkanenTammelan koulukeskus / Tammela10,33
 Nathalie NybackKorsholms högstadium / Mustasaari8,69
 Oona ViljanenOriveden yläaste / Orivesi13,67
 Johanna TikkalaNärpes högstadie skola / Närpes12,52
 Sara SavikkoTervakosken yhteiskoulu / Janakkala11,38
 Emilia VörlinLänsipuiston koulu / Kokkola10,36
 Kristiina LaitinenHakkarin koulu / Lempäälä10,44
 Senja LaaksoKurkelan koulu / Kerava6,89
T15 Keihäs
 Varpu-Sofia HeinonenPalokan yhtenäiskoulu / Jyväskylä47,26
 Emmi PohjolainenPellonpuiston koulu / Huittinen40,14
 Nellinoora MaunulaItäkeskuksen peruskoulu / Helsinki36,30
 Malin KarellWinellska skolan / Kirkkonummi34,16
 Roosa MarinPutaanvirran koulu / Pihtipudas42,26
 Viivi RaatikainenHaapaniemen koulu / Viitasaari50,75
 Vilma ToivonenLyseon koulu / Hämeenlinna34,07
 Vivian SuominenNummen yhtenäiskoulu / Lohja49,68
 Charlotta PetterssonSvenska samskolan i Tammerfors / Tampere40,98
 Oona ViljanenOriveden yläaste / Orivesi44,01
 Emmi HietanenPohjolanrinteen koulu / Riihimäki45,38
 Emma RemesLyseon koulu / Hämeenlinna 
 Veera Sauna-AhoKuortaneen yhteiskoulu / Kuortane44,01
 Noora HaapaniemiTeuvan yhtenäiskoulu / Teuva38,56
 Kaisla OlkkolaTöölön yhteiskoulu / Helsinki31,81
 Kristiina LaitinenHakkarin koulu / Lempäälä33,62
 Emilia KarellWinellska skolan / Kirkkonummi54,67
P15 300m
 Bradley KamangaVeromäen koulu / Vantaa 
 Niklas TallqvistStrömborgska skolan / Porvoo41,56
 Jami LeppäkoskiStrömborgska skolan / Porvoo47,29
 Jarmo EromäkiHaukivuoren yhtenäiskoulu / Mikkeli39,53
 Aaro ParviainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli41,10
 Elias RintanenTegengrenskolan / Vörå39,65
 Rasmus RemesahoToholammin yläkoulu / Toholampi39,57
 Lassi HakonenPutaanvirran koulu / Pihtipudas37,01
 Taavi LauttamusKortesjärven yhtenäiskoulu / Kauhava 
P15 2000m
 Joona HeikkeröLinnajoen yläaste / Porvoo6.54,51
 Patrik JärvinenSammon koulu / Tampere6.20,32
 Elias MäkinenSammon koulu / Tampere 
 Eeli JauhiainenUrheilupuiston koulu / Kouvola7.06,97
 Veikko KorpikallioKalevankankaan koulu / Mikkeli6.29,90
 Aaro ParviainenRistiinan yhtenäiskoulu / Mikkeli 
 Juho SeppäläSeinäjoen lyseo / Seinäjoki6.08,84
 Konsta MäntyvaaraKämmenniemen koulu / Tampere 
 Oscar NyholmStrömborgska skolan / Porvoo6.56,95
 Jani SimoinenHalsuan yhtenäiskoulu / Halsua6.33,26
 Oskari NissiläLucina Hagmanin koulu / Kokkola7.02,70
P15 100m aidat
 Adrian BjörkgrenOxhamns skola / Jakobstad14,21
 Jonatan SperrynLauttasaaren yhteiskoulu / Helsinki14,30
 Valtteri LoukoLapuan yläkoulu / Lapua13,73
 Jami LeppäkoskiStrömborgska skolan / Porvoo18,07
 Aukusti JaskariNurmon yläaste / Seinäjoki13,89
 Pyry KoskiniemiPuistolan peruskoulu / Helsinki18,49
 Atte TuominenSalpausselän koulu / Lahti18,31
 Juho KallioLapuan yläkoulu / Lapua14,60
 Ville KyrönlahtiKankaisten koulu / Kangasniemi15,31
 Tomi SimonenAlavieskan yhtenäiskoulu / Alavieska14,32
 Taneli HietalaAlavieskan yhtenäiskoulu / Alavieska14,15
P15 Pituus
 Adrian BjörkgrenOxhamns skola / Jakobstad6,06
 Niklas TallqvistStrömborgska skolan / Porvoo5,58
 Eemil PorvariHartolan yhtenäiskoulu / Hartola6,51
 Roy NukalaOnkilahden yhtenäiskoulu / Vaasa4,74
 Juha KarjunenPyhäselän koulu / Joensuu5,82
 Santeri YliseläLapuan yläkoulu / Lapua 
 Eetu JokelaAlavieskan yhtenäiskoulu / Alavieska6,01
 Aukusti JaskariNurmon yläaste / Seinäjoki5,93
 Pyry KoskiniemiPuistolan peruskoulu / Helsinki4,29
