Kisatulokset

Tarmon Tulospörssi

Vanhat tulokset vuodesta 2002

Aulanko -juoksun voittajat 1973-

Aulangon TopTen vuoteen

HämSY:n M/N 17 pm-kilpailut 2.pvä         3.8.2016

Hämeenlinnan Tarmo                         Hämeenlinna, Kaurialan kenttä

 

TULOKSET

M17 200 m

  1. Lauri Savolainen                        1999 TampPy              23,92

  2. Jere Kaakinen                           1999 ForssSa             24,20

  3. Joel Turkka                             2002 TampPy              24,24

  4. Oskari Kaseva                           1999 TammRy              24,50

  5. Ville Suoniemi                          2002 TampPy              24,69

  6. Riku Ahvenniemi                         2000 TampPy              25,06

  7. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU              25,36

  8. Roope Turunen                           2002 IkaalU              27,10

  9. Kosti Malmström                         2001 ForssSa             27,11

 10. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              27,26

 11. Kasperi Valonen                         2002 TampPy              27,69

Kilpailun ulkopuolella

     Hiski Jatkola                           1999 EspTa               24,60

     Lauri Moisio                            1999 TuUL                25,64

Kilpailun ulkopuolella

     Akseli Sautila                          2000 TuUL                23,91

 

Erä 1   Tuuli: -1.3

  1. Lauri Savolainen                        1999 TampPy              23,92

  2. Riku Ahvenniemi                         2000 TampPy              25,06

  3. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU              25,36

  4. Roope Turunen                           2002 IkaalU              27,10

  5. Kosti Malmström                         2001 ForssSa             27,11

  6. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              27,26

  7. Kasperi Valonen                         2002 TampPy              27,69

 

Erä 2   Tuuli: -1.4

  1. Jere Kaakinen                           1999 ForssSa             24,20

  2. Joel Turkka                             2002 TampPy              24,24

  3. Oskari Kaseva                           1999 TammRy              24,50

  4. Ville Suoniemi                          2002 TampPy              24,69

Kilpailun ulkopuolella

     Hiski Jatkola                           1999 EspTa               24,60

     Lauri Moisio                            1999 TuUL                25,64

Kilpailun ulkopuolella

     Akseli Sautila                          2000 TuUL                23,91

 

M17 800 m

  1. Julius Mäkinen                          2001 TampPy            2.01,02

  2. Aleksi Kivelä                           2000 LempKiYU          2.04,18

  3. Leevi Keronen                           2000 LempKiYU          2.07,22

  4. Teemu Peltola                           1999 LängelmU          2.08,87

  5. Eemil Piippo                            2001 TampPy            2.09,85

  6. Mikko Salmela                           1999 ForssSa           2.15,01

  7. Santtu Heikkinen                        2002 LempKiYU          2.16,47

  8. Antti Kanerva                           1999 ForssSa           2.19,86

  9. Juho Leonsaari                          2000 KangU             2.24,08

Kilpailun ulkopuolella

     Niklas Heikkilä                         2000 KuusUS            1.59,57

     Eelis Uitto                             2001 ViipU             2.04,71

 

M17 3000 m

  1. Oskari Kangasniemi                      2002 IkaalU            9.55,02

  2. Aapo Tauru                              1999 KangU            10.11,39

Kilpailun ulkopuolella

     Tomi Immonen                            1988 RunClub           9.41,45

 

M17 2000 m ej

 

  1. Vilho Helenius                          2000 NokU              6.38,35

  2. Vihtori Nurminen                        2001 ValkHa            7.27,42

 

M17 400 m aj

  1. Atte Kurkikangas                        1999 TammRy              54,98

  2. Vilho Helenius                          2000 NokU              1.00,65

 

