Lopullinen aikataulu 12.9.

KLL MESTARUUSKILPAILUT 2018
Hämeenlinna, Kaurialan kenttä
La 15.9.2018     
       
AikaSarjaLaji Calling aukiCalling kiinniKentälle
       
10:00A-tytötKeihäs 9:159:259:30
11:25B-tytöt100m alkuerät 10:5511:0511:10
11:45A-pojatKeihäs 11:0011:1011:15
11:55B-pojat100m alkuerät 11:2511:3511:40
12:00A-tytötSeiväs 11:3011:4011:45
12:15A-tytöt100m alkuerät 11:4511:5512:00
12:30A-pojat100m alkuerät 12:0012:1012:15
12:50Kilpailujen avaus     
13:00Palkintojenjako     
13:20B-tytöt100m välierät 12:5013:0013:05
13:35B-tytötMoukari 12:4512:5513:00
14:00A- ja B-tytöt3000m kävely 13:3013:4013:45
14:00B-pojatKorkeus 13:1513:2513:30
14:10A-pojat ja A-tytötKolmiloikka 13:3513:4513:50
14:35B-pojat3000m kävely 14:0514:1514:20
15:20B-tytöt100m loppukilpailu 14:5515:0515:10
15:30B-pojat100m loppukilpailu 15:0515:1515:20
15:40A-tytöt100m loppukilpailu 15:1515:2515:30
15:45B-pojatMoukari 15:0015:1015:15
15:50A-pojat100m loppukilpailu 15:2515:3515:40
16:00Palkintojenjako     
16:00B-tytötPituus 14:4514:5515:00
16:20A-pojatSeiväs 15:3515:4515:50
16:30B-tytöt800m 16:0016:1016:15
17:00B-pojat800m 16:3016:4016:45
17:20A-tytöt800m 16:5017:0017:05
17:35A-pojat ja A-tytötMoukari 16:4016:5016:55
17:40A-pojat800m 17:1017:2017:25
18:10B-pojat4x100m 17:4017:5017:55
18:25B-tytöt4x100m 17:5518:0518:10
18:40Palkintojenjako     
KLL MESTARUUSKILPAILUT 2018
Hämeenlinna, Kaurialan kenttä
Su 16.9.2018
       
AikaSarjaLaji Calling aukiCalling kiinniKentälle
       
10:00A-pojatKiekko 9:209:309:35
10:10A-pojatKorkeus 9:259:359:40
10:30B-tytöt80m aidat alkuerät 10:0010:1010:15
10:30A-tytötPituus 9:5010:0010:05
10:30B-tytötKuula 9:459:5510:00
10:55B-pojat100m aidat alkuerät 10:2510:3510:40
11:15B-tytöt2000m 10:4510:5511:00
11:20A-tytötKiekko 10:4010:5010:55
11:40B-pojat2000m 11:1011:2011:25
11:50B-tytötKorkeus 11:0511:1511:20
11:55Palkintojenjako     
12:00B-pojatPituus 11:1511:2511:30
12:15B-tytöt80m aidat välierät 11:4511:5512:00
12:15A-pojatKuula 11:3511:4511:50
12:30A-tytöt3000m 12:0012:1012:15
12:45A-pojat3000m 12:1512:2512:30
13:05B-tytötKeihäs 12:2012:3012:35
13:10A-pojat110m aidat 12:4012:5012:55
13:20B-pojat100m aidat loppukilpailu 12:5013:0013:05
13:30A-tytöt100m aidat 13:0013:1013:15
13:40B-tytöt80m aidat loppukilpailu 13:1013:2013:25
13:45B-pojatKuula 13:1013:2013:25
13:50Palkintojenjako     
14:05A-tytötKorkeus 13:3013:4013:45
14:15B-tytöt300m 13:4513:5514:00
14:20A-pojatPituus 13:4013:5013:55
14:35B-pojat300m 14:0514:1514:20
14:55B-pojatKeihäs 14:1014:2014:25
15:00A-tytöt400m 14:3014:4014:45
15:05A-tytötKuula 14:2514:3514:40
15:20A-pojat400m 14:5015:0015:05
15:40A-tytöt4x100m 15:1015:2015:25
15:55A-pojat4x100m 15:2515:3515:40
16:05Palkintojenjako