 Atte TuominenSalpausselän koulu / Lahti4,61
 Jarmo EromäkiHaukivuoren yhtenäiskoulu / Mikkeli5,60
 Juho LeppäKiiruun koulu / Somero5,53
 Juho KallioLapuan yläkoulu / Lapua5,78
 Valtteri LoukoLapuan yläkoulu / Lapua5,37
 Ville KyrönlahtiKankaisten koulu / Kangasniemi5,16
P15 Kuula
 Atte KangasLucina Hagmanin koulu / Kokkola10,16
 Arttu HärkönenTalvisalon koulu / Savonlinna15,85
 Miika LahtonenLaurin koulu / Mynämäki16,75
 Max LampinenRiihimäen koulu / Mäntsälä15,18
P15 Keihäs
 Eemil PorvariHartolan yhtenäiskoulu / Hartola75,10
 Jaakko HirvonenPadasjoen yhtenäiskoulu / Padasjoki 
 Aku ParviainenHeinävaaran yläkoulu / Tuupovaara67,18
 Erkki-Antti LaurilaLapuan yläkoulu / Lapua43,22
 Niklas HyvönenLyseon peruskoulu / Joensuu68,16
 Heikki ToivonenPadasjoen yhtenäiskoulu / Padasjoki 
 Oscar NyholmStrömborgska skolan / Porvoo37,04
 Jani SimoinenHalsuan yhtenäiskoulu / Halsua49,51
 Samu KauppiUrjalan yhtenäiskoulu / Urjala39,00
 Juha KarjunenPyhäselän koulu / Joensuu53,25
 Eero AhvanainenPyhäselän koulu / Joensuu51,04
 Miika LahtonenLaurin koulu / Mynämäki41,01
 Risto JuholaTöölön yhteiskoulu / Helsinki 
 Santeri YliseläLapuan yläkoulu / Lapua50,45
 Elmeri HämäläinenSulkavan yhtenäiskoulu / Sulkava48,83
 Onni RuokangasTervakosken yhteiskoulu / Janakkala70,63
M19 400m
 Niilo KantoniemiHyvinkään yhteiskoulu / Hyvinkää53,43
 Aleksi KiveläLempäälän lukio / Lempäälä 
 Julius MäkinenMäkelänrinteen lukio / Helsinki 
 Eero-Matias ViitalaKannuksen lukio / Kannus52,38
 Eero PeltolaLahden lyseo / Lahti54,09
 Eelis UittoMäkelänrinteen lukio / Helsinki51,14
 Markus HurriKosken lukio / Koski Tl52,44
M19 3000m
 Elias KortelainenNurmeksen lukio / Nurmes 
 Valtteri LuomalaKuortaneen urheilulukio / Kuortane9.38,63
 Santtu HeikkinenLempäälän lukio / Lempäälä 
M19 110m aidat
 Alexander BjörkgrenJakobstads gymnasium / Jakobstad 
M19 Korkeus
 Tomi ValkamaKuortaneen urheilulukio / Kuortane189
 Gabriel EklundSedu / Ähtäri 
 Benjamin OittinenPyhäselän koulu / Joensuu180
 Ville EikkulaSammon keskuslukio / Tampere195
 Daniel KosonenSammon keskuslukio / Tampere210
 Joonas KoponenHämeenlinnan lyseon lukio / Hämeenlinna190
 Joonatan VeijolaHämeenlinnan lyseon lukio / Hämeenlinna190
 Ville TukiNovida, Loimaan lukio / Loimaa196
M19 Pituus
 Aapo NieminenHyvinkään yhteiskoulun lukio / Hyvinkää5,55
 Mikko MäkipääYlöjärven lukio / Ylöjärvi5,86
 Tomi ValkamaKuortaneen urheilulukio / Kuortane7,01
 Arttu PeltolaSchildtin lukio / Jyväskylä6,11
 Alexander BjörkgrenJakobstads gymnasium / Jakobstad6,40
 Lauri KoivistoJämsän lukio / Jämsä6,34
 Jimi NukalaVaasan lyseon lukio / Vaasa7,30
M19 Kuula
 Vesa LeveelahtiVirtain lukio / Virrat 
 Kaapo KolariVarkauden lukio / Varkaus14,33
 Eetu MelanenKimpisen lukio / Lappeenranta12,53
 Ville HalonenKiteen lukio / Kitee16,58
 Eero VirtanenAmmattiopisto Sampo / Imatra 
 Elias PusaMäkelänrinteen lukio / Helsinki 
M19 Kiekko
 Juhani Hauta-AhoKuortaneen urheilulukio / Kuortane49,31
 Kaapo KolariVarkauden lukio / Varkaus42,22
 Ville HalonenKiteen lukio / Kitee45,96
 Aleksi MutanenMäkelänrinteen lukio / Helsinki47,37
 Touko PuroLappajärven lukio / Lappajärvi 
 Eero VirtanenAmmattiopisto Sampo / Imatra43,48
 Elias PusaMäkelänrinteen lukio / Helsinki 
N19 400m
 Hanna LammassaariLahden lyseo / Lahti 
 Riina HeikkonenKimpisen lukio / Lappeenranta57,46
 Venla PulkkanenLahden lyseo / Lahti 