M17 Korkeus

  1. Roope Haapanen                          2000 TammRy                184

         165 170 173 176 179 184 187

           O   O   O   O   O   O XXX

  2. Lauri Savolainen                        1999 TampPy                176

         173 176 179

           O   O XXX

  3. Daniel Kosonen                          2000 TampPy                176

         165 170 173 176 179

           O   O   O XXO XXX

  4. Riku Ahvenniemi                         2000 TampPy                173

         155 160 165 170 173 176

           O   O   O   O   O XXX

  5. Joni Uolamo                             2000 ToijVau               170

         150 155 160 165 170 173

           O   O   O   O  XO XXX

  6. Ville Eikkula                           2001 TampPy                160

         160 165

           O XXX

  7. Kasperi Valonen                         2002 TampPy                155

         140 145 150 155 160

           O   O   O   O XXX

  8. Ville Suoniemi                          2002 TampPy                155

         150 155 160

           O  XO XXX

  9. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU              155

         150 155 160

           O XXO XXX

     Lauri Kiuru                             2000 PyhtKi                DNS

     Mark Liukhatan                          2001 TampPy                DNS

      

M17 Kolmiloikka

  1. Kosti Malmström                         2001 ForssSa             10,73 -1.2          

         10,08 10,73     X     X 10,62 10,68

          -1.9  -1.2  -1.2  -0.8  -1.6  -1.2

  2. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              10,59 -3.1          

         10,39 10,59 10,20     X  9,96 10,56

          +0.8  -3.1  -1.7  -1.0  -2.3  -1.5

     Roope Haapanen                          2000 TammRy                DNS               

       

Kilpailun ulkopuolella

     Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            11,88 -0.5          

         11,43     X 11,88     X 11,80 10,36

          +0.8  -1.4  -0.5  -0.2  -0.2  -1.8

 

M17 Kuula

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              20,31

              X  20,05  19,73  20,31      X      X

  2. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               14,41

          13,68      X  14,41      X      X      X

 

M17 Kiekko

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              49,05

          49,05      X  48,80      X  48,24  47,26

  2. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               46,65

              X  44,46  46,19  46,65  46,61  45,26

  3. Joni Uolamo                             2000 ToijVau             34,85

              X  34,85      X      X      X      X

Kilpailun ulkopuolella

     Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            45,84

              X  44,96  43,79  44,10  44,52  45,84

 

M17 Keihäs

  1. Köykkä Voitto                           1999 VilppVei            59,89

          59,89  57,88  56,16  57,95      X      X

  2. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               47,17

          46,44  44,44      X      X      -  47,17

  3. Joni Uolamo                             2000 ToijVau             43,60

          41,53  39,90      X  39,71  43,42  43,60

Kilpailun ulkopuolella

     Hermanni Hakasuo                        1999 LauttLu               DNS

     Teemu Narvi                             2000 KanksLei              DNS

Kilpailun ulkopuolella

     Lauri Kiuru                             2000 PyhtKi                DNS      

 

N17 200 m

  1. Tiia Tammisalo                          1999 TampPy              25,30

  2. Alisa Aalto                             1999 TampPy              25,62

  3. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy              25,78

  4. Nea Laine                               1999 HämeenlTa           26,54

  5. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy              26,71

  6. Eerika Reunanen                         1999 LempKiYU            26,72

  7. Jemina Forss                            2000 TampPy              26,82

  8. Nea Karppinen                           2000 LempKiYU            26,87

  9. Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy              27,38

 10. Oona Laine                              2000 YlöjU               27,40

 11. Venla Väliharju                         2002 TampPy              27,72

 12. Merette Koskenniemi                     2000 TampU               28,06

 13. Salla Tuominen                          2001 TampPy              28,30

 14. Riina Kokkonen                          2000 TampU               29,06

 15. Petra Tuomi                             2002 TampPy              31,95

 

