Tarmon joukkue Kisko-otteluun 29.5

19.5.2016


Valmennustiimi on nimennyt kilpailevan joukkueen kesän ekaan isompaan seuraotteluun. Joukkueenjäseniä tiedotetaan myös sähköpostitse.

 

Tarmo-Kisko 29.5

Tarmon Tiimi

 

T9 40m  Camilla Uschanov, Maria Djusko, Vivian Satama

800m Camilla Uschanov, Erika Juselius

Pituus Senni Liusjärvi, Maria Djusko, Vivian Satama

Kuula Erika Juselius, Senni Liusjärvi

 

P9 40m Reko Laine, Lauri Strand

800m Reko Laine, Tuomas Salonen

Pituus Tuomas Salonen, Jaakko Veijola

Kuula Jaakko Veijola, Lauri Strand

 

Sukkulaviesti: Camilla, Erika, Senni, Reko, Lauri, Tuomas, Jaakko,  Maria, Vivian

 

T11 60m Sonja Launo, Emilia Rättö, Aino Ojaniemi

800m Aino Aalto, Iida Salonen, Ilona Valkama

Pituus Sonja Launo, Vilma Kerälä, Aino Ojaniemi

Kuula Aino Aalto, Emilia Rättö, Vilma Kerälä, Iida Salonen, Ilona Valkama, Iiris Veijola

4x100m

 

P11 60m Matias Junna, Aapo Hänninen, Niko Ylitalo, Niilo Nurmi, Casper Toivonen

800m Eeti Hänninen, Aapo Hänninen, Emil Ahvonen

Pituus Eeti Hänninen, Matias Junna, Niko Ylitalo, Casper Toivonen

Kuula Niko Ylitalo, Niilo Nurmi

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmin

 

T13 60m Anniina Ahvenharju, Erika Välkkynen, Julia Tienhaara

800m Maryana Ishanova, Erika Välkkynen, Vilma Teppo

3-loikka Anniina Ahvenharju, Maryana Ishanova, Vilma Teppo

Kuula Vilma Toivonen, Julia Tienhaara

 

4x100 Kaikki, valitaan myöhemmin

 

P13 60m Markus Leskelä, Eetu Nurmi

800m Arvi Väre, Markus Leskelä, Juho Moisio

3-loikka Juho Moisio, Arvi Väre

Kuula Valtteri Kalanti, Eetu Nurmi

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmin

 

T15 100m Erika Ahvenharju, Emilie Arkko, Tuuli Toivonen

800m Enni Saarinen, Suvi Rantala, Tuuli Toivonen, Ronja Kallionpää

3-loikka Emilie Arkko, Erika Ahvenharju

Keihäs Enni Saarinen, Silja Toivonen, Ronja Kallionpää

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmmin

 

P15 100m Eino Vuori, Jukka Vähävihu, Lauri Vähävihu, Joonas Koponen

800m Lauri Vähävihu, Jukka Vähävihu

3-loikka Joonatan Veijola, Joonas Koponen

Keihäs Olli Kurki, Joonatan Veijola

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmin

 

NYL 100m Jonna Härkönen, Nea Laine, Iida Lehtonen, Petra Kallionpää, Jenni Rämö

800m -

Pituus Jonna Härkönen, Nea Laine, Aino Honkamäki, Petra Kallionpää

Kuula Reetta Juurakko, Iida Lehtonen, Aino Honkamäki

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmin

 

MYL 100m Johannes Hartikainen, Tuomo Rämö

800m -

Pituus Johannes Hartikainen, Tuomo Rämö

Kuula Oskari Turunen, Ville Vepsä, Lauri Väliö, Jyrki Eriksson

 

4x100m Kaikki, valitaan myöhemmin

 

Tiedustelut ja mahdolliset poissaoloilmoitukset Nuorisopäällikkö Villelle ti 24.5 mennessä. 

vepsaville@gmail.com tai 045-6084150