 Emmi PennanenSchildtin lukio / Jyväskylä1.04,08
 Rosa SalonenMäkelänrinteen lukio / Helsinki1.02,98
 Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen lukio / Seinäjoki1.02,07
N19 3000m
 Anni PenttiläMäkelänrinteen lukio / Helsinki10.35,03
 Rhonda JalkanenBorgå Gymnasium / Porvoo 
 Vilja KauranenPohjois-Haagan yhteiskoulun lukio / Helsinki 
 Lotta MäkinenSchildtin lukio / Jyväskylä 
 Helmi KarjainenSammon keskuslukio / Tampere10.56,69
 Sara-Elise RuokonenKerttulin lukio / Turku10.39,97
 Sara NiittyviitaOtavan opisto / Mikkeli 
 Venla MarjanenJämsän lukio / Jämsä10.57,54
 Katri SaavalainenOunasvaaran urheilulukio / Rovaniemi11.30,13
N19 100m aidat
 Venla PulkkanenLahden lyseo / Lahti 
 Jessica KähäräMikkelin lukio / Mikkeli 
 Nora-Julia IsoluomaSchildtin lukio / Jyväskylä14,24
 Sini SiroTampereen yliopiston normaalikoulun lukio / Tampere 
 Anna KoivistoJämsän lukio / Jämsä17,26
N19 Korkeus
 Maria PeuraTervolan lukio / Tervola166
 Jessica KähäräMikkelin lukio / Mikkeli187
 Lotta PutkirantaHelsingin suomalainen yhteiskoulu / Helsinki172
N19 Pituus
 Janette HanskiKotkan lyseo / Kotka5,55
 Maria PeuraTervolan lukio / Tervola5,45
 Cecilia SinervoBrandö gymnasium / Helsinki4,53
 Oona NieminenSchildtin lukio / Jyväskylä5,82
 Enni SaarinenHämeenlinnan lyseon lukio / Hämeenlinna5,52
 Emma KuikkaTurengin lukio / Janakkala4,83
N19 Kuula
 Janette HanskiKotkan lyseo / Kotka13,66
 Hanna LammassaariLahden lyseo / Lahti 
 Emilia KangasKuortaneen urheilulukio / Kuortane12,43
 Sara KillinenKuortaneen urheilulukio / Kuortane 
 Aada KoppeliSchildtin lukio / Jyväskylä 
 Camilla ForsbergSchildtin lukio / Jyväskylä 
 Sini SiroTampereen yliopiston normaalikoulun lukio / Tampere 
 Nilla RättyäJanakkalan lukio / Janakkala10,16
 Sanni KuparinenAmmattiopisto Tavastia / Hämeenlinna12,16
 Lotta PutkirantaHelsingin suomalainen yhteiskoulu / Helsinki10,25
N19 Kiekko
 Cecilia SinervoBrandö gymnasium / Helsinki 
 Taija TirkkonenPielaveden lukio / Pielavesi45,85
 Emilia KangasKuortaneen urheilulukio / Kuortane40,74
 Sara KillinenKuortaneen urheilulukio / Kuortane 
 Camilla ForsbergSchildtin lukio / Jyväskylä35,26
 Anni VähäkoskiSammon keskuslukio / Tampere36,90
 Emilia AnttilaVörå Samgymnasium / Vöyri 
 Nilla RättyäJanakkalan lukio / Janakkala36,76
 Sanni KuparinenAmmattiopisto Tavastia / Hämeenlinna45,94

 

Viesteihin ilmoittutuneet joukkueet

Viestijoukkueen nimi; koulu tai kunta.

Viesti

Tammelan koulukeskus

B-poikien viesti 1 joukkue

Jämsän Lukio

A-poikien viesti 1 joukkue, A-tyttöjen viesti 1 joukkue

Jämsän Lukio

A-poikien viesti 1 joukkue, A-tyttöjen viesti 1 joukkue

Kokkola 1 ja Kokkola 2

B-tyttöjen viesti, 2 joukkuetta

Mäntsälän kunta

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

Ådalens skola

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

Lyceiparkens Skola 1

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

PHYK, Helsinki

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

Pohjolanrinteen koulu, Riihimäki

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

Tuusula

B-tyttöjen viesti 1 joukkue

Sveitsin Lukio, Hyvinkää

A-tytöt viesti 1 joukkue

Hämeenlinna                                                      B-tyttöjen viesti, 2 joukkuetta

Hartolan yhtenäiskoulu                                       B-tyttöjen viesti 1 joukkue