Erä 1   Tuuli: -2.2

  1. Jemina Forss                            2000 TampPy              26,82

  2. Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy              27,38

  3. Venla Väliharju                         2002 TampPy              27,72

  4. Merette Koskenniemi                     2000 TampU               28,06

  5. Salla Tuominen                          2001 TampPy              28,30

  6. Riina Kokkonen                          2000 TampU               29,06

  7. Petra Tuomi                             2002 TampPy              31,95

 

Erä 2   Tuuli: -0.7

  1. Tiia Tammisalo                          1999 TampPy              25,30

  2. Alisa Aalto                             1999 TampPy              25,62

  3. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy              25,78

  4. Nea Laine                               1999 HämeenlTa           26,54

  5. Satu-Maaria Pentinlehto                 2000 TampPy              26,71

  6. Eerika Reunanen                         1999 LempKiYU            26,72

  7. Nea Karppinen                           2000 LempKiYU            26,87

  8. Oona Laine                              2000 YlöjU               27,40

 

N17 800 m

  1. Jemina Forss                            2000 TampPy            2.24,86

  2. Sini Tirri                              2001 ToijVau           2.27,87

  3. Ilona Hulshof                           1999 ForssSa           2.29,99

  4. Milla Ala-Lahti                         2001 KangU             2.30,19

  5. Venla Ranta                             2000 LempKiYU          2.30,53

  6. Kaisa Siukonen                          2001 TampPy            2.31,83

  7. Johanna Ranta                           2001 LempKiYU          2.32,31

  8. Henriika Lento                          2001 TampPy            2.35,18

Kilpailun ulkopuolella

     Evita Itkonen                           2000 PorvU             2.26,62

 

N17 3000 m

  1. Maarit Kuhmonen                         1999 TampPy           11.32,71

  2. Emilia Hirvinen                         2000 NokU             11.43,28

 

N17 2000 m ej

  1. Aino Sikkinen                           2000 TampPy            7.26,76

  2. Saara Sillanpää                         2000 ForssSa           7.40,35

  3. Kiia Keinonen                           2000 TampPy            7.47,98

Kilpailun ulkopuolella

     Mira Tuominen                           1981 ValkHa            7.06,19

 

N17 400 m aj

  1. Nea Seppälä                             1999 TampPy            1.04,72

  2. Iida Lehtonen                           2000 HämeenlTa         1.11,36

Kilpailun ulkopuolella

     Neea Nurmi                              2000 EspTa             1.07,66

     Katariina Kontio                        2000 EspTa             1.45,38

Kilpailun ulkopuolella

     Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa             1.05,51

 

N17 Seiväs

  1. Matilda Koponen                         2001 ViialVa               280

         230 240 250 260 280 290

          XO  XO   -   O   O XXX

  2. Maiju Saukkosaari                       2002 TampPy                230

         170 180 190 200 210 220 230 240

           O   O   O   O  XO  XO  XO XXX

  3. Lotta Alasaukko-Oja                     2002 TampPy                200

         180 190 200 210

           O   O XXO XXX

 

