TARMOLLE 11 MITALIA SISULISÄVIESTEISTÄ!

20.8.2017

Lauantaina juostuissa Hämeen piirin sisuviesteissä oli mukana yhteensä 960 joukkuetta Hämeen alueelta eli kentällä riittii vipinää

Hämeenlinnan Tarmolla oli tulessa yhteensä 23 joukkuetta, joista 11 saalisti mitalin eli menestys oli hyvää. 

 

Tulokset:

P15-sarja:

4 x 100m:   3. Tarmo  48,00   ( Ukko Korhonen, Eino Vuori, Arvi Väre, Tuukka Rinne)

4 x 800m    2. Tarmo 9.40,75 ( Arvi, Eino, Tuukka, Taavi Nyström)

4 x 80m aj  2. Tarmo 50,25    ( Eino, Arvi, Ukko, Tuukka)

 

P13-sarja:

4 x 100m    6. Tarmo  59,07  ( Matvey Kulkov, Eetu Nurmi, Valtteri Kalanti, Mikko Sumanen)

4 x 600m    2. Tarmo  7.58,61 ( Matvey, Eetu, Valtteri, Mikko)

4 x 60m aj  3. Tarmo   47,40   ( Matvey, Eetu, Valtteri, Mikko)

 

P11-sarja:

4 x 50m      2. Tarmo  30,25  ( Tuomas Rättö, Eeti Hänninen, Reko Laine, Elias Kerälä)

4 x 600m    3. Tarmo  8.18,66  ( Eeti, Reko, Joel Seppälä, Sisu Hakkarainen)

4 x 60m aj   1. Tarmo  45,08    ( Eeti, Tuomas, Reko, Elias)

 

P9-sarja:

4 x 400m     4. Tarmo 5.42,44  ( Niilo Kilpinen, Olli Seppälä, Viljami Jaalama, Vilho Peltotalo)

 

T15-sarja:

4 x 100m     6. Tarmo  55,22  ( Enni Saarinen, Silja Toivonen, Julia Tienhaara, Suvi Rantala)

4 x 800m     4. Tarmo 11.31,07  ( Enni, Julia, Suvi, Krista Virtanen)

 

T13-sarja:

4 x 100m     2. Tarmo1  54,57  ( Aino Ojaniemi, Moona Mäkelä, Iiris Veijola, Vilma Kerälä)

                    12. Tarmo 2 62,39  ( Zenja Kulkova, Iida Salonen, Julia Elfving,Ida-Sofia Simola)

4 x 600m      3. Tarmo1   8.02,10  ( Vilma, Ida-Sofia, Aino, Iida)

                    9.  Tarmo2  8.59,04   ( Zenja, Iiris, Moona, Julia)

4 x 60m aj    3. Tarmo  43,31  ( Aino, Moona, Vilma, Iiris)

 

T11-sarja:

4 x 50m       9. Tarmo1 30,68   ( Erika Juselius, Maria Djusko, Camilla Uschanov, Aino Aalto)

                   14. Tarmo2  32,71 (Elviira Jaalama, Emilia Rättö,Sonja Launo, Vivian Satama)

4 x 600m     10. Tarmo 9.05,95 ( Camilla, Erika, Aino, Sonja Wlasoff)

4 x 60m aj    4. Tarmo  43,42  ( Aino, Emilia, Erika, Maria)

 

T9-sarja:

4 x 400m     5. Tarmo 6.06,24 (Saga Manderbacka,Silja Kariniemi,Nelli Karevaara,Elma Naapuri)

 

Sukkulaviesti T/P9

                   4. Tarmo 59,2

( Saga Manderbacka, Elma Naapuri, Nelli Karevaara, Silja Kariniemi, Niilo Kilpinen, Olli Seppälä, Vilho Peltotalo, Viljami Jaalama)