Tarmon 2. viikkokisat kisailtu

30.3.2015

Melkoinen vipinä oli taas Pullerilla tänä maanantaina, kun Tarmon urheilukoululaiset mittelivät itseään, toisiaan, sekuntikelloa ja mittanauhaa vastaan. Se kuka voitti, selviää oheisista tuloksista! Lajisuorituksia kertyi lähes sata, ja kilpailijoita oli paikalla reilu viisikymmentä!

T6 60m

Ronja Lohiniemi 15,5

Sanni Korkiakangas 16,9

Venla Mennala 12,3

Isla Juselius 14,4

P6 60m

Aatos Kauppinen 19,06

T8 60m

1. Senni Liusjärvi 10,5

2. Vivian Satama 11,1

3. Emmi Lepola 11,3

3. Erika Juselius 11,3

5. Helli Hänninen 12,5

P8 60m

1. Elias Kerälä 10,0

2. Miro Rantanen 11,4

2. Reko Laine 11,4

4. Eero Varkila 12,4

5. Vilho Lähteenmäki 13,3

T10 60m

1. Aino Ojaniemi 9,6

2. Sella Liusjärvi 9,9

3. Eini Väre 10,1

4. Emilia Rättö  10,1

5. Veera Vihtilä 10,6

6. Aino Aalto 10,7

7. Aila Kurki 11,0

8. Eva Pyykönen 11,0

9. Meri Rilla 11,2

10. Oona Autio 11,5

T10 Korkeus

1. Aino Aalto 110

2. Eini Väre 100

3. Aino Ojaniemi 100

4. Sella Liusjärvi 100

4. Emilia Rättö 100

6. Veera Vihtilä 100

7. Aila Kurki 100

8. Meri Rilla 100

9. Eva Pyykönen 95

P10 60m

1. Tuomas Rättö 9,9

2. Eeti Hänninen 10,2

2. Kalle Niininen 10,2

4. Tiitus Hänninen 10,4

5. Veeti Niininen 10,6

6. Iiro Forsell 10,6

7. Julius Koponen 10,8

7. Patrik Lehtiö 10,8

9. Aapo Hänninen 10,9

P10 Korkeus

1. Tuomas Rättö 110

2. Eeti Hänninen 110

3. Patrik Lehtiö 100

3. Aapo Hänninen 100

5. Tiitus Hänninen 100

T12 60m

1. Maryana Ishanova 9,4

2. Krista Virtanen 10,8

3. Elma Väre 10,9

4. Juliana Jurvanen 11,0

5. Nina Järvinen 11,1

6. Sara Lappalainen 11,5

7. Matilda Rintaluoma 11,7

T12 Pituus

1. Maryana Ishanova 422

2. Nina Järvinen 310

3. Matilda Rintaluoma 284

4. Sara Lappalainen 282

P12 60m

1. Arvi Väre 9,6

2. Antti Kurki 10,3

3. Valtteri Kalanti 11,3

4. Joel Berg 11,5

P12 Pituus

1. Arvi Väre 380

2. Antti Kurki 352

3. Joel Berg  311

4. Valtteri Kalanti 305

T14 60m

1. Emilie Arkko 9,1

2. Enni Saarinen 9,3

3. Emma Kuikka 9,5

4. Suvi Rantala 10,3

T14 Korkeus

1. Enni Saarinen 125

2. Emilie Arkko 120

3. Emma Kuikka 115

P14 60m

1. Viljami Ahola 8,7

2. Joonas Koponen 8,8

3. Oli Kurki 8,9

P14 Korkeus

1. Joonas Koponen 160

2. Viljami Ahola 150

N16 60m

1. Vilma Mahlio 9,0

2. Saara Forsell 9,2

N16 Pituus

1. Saara Forsell 395

2. Vilma Mahlio 352

M16 60m

1. Elias Ylä-Jarkko 8,5

2. Saku Sulkava 9,0

M16 Pituus

1. Elias Ylä-Jarkko 478

2. Saku Sulkava 453

(up Olli Kurki 467)