N17 Pituus

  1. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy               5,66 +0.9          

          5,17  5,54  5,64  5,06  5,66  5,60

          -0.2  -0.7  +0.8  +1.0  +0.9  +0.6

  2. Jenni Rämö                              2000 HämeenlTa            5,23 +0.4          

          5,08  4,92  5,19  5,17  5,23  5,16

          +1.6  -0.9  -0.3  -0.1  +0.4  -0.5

  3. Oona Hietala                            2000 TampPy               5,21 +1.0          

             X     X  5,21  4,97  5,16  5,19

          +1.8  -0.1  +1.0  +0.3  +0.7  -0.5

  4. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa            4,92 +1.6          

             X  4,92  4,56  4,42     X  4,73

          +1.2  +1.6  -0.1  +1.1  -0.6  +0.2

  5. Erika Ahvenharju                        2001 HämeenlTa            4,90 +0.8          

             X     X  4,72  4,83  4,90  4,70

          +1.6  +0.9  +0.9  +0.5  +0.8  +0.4

  6. Aliisa Kyrönviita                       2001 IkaalU               4,81 -0.3          

          4,71  4,81  4,54  4,54     X     X

          +2.2  -0.3  +0.8  +0.5  +0.2  -0.4

  7. Minttu Hämäläinen                       2001 TampPy               4,71 +1.3          

          4,48  4,55     X     X  4,52  4,71

          +1.1  -0.1  +1.5  +0.9  +0.5  +1.3

  8. Sofia Särkijärvi                        2001 TampPy               4,27 +1.7          

          4,24  4,23  4,22  4,27  4,23     X

          +1.1  +1.9  +1.7  +1.7  -0.1  +0.3

     Anna Aarnivala                          1999 TampPy                 NM +0.3          

             X     X     X

          +1.6  +0.3  +0.9

     Karoliina Kujanpää                      2000 ValkHa                 NM -0.7          

             X     X     X

          -0.7  -0.1  +0.7

     Olivia Ben Khalifa                      2000 TampPy                DNS               

     Merette Koskenniemi                     2000 TampU                 DNS               

Kilpailun ulkopuolella

     Jannika Niemelä                         1999 EspTa                 DNS               

 

N17 Kuula

  1. Reetta Juurakko                         1999 HämeenlTa           11,77

           9,98  10,17  10,84      X  11,48  11,77

  2. Erika Ahvenharju                        2001 HämeenlTa           11,56

          11,56      -      X      -      -  10,99

  3. Jutta Selin                             1999 YlöjU               10,74

              X  10,65      X      X  10,46  10,74

  4. Kaisa Pousi                             2001 TampPy              10,66

          10,44  10,12  10,66   9,86  10,45   9,44

  5. Merette Koskenniemi                     2000 TampU               10,52

              X  10,35  10,16   9,78  10,52      X

  6. Frida Hämäläinen                        2000 TampPy              10,38

          10,20  10,38  10,01   9,52      X      X

  7. Venla Väliharju                         2002 TampPy              10,04

              X  10,04   9,98      X      X      X

  8. Salla Tuominen                          2001 TampPy               9,73

           9,66   9,73   9,65   9,26   9,53   9,63

  9. Suvi Järvinen                           2000 YlöjU                9,12

           7,96   8,39   9,12

 10. Iida Kaija                              1999 ForssSa              7,63

           7,63   7,56      X

     Katariina Tuominen                      1999 TampU                 DNS

     Helena Leveelahti                       1999 VirtU                 DNS

 

N17 Keihäs

  1. Aliisa Kyrönviita                       2001 IkaalU              37,67

          37,15      X  37,67      X      X  36,82

  2. Jonna Sainio                            2000 TampPy              37,29

          37,29      X  35,60  34,64  34,65  34,67

  3. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy              35,45

          30,94  33,54  30,83  31,29  34,57  35,45

  4. Jutta Selin                             1999 YlöjU               35,08

              X  31,42  31,66  30,33  35,08      X

  5. Venla Haavisto                          2000 NokU                31,91

          27,00  31,91  30,02  30,01  31,21  31,38

  6. Karoliina Kujanpää                      2000 ValkHa              27,94

          25,12  27,94      X  27,06      X  25,87

  7. Oona Hietala                            2000 TampPy              25,44

              X  23,86  25,44  23,91      X  22,96

  8. Petra Tuomi                             2002 TampPy              16,73

          14,99  16,37  16,15  16,41  16,73      X

 

2015

24.10.2015 Jaskan jolkku

11.9.2015 Tarmon mestaruuskisat

7.9.2015 Seuraottelu Tarmo - Kisko

29.8.2015 Tähtikisat

11.8.2015 Piiriottelu

28.7.2015 Viikkokisat

25.7.2015 Sibelius-maraton/30. Hämeenlinnan kaupunkimaraton

15.07.2015 Viikkokisat

23.06.2015 Viikkokisat

09.06.2015 Viikkokisat

06.06.2015 Kultakeskus Juniorgames

23.05.2015 Hippokisat

02.05.2015 43. Aulanko-juoksu

2014

25.10.2014 Jaskan jolkku

17.09.2014 HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti    Kuvat

20.08.2014 Tähtikisat

16.08.2014 Tarmon mestaruuskisat

02.08.2014 29. Hämeenlinnan kaupunkimaraton

29.07.2014 Viikkokisat

15.07.2014 Viikkokisat

01.07.2014 Viikkokisat

08.06.2014 Kultakeskus Junior Games

03.06.2014 Viikkokisat

01.06.2014 Kisko - Tarmo seuraottelu

24.05.2014 Hippo-kisat

04.05.2014  42. Aulanko-juoksu      Kuvia

 

2013

19.10.2013  40.Jaskan jolkku

02.09.2013 Tarmo - Kisko seuraottelu

17.08.2013 Tarmon 110-vuotisjuhlakisa

14.08.2013 Tarmon Tähtikisat

30.07.2013 Viikkokisat

17.07.2013 Viikkokisat

13.07.2013 28. Hämeenlinnan kaupunkimaraton 

(Champion Chip) netto- ja bruttoajat

26.06.2013 Viikkokisat

11.06. 2013 Viikkokisat

02.06.2013 Kultakeskus Junior Games

25.05.2013 Hippokisat

04.05.2013 Aulanko -juoksu

 

2012

20.10.2012 Jaskan jolkku

08.08.2012 Tarmon Tähtikisat

07.08.2012 Viikkokisat

28.07.2012 27. Hämeenlinnan kaupunkimaraton

24.07.2012 Viikkokisat

10.07.2012 Viikkokisat

19.06.2012 Viikkokisat

10.06.2012 Kultakeskus Junior Games

26.05.2012 Hippokisat

05.05. 2012 40. Aulanko -juoksu


 

2011

22.10.2011 Jaskan jolkku

24.08. 2011 Tarmon Tähtikisat

02.08.2011 Piiriottelu

20.07.2011 Viikkokisat

16.07.2011   26. Hämeenlinnan Kaupunkimaraton

28.06.2011 Viikkokisat

28.05.2011 Hippokisat

07.05.2011 39. Aulanko -juoksu

 

2010

12.08.2010 Tarmon Tähtikisat

03.08.2010 8. Viikkokisat

27.07.2010 7. Viikkokisat

20.07.2010 6. Viikkokisat


17.07.2010 25. Hämeenlinnan Kaupunkimaraton
                 Tarmon tulospalvelu: TULOKSET    
                 Brutto- ja nettoajat:  ChampionChip -tulospalvelu

13.07.2010 5. Viikkokisat

29.06.2010 4. Pk. viikkokisat

22.06.2010 3. Viikkokisat

15.06.2010 2. Viikkokisat

08.06.2010 1. Viikkokisat

06.06.2010 Kultakeskus Junior Games

29.05.2010 Hippokisat  

02.05.2010 38. Aulanko -juoksu


2009

17.10.2009 Jaskan Jolkku

13.08.2009  Tarmon Tähtikisat

05.08.2009  8/2009 Viikkokisat

29.07.2009  7/2009 Viikkokisat

25.07.2009 Hämeenlinnan kaupunkimaraton    Netto- ja bruttoajat ChampionChip

22.07.2009  6/2009 Viikkokisat

15.07.2009  5/2009 Viikkokisat

08.07.2009 4/2009 Viikkokisat

24.06.2009 3/2009 Viikkokisat

16.06.2009 2/2009 Viikkokisat

14.06.2009 Kultakeskus Junior Games

06.06.2009 Hippokisat

03.06.2009 1/2009 Viikkokisat

02.06.2009 Seuraottelu Tarmo - Kisko

02.05.2009 37. Aulanko -juoksu

--------------------------------------------------